HUŚTAWKA OGRODOWA DIY

poniedziałek, 11 maja 2020
DIY

Huśtawka DIY

Od dawna marzyłam o huśtawce ogrodowej zawieszonej między sosnami nad oczkiem wodnym. Projekt zrealizowałam rok temu, ale najpierw chciałam sprawdzić, jak zachowa sio drewno poddane każdym możliwym warunkom atmosferycznym, by pokazać trwałość huśtawki i sens zrobienia jej. Pnie sosen pięknie obrosły bluszczem i dały świetny klimat. Huśtawka miała być maksymalnie prosta. Wykonana z drewna, sznura i zaczepów. Blat-siedzisko oraz kołek do zawieszenia huśtawki zamówiłam u stolarza, sznur oraz zaczepy kupiłam w markecie budowlanym.
Jak zabrać się za zrobienie ogrodowej huśtawki? Wystarczy znaleźć piękny zakątek w ogrodzie i zacząć działać. Siedzisko jest dębowe, kołek akacjowy.

Huśtawka ogrodowa to nie tylko piękna dekoracja, ale również idealne miejsce do odpoczynku. Miejsce do zawieszenia huśtawki to naturalne środowisko, prawie naturalne, drzewa rosną na podwórku i zostały tam zasadzone. W związku z tym, że drzewa żyją, nie chcieliśmy ich kaleczyć, wiercąc lub wbijając gwoździe. Kołek został umieszczony na gałęziach. Jest na tyle długi, że nie powinien się zsunąć. Sznury zostały tak wyregulowane, żeby siedzisko było prosto. Po roku zauważyłam, że jedna z gałęzi urosła bardziej i huśtawka lekko się przechyla. Braliśmy to jednak pod uwagę, ale nadal nie palujemy kaleczyć drzewa, by to wyrównać.

Koszt całkowity:
  • siedzisko + kołek akacjowy 100 zł
  • sznur 30 zł
  • zaczepy 35 zł
  • olej do zakonserwowania - miała w domu

Olej do impregnacji drewna, to olej jachtowy. Odporny na temperaturę i wilgoć.

Jak wyszło? Oceńcie sami.

2 komentarze

  1. Teraz będziesz mogła się pobujać w ogrodzie.. I to cudne towarzystwo bluszczu. Bardzo mi się Twój pomysł podoba.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna huśtawka, pozazdrościć :)

    OdpowiedzUsuń