Buty do pływania - czy i w jakim celu są potrzebne?

środa, 2 lutego 2022

 


Pływanie na basenie to niezliczone korzyści dla zdrowia, postawy i samopoczucia. Kilka, które przychodzą pierwsze na myśl to: poprawa giętkości ciała, koordynacji ruchowej, kondycji i wytrzymałości, pobudzenie układu krążenia, korekta postawy, pomoc w zrzuceniu zbędnych kilogramów oraz poprawa nastroju. Jest to również fajny pomysł na spędzenie czasu z dziećmi i pokazanie im wszystkich zalet korzystania z basenu.
BUTY DO WODY, JAKIE I PO CO?

W przypadku regularnego korzystania z lokalnego basenu warto wykupić karnet na wejścia. Wpływa to mobilizująco do zaplanowania regularnego grafiku pływania. Oczywiście warto się do tego porządnie przygotować. Wygodny strój do pływania, czepek, szybkoschnący ręcznik oraz buty do pływania damskie, męskie lub dziecięce to podstawowe wyposażenie, które poprawi komfort korzystania z basenu. Dlaczego buty do wody są jednym z ważniejszych elementów stroju. Oczywiście dobrze dobrany strój do pływania w odpowiednim rozmiarze również poprawia komfort pływania, tak samo, jak czepek, jednak buty do wody mają kilka zalet, o których warto pamiętać. Przede wszystkim pełnią funkcję stabilizacji na śliskiej powierzchni oraz chronią stopy przed groźnymi infekcjami bakteryjnymi, grzybiczymi i innymi przenoszącymi się w wilgotnym środowisku. Buty do wody mogą mieć różną formę: klapki, japonki oraz pełne. Te ostatnie mogą być wsuwane z elastycznymi brzegami lub wiązane, gumowe lub materiałowe z gumową podeszwą. Wybór jest bardzo duży i zależy tylko i wyłącznie od oczekiwań względem używanego obuwia. Klapki i japonki mają tę zaletę, że wsuwa się je szybko na stopy, jednak w butach pełnych można swobodnie pływać i przy wyjściu z basenu już stabilnie chodzić po mokrych płytkach.

CZY BUTY DO WODY NADAJĄ SIĘ TYLKO NA BASEN?

Buty na basen można wykorzystać również podczas wyjazdu nad morze czy jezioro. Ochronią wtedy stopy nie tylko przed gorącym piaskiem czy kamieniami z plaży, ale również przed ostrymi elementami podłoża w wodzie. Zaletą pełnych butów do wody będzie tutaj stabilizacja i dobre trzymanie się na stopach. Odpowiednio dobrane buty do wody muszą być idealnie dopasowane do stopy, buty nie były, ani zbyt duże, ani za małe. Buty do wody, jak każde inne należy zmierzyć na stojąco. Kiedy się siedzi, stopa jest odrobinę krótsza, dlatego należy stanąć, nawet zrobić kilka kroków butach.

W CO SIĘ SPAKOWAĆ I CZYM KIEROWAĆ PRZY WYBORZE?

Na weekendowy wyjazd lub dłuższy urlop sprawdzą się walizki Wittchen oraz sportowe torby. Posiadają one w większości modeli osobne przegrody z miejscem na buty, co bardzo ułatwia przenoszenie mokrego, często oblepionego piaskiem obuwia. Ręcznik szybkoschnący tutaj również świetnie się sprawdzi. Po użyciu warto go na chwilę rozłożyć na słońcu i zaledwie po kilku minutach będzie suchy. Jednak jego największą zaleta jest duża wchłanialność wilgoci.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy basen, czy plażę, warto być przygotowanym do tego, by w każdej chwili móc popływać.

Artykuł sponsorowany.

1 komentarze

  1. Takie buty to świetna sprawa, a walizkę Wittchen mam zamiar sobie sprawić jak ogarnę się z kasą :D

    OdpowiedzUsuń