CO SPAKOWAĆ DO SAMOCHU NA DALEKĄ PODRÓŻ Z DZIEĆMI?

czwartek, 22 lipca 2021

 Plan na daleką jazdę z dziećmi musi zakładać, że dzieci będą się nudzić, nie zechcą spać, będą głodne, spragnione, zechcą średnio co piętnaście minut do toalety, zrobi im się niedobrze lub któreś po drodze się rozchoruje. Na każdą z tych ewentualności oraz kilka innych warto się przygotować. 
Smartfony, tablety, wgrane bajki lub seriale mogą uratować wielogodzinną podróż. Po szesnastu godzinach jazdy kończy się kreatywność nawet najbardziej pomysłowego rodzica, wtedy warto mieć tajną broń w postaci ulubionych bajek lub serialu dla dzieci. Dlaczego piszę o tym na początku? Każdy powinien mieć czas, na ściągniecie tej tajnej broni, która  wymaga dostępu do internetu, by ją zdobyć. Warto o to zadbać już w domu. 

Słuchawki. Jeśli w aucie jedzie kilka osób, każdy ogląda lub słucha czegoś innego, warto zadbać o wzajemny komfort podróży. 

Przekąski. Każdy w podróży głodnieje. Świetnym sposobem na przetrwanie pomiędzy głównymi posiłkami są przekąski. Pudełka z owocami, pokrojone ogórki, pomidorki koktajlowe, musy owocowe, kilka batoników i gumy do żucia. 

Nawodnienie. Najlepszą opcją jest woda z dodatkiem cytryny. Nawadnia i gasi pragnienie. Oczywiście każdy wybiera taki napój, jaki lubi, ale woda nawet jeśli się rozleje, nie zostawia plam na fotelach samochodu. 

Koc i poduszka. Bez takiego pakietu nie powinno się wychodzić z domu, w sumie wyjeżdżać. Po drodze dzieci robią się senne, warto zadbać o to, żeby było im ciepło i wygodnie.

Apteczka z lekami na wszelkie możliwe przypadłości. Węgiel, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe oraz leki przeciwwymiotne to podstawa. Po drodze może zdarzyć się wszystko. Lepiej mieć i nie potrzebować, niż nie mieć i nie wiedzieć skąd nagle je wziąć.

Środki dezynfekujące, nakładka WC, nawilżony papier toaletowy oraz chusteczki higieniczne. To podstawowe środki na czas podróży, jednak czasem może zdarzyć się, że komuś wyleci z głowy spakowanie ich, a to może stanowić spory problem. 

Dobry humor i pozytywne nastawienie są najważniejszym, co musisz spakować. Spokój, relaks i brak pośpiechu, zapewnią ci i twoim bliskim podniesienie komfortu podróży. Nie zaszkodzi zabranie kilku gier podróżnych oraz ulubionych zabawek dzieci. Maluchy często tęsknią za domem i ukochaną przytulanką, natomiast starszaki i nastolatki nie przetrwają bez smartfonów, internetu oraz ładowarek. Po spakowaniu tego wszystkiego, jaki kierunek obierasz? 

1 komentarze

  1. W wakacje zazwyczaj podróżujemy samolotem więc pakiet umilania czasu w podróży ten sam. Przekąski i woda kupiona po stronie bezcłowej ale obowiązkowo w bagażu podręcznym znajduje się Smart Kid Belt. Pas z dwoma klamrami, którym dopasowuje się pas bezpieczeństwa do wymiarów dziecka podczas transferów na i z lotniska. Bezpieczeństwo podczas wakacji i nie tylko jest u nas na pierwszym miejscu.

    OdpowiedzUsuń