NAWILŻACZ POWIETRZA NIEZBĘDNY W TWOIM DOMU. Recenzja Klarta Humea WiFi

wtorek, 10 listopada 2020
dom

   Podczas sezonu grzewczego najważniejsze jest utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza w domu. Popularnym sposobem jest wieszanie prania, co gorsza ręczników po kąpieli na grzejnikach. To bardzo zły nawyk, wyniesiony z domu starszych pokoleń. Mieszkając z alergikiem, nie można pozwolić sobie na to, by w powietrzu unosiły się drobne niteczki, alergeny z płynu do prania i płukania, czy złuszczony naskórek, a tak niestety dzieje się podczas suszenia prania i ręczników na kaloryferach.

Co dzieje się, gdy w domu jest zbyt suche powietrze?
Może nastąpić uczucie wysuszonego gardła, pojawić się suchy kaszel, wysusza się również śluzówka nosowa, co z kolei powoduje nagromadzenie się wydzieliny. To wszystko zwyczajnie zaburza prawidłowy odruch oddychania. Zbyt suche powietrze wysusza również oczy, a obecnie przy pracy i nauce zdalnej, jest to zdecydowanie bardziej odczuwalne. Przy alergiku należy bardzo pilnować, by do tego nie dochodziło. Zwłaszcza gdy alergikiem jest dziecko lub osoba starsza.

W naszym domu mieszka sześć osób, pięcioro z nich to alergicy. Alergikami są dzieci, dziadkowie oraz ja. Mamy tutaj w grupie, o której mowa dzieci i seniorów. Każdy z nich ma inny rodzaj alergii. Są to alergie wziewne i pokarmowe. Występuje alergia na kurz domowy, pleśnie i grzyby, pyłki traw, nikiel, detergenty, pokarmy. Wymaga to zdecydowanie większej uważności w doborze wybieranych produktów spożywczych, chemii domowej, regularności utrzymania porządku oraz częstszej wymiany pościeli i ręczników i przede wszystkim odpowiedniego nawilżenia domu.

W ciągu kilku lat, mieliśmy trzy nawilżacze. Nie spełniły jednak naszych wymagań. Kupowane były losowo, bez zagłębiania się w ich możliwości. Jednak teraz wybieram produkty bardziej świadomie. Jest to proste, kiedy wiem, czego oczekuję. Nawilżacz KLARTA HUMEA WiFi to nowoczesne urządzenie, zaprojektowane na miarę potrzeb. Zbiornik mieści aż 3 l wody. Nawilżacz zasysa bocznymi, dolnymi otworami suche powietrze, przepuszcza je przez wilgotny filtr i górą wypuszcza nawilżone. Generowana para jest niewidoczna. Tryb pracy nawilżacza można dostosować do własnych potrzeb. Panel sterowania jest intuicyjny, każdy sobie z nim poradzi. Nawilżacz posiada tryb trzystopniowej lampki, czterostopniową intensywność nawilżania, pomiar stopnia nawilżenia oraz możliwość ustawienia pożądanego stopnia nawilżenia w danym pomieszczeniu. Zdecydowaną zaletą Nawilżacza KLARTA HUMEA WiFi jest możliwość obsługi go poprzez smartfon, świetny dostęp do wyczyszczenia oraz nowoczesny wygląd.
 

1 komentarze