NOWA TOREBKA POTRZEBNA OD ZARAZ, CZYLI DLACZEGO TAK KOCHAMY ZAKUPY

piątek, 12 marca 2021


     Szafa niemalże każdej kobiety pęka w szwach o damskich torebek. Torebka jest nieodłącznym elementem mody damskiej, choć coraz częściej jej zalety doceniają również mężczyźni. Nie znam kobiety, która nie dobierałaby torebki do okazji, stroju, butów, celu wyjścia czy po prostu według własnego gustu. O tym, że gusta są różne, wie każdy. Szeroki wybór torebek gwarantuje znalezienie modelu idealnego dla każdego. O torebkach marki Massimo Contigo, dowiedziałam się, szperając w sieci. Moją uwagę zwróciły szoperki. Wyróżniające się na tle innych przede wszytskim rozmiarem. Swobodnie mieszczą się w nich dokumenty formatu A4, a nawet większe. Torebka Massimo Conti Milano  jest na tyle szeroka, że pomieści spokojnie spore zakupy. Staranne odszycie oraz bardzo praktycznie wykonane wnętrze pozwoli na utrzymanie w torebce porządku. Kieszonki i przegródki są bardzo funkcjonalne. Można osobno schować klucze, portfel, okulary, czy dokumenty. Znajdzie się w niej również miejsce na torbę na zakupy, czy kosmetyczkę. Dodatkowo krótkie rączki pozawalają na wygodne noszenie w ręku lub na przedramieniu, dopinany długi pasek pozwala na noszenie jej na ramieniu.

Wybór torebki Massimo Conti Milano był dla mnie oczywisty. W tym sezonie postawiłam na płaszcze oraz jasne buty. Kupiłam czarny, wełniany, ponadczasowy płaszcz oraz kremowy, nieco cieńszy, ale w optyce wełny. Oba w fasownie szlafrokowym. Do nich dokupiłam kremowe botki oraz beżowe kozaki na słupku z włoskiej skóry. Brakowało mi tylko torebki, która przy płaszczach nie będzie groteskowo miniaturowa. Musiała też oczywiście pasować do całości oraz zachwycić mnie. Warunkiem również było to, by nie była czarna. Raczej jasna, choć nie miałam sprecyzowanego koloru. Na moją wymarzoną trafiłam w sklepie torebki Massimo Contti. Moją uwagą zwróciła beżowo złota szoperka. Idealnie pasująca zarówno do stylizacji zimowych, jak i letnich. Złota część zachwyciła mnie również dlatego, że na wyprzedaży kupiłam sandałki ze złotymi elementami.

Torebka okazała się ładniejsza w rzeczywistości niż na zdjęciu. Moje serce skradło jej czerwone wnętrze, które podziało na mnie tak, jak czerwone spody w czarnych, klasycznych szpilkach. Pomieściłam w niej dokumenty dla księgowej, aparat fotograficzny z obiektywami, dokumenty oraz blendę. Jestem pewna, że taka szoperka zadowoli każdą kobietę. Czy to będzie kobieta biznesu, czy mama na spacerze z dziećmi. Torebka spełni swoją funkcję.

Czym dla kobiety jest torebka? Przyjaciółka powiedziała mi, że to skarbnica sekretów. Pomieści wszystko niezależnie od wielkości. Wiele z nas w czeluściach torebki znajduje miesięczne bilety, pomimo tego, że od dwóch dekad funkcjonują karty miejskie, gumy do żucia w formie skamienielin, miarkę, czy szkolną legitymację, która zaginęła wieki temu. Torebka jest nieodłącznym elementem damskiej garderoby. Nie wyobrażam sobie wyjścia z domu bez torebki i całej jej zawartości. Jednak nie musi ona już być nudna i standardowa. Torebka może być ciekawa, inna, z nieoczekiwanych materiałów, w różne wzory. Dla mnie najważniejsze jest to, by była estetyczna i dobrze wykonana.
1 komentarze