NAJLEPSZE GRY NA DESZCZOWE WAKACJE

sobota, 13 lipca 2019
CO ROBIĆ KIEDY PADA

Czerwiec rozpieścił nas upałem i słonecznym wstępem do lata. Wakacje jednak okazały się dość chłodne i deszczowe. zarówno w domu, jak i na urlopie, dzieciaki nudzą się kiedy wciąż jest zimno i pada. grając nudzie na nosie, zawsze mam pakiet gier planszowych pod ręką. 


SEN


Sen to gra karciana. Z kart należy utkać sen, ale w taki sposób, by zebrać jak najmniejszą ilość kruków, które znajdują się w lewym górnym rogu każdej karty. Im mniej kruków, tym sen jest przyjemniejszy, im więcej, sen jest bardziej mroczny. W trakcie gry jeden z graczy czując się "silny" w przyjemnym śnie wybudza pozostałych. Pomimo tego, że zasady gry są dokładnie i jasno opisane, można dopisać własne i uprzyjemnić grę dostosowując ja do własnego grona.  Ze starszymi graczami robimy rozgrywkę wg. zasad z instrukcji,z  młodszymi snujemy opowieści o zebranych snach.Liczba graczy  od 2 do 4
Wiek graczy 8+
Czas rozgrywki  30 - 60 minut
Cena 44,95 zł


KRUKI

Kolejna gra o krainach snów. Tym razem dwa kruki, biały i czarny ścigają się, który pierwszy przemierzy krainy snu przed nadejściem poranka. To gra wyścigowa, przy czym losowość  trasy do przebycia dodaje dreszczyku rozgrywki.

Liczba graczy 2
Wiek graczy 8+
Czas rozgrywki 15-30 min
Cena 35.95 zł


NA KOŃCU JĘZYKA

Dynamiczna gra imprezowa. Proste zasady, presja czasu i zdolność szybkiego udzielania odpowiedzi wróżą sukces na niejednej imprezie.


Wiek graczy 10+
Liczba graczy 3-6
Czas rozgrywki ok 30 min
cena 49.90 złWSZYSTKO ALBO NIC

Tym razem gra kooperacyjna. Razem można wygrać lub przegrać. Można informować graczy o kartach jakie ma się na reku lub zachować to dla siebie. Do rozłożonych na środku kart akcji należy dopasować kartę, która ma  taką samą wartość, cyfrę lub kolor. By zejść z posiadanych kart można informować graczy o zamierzonym ruchu. Jednak gra na czas i bez ujawniania kart jest znacznie bardziej ciekawa.

Wiek graczy 8+
Liczba graczy 2-4
Czas gry 20 min 
Cena  30.90 złGRA NA EMOCJACH 

Prosta gra w niewielkim pudełku. Gracze mają do dyspozycji kwadratowe kafelki z obrazkami, które będą najbardziej odpowiadały zadanemu pytaniu. Gra ma na celu opowiadanie o emocjach, jednak widzę w niej potencjał na fajna grę imprezową w stylu Loży szyderców.Wiek: 10+
Liczba graczy: 3-10
Czas gry: 20 min
Cena  25.99 złGRA POZORÓW

Kolejna gra mająca zadatki na imprezową. Karty Mylą opisem, kolorem lub grubością czcionki. W grze liczy się czas. Należy dopasować kartę do leżącej na środku stołu. Np. czerwonym kolorem jest napis zielony lub zielonym niebieski. To może zmylić, ale liczy się reakcja i prawidłowy odczyt. Nie wszystko jest takie, jakim się wydaje, dlatego przy grze można się świetnie bawić.


Wiek: 8+
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 20 min
Cena 25.90 zł

1 komentarze