CZY JUŻ WARTO SZUKAĆ KOLONII DLA MŁODZIEŻY?

poniedziałek, 22 lutego 2021

 


 Ostatni rok zmienił życie każdego. Pandemia, zdalna nauka, izolacja, brak codziennego kontaktu z rówieśnikami wpływają niekorzystnie na rozwój emocjonalny każdego nastolatka. W czasie kiedy młodzież powinna bawić się na dyskotekach, spotykać po lekcjach, nawiązywać relacje, siedzi zamknięta w domach, luzując nawiązane więzi społeczne. Wielu z nas, rodziców ze smutkiem obserwuje to zjawisko. Jak pomóc własnemu dziecku w adaptacji nowej rzeczywistości?

Przede wszystkim warto podkreślać wartości takie jak przyjaźń, zaufanie, więzi, spotkania, pielęgnowanie zainteresowań oraz rozwijanie nowych pasji. Sposobem na to jest kontakt z rówieśnikami. Nie wirtualny, ten prawdziwy, w realnym świecie. Dlatego warto przedyskutować z dorastającym dzieckiem wakacyjne plany. Może to być luźna rozmowa przy tworzeniu mapy marzeń albo podczas gry planszowej.

Jako rodzic kolejnego już nastolatka wiem, że nadchodzi takie lato, będące ostatnim, na którym dziecko dobrze bawi się z rodzicami. Z dnia na dzień wyrasta z tego i rówieśnicy stają się ważniejsi i atrakcyjniejsi, jako towarzystwo. To nie jest tak, że z dnia na dzień nasz słodki szkrab staje się roszczeniowym wyrostkiem. To naturalny etap rozwoju. Rówieśnicy są grupą, która rozumie i pozwala na bycie sobą, co rodzice nie zawsze akceptują. Dlatego warto pomyśleć o innych opcjach niż rodzinny urlop. Kolonie i obozy młodzieżowe to nie tylko świetna forma spędzenia czasu, możliwość rozwinięcia swoich pasji, zdobycie nowych umiejętności, ale również test samodzielności i poznanie nowych ludzi poza oknem monitora. Mówiąc krótko, dorastająca młodzież nudzi się w towarzystwie rodziców, za to dobrze się bawi wśród rówieśników.

Luty to dobry moment by zająć się szukaniem opcji urlopu oraz kolonii. Z Biurem Podróży Almatur znalezienie odpowiedniego wariantu jest łatwe i przyjemne. Wybór tematycznych kolonii i obozów dla młodzieży zadowoli każdego. W ofercie jest blisko 500 wyjazdów wakacyjnych. Wśród nich znajdują się obozy artystyczne, pływackie, jeździeckie, taneczne, kulinarne, survivalowe oraz wiele innych. Szeroka oferta oraz 65 lat na rynku zrobi wrażenie na każdym, kto szuka idealnego wypoczynku dla swojego dziecka. Aktualnie do 8 marca trwa promocyjna oferta „First Moment”, która oferuje niższe ceny wyjazdów. Oczywiście Almatur przystąpił do krajowego programu, który umożliwia realizację Polskiego Bonu Turystycznego. Kupując wyjazd dla nastolatka przy jego wykorzystaniu dostajemy również dodatkowy rabat, -50 zł od ceny obozu lub kolonii.

Przy ofercie „First Moment” można liczyć także na benefity wynikające z pakietu „Rezerwuj bez obaw”, który gwarantuje: tylko 200 zł zaliczki, możliwość bezpłatnej rezygnacji z wyjazdu do 30. dnia przed datą wyjazdu, możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji w przypadku zachorowania na COVID – 19 lub konieczności odbycia kwarantanny.

W tym trudnym dla wszystkich czasie warto wybrać miejsce, w którym dorastające dziecko znajdzie wytchnienie od codzienności, zyska nowych przyjaciół oraz przywiezie wspomnienia cudownego lata.
1 komentarze

  1. Mam nadzieję, że przynajmniej wakacje będą mieć normalne. Ta frustracja i mi się już udziela...

    OdpowiedzUsuń