PŁYTA INDUKCYJNA, KTÓRA ODMIENIŁA MOJĄ KUCHNIĘ

piątek, 12 lipca 2019
dom
nowoczesna płyta indukcyjna

      Dokładnie dwa miesiące temu zmieniłam moją robioną metoda prób i błędów kuchnię na ładną i funkcjonalną kuchnię marzeń. Pierwszym krokiem zmiany było przemalowanie żółto-piaskowych płytek na białe. Nie tylko powiększyło to optycznie małą kuchnię, ale też zdecydowanie ją rozjaśniło. Następnie pozbyłam się nieestetycznych listew przyblatowych. Nie pamiętam, co nami kierowało, że przy jasnym blacie wybraliśmy ciemnobrązowe listwy. Ten drobny zabieg również powiększył optycznie kuchnię i dodał płynności między dolnymi szafkami a ścianami.
Mimo to nie były to największe zmiany, jakich dokonałam. Wtedy też zrealizowałam swoje marzenie. Wymianę płyty gazowej na indukcyjną. Zmiana okazał się tak trafna, że nawet nowy okap i zamówione szafki zostały odstawione do piwnicy. Obecnie okap, który miałam, prezentuje się wspaniale z nową płytą indukcyjną. Płyta ma 80 cm szerokości, wygląda jak dla mnie kosmicznie.

Jakie są jej zalety?

 • czyści się jednym dotknięciem ściereczki
 • kiedy ją wyłączę, od razu mogę dotknąć pola, na którym stał garnek lub patelnia
 • każde pole grzewcze mogę zakodować na indywidualny czas pracy
 • natychmiast po naciśnięciu mocy grzania zmienia się temperatura
 • jest piękna i to zapewne podkreślę jeszcze kilka razy
 • można ją zablokować przed włączaniem przez małe dzieci

Płyta została zainstalowana od razu po tym, jak do mnie dotarła. Kabel zakończony wtyczką wystarczyło podpiąć do gniazdka. Musiałam też powiększyć otwór w blacie, ponieważ poprzednia płyta była mniejsza. Kuchnia zyskała nowoczesny wygląd tylko dzięki tej płycie. Gotowanie na niej jest proste i bezpieczne. Nie ma opcjo poparzenia się nawet tuż po wyłączeniu rozgrzanego punktu. Przez to spaliłam u mamy ścierkę na kuchni elektrycznej. Nie pomyślałam, że tamta płytka może nadal być gorąca. Płyta grzejna Elektrolux EPI8146 pozwoliła mi na nowo odkryć radość z gotowania. Jedyne czego musiałam się nauczyć to smażenia jajecznicy, trwa to nieco dłużej niż na gazie. Musiałam też kupić garnki i patelnie przystosowane do płyt indukcyjnych. Akurat zakupy zawsze są bardzo przyjemne, a nowe gadżety do kuchni zawsze cieszą.

Po dwóch miesiącach używania mogę śmiało powiedzieć, że to jeden z najlepszych wyborów, jakich dokonałam. Cena tej płyty nie należy do najmniejszych, ale jest ona tego warta. Zresztą okap, który kupiłam 10 lat temu, również kosztował zdecydowanie więcej niż inne, jakie widziałam, ale jego nowoczesny wygląd i gabaryt nadal wzbudzają mój zachwyt. Dlaczego płyta indukcyjna Elektrolux EPI8146 jest taka wyjątkowa? Przede wszystkim pięknie komponuje się z blatem i nadaje nowoczesny wygląd kuchni, bezproblemowo się ja myje, zawsze jest zadbana i czysta, możliwość ustawienia czasu grzania to świetny sposób na oszczędność prądu-zawsze wiem ile czasu potrzeba na ugotowanie danej potrawy i na tyle nastawiam. Minutę przed upływem czasu grzania płyta piszczy, sygnalizując zbliżający się koniec pracy. Strefa grzewcza dostosowuje się do wielkości garnka lub patelni. Szerokość 80 cm to komfort pracy przy dużych brytfannach czy garnkach, nic nie wystaje poza kuchenkę.

Poniżej dynamiczne zmiany, jakie zachodzą w mojej kuchni. Lubię dodatki, kwiaty, zioła, a przede wszystkim sprzęty które są nie tylko praktyczne, maja dobrze przemyślane funkcje, ale też nadają pomieszczeniu smaku.TUTAJ znajdziesz wszystkie potrzebne informacje o garnkach na płytę indukcyjną oraz adapterach, by nie wymieniać tych, które były używane na kuchni gazowej.
 


  Wpis powstał w ramach współpracy z marką Elektrolux

5 komentarze

 1. Taka płyta to świetny wynalazek. Bałabym się jednak o moje nieprzewidywalne koty :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat dla nich mega bezpieczna, zimna poza strefą grzania w danym momencie.

   Usuń
 2. Niestety nie potrafie zrezygnować z kuchenki na gaz, ale Twoja kuchnia bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poza tą, mam do dyspozycji jeszcze dwie gazowe. jedna w kuchni na parterze, drugą w letniaku. Mimo wszystko wole indukcję.

   Usuń