JAK BEZPIECZNIE CZYŚCIĆ USZY DZIECKU?

piątek, 28 lutego 2020
szybko i bezpiecznie usunąć woskowinę z uszu


            Ból ucha u dziecka jest jednym z najgorszych doświadczeń, jakie mogą się przydarzyć. Skłonność do infekcji, nieprawidłowa higiena, zakażenia bakteryjne, wirusowe czy grzybicze mogą powodować ból oraz powikłania, które mogą doprowadzić nawet do utraty słuchu. Czyszczenie uszu nie kojarzy się z przyjemną czynnością, a powinna być regularnym nawykiem. Uszy powinny być myte regularnie, wystarczy do tego palec i woda. Jednak nadal do tego celu stosowane są często patyczki, które mogą być używane jedynie na zewnątrz. Wewnętrzna ingerencja nie tylko może spowodować wepchnięcie głębiej woskowiny, ale nawet przebicie błony bębenkowej.

Higiena uszu jest tak samo ważna, jak higiena innych części ciała. Jednak należy dbać o nie prawidłowo, tak, by nie zaszkodzić. Panuje błędne przekonanie, że dziecko mogą uszy boleć od wiatru, od braku czapeczki. Nie jest to prawdą. Ból wywołują bakterie, wirusy, czy grzyby. A te łatwo rozwijają się właśnie w nieumiejętnie czyszczonych uszach. Uszy po umyciu powinny być dokładnie osuszone. Warto zadbać o to, by dziecko od początku znało ten zabieg i traktowało mycie uszu, jako codzienną czynność. Jednak niektóre dzieci są bardziej wrażliwe czuciowo, co powoduje duży dyskomfort podczas mycia uszu.

Może to prowadzić do niechęci wykonywania tego zabiegu. By zminimalizować stres i sprawdzić by czyszczenie uszu dziecka było sprawne, krótsze, przyjemniejsze i bezpieczniejsze warto wprowadzić do swojego domu nawyk używania Oticlin Kids do higieny uszu. To bezpieczny i zabawny gadżet, który dzięki niebieskiemu płynowi pozwala wypłukać nadmiar woskowiny z uszu. Produktu można używać przez miesiąc, producent zaleca używanie go, co drugi dzień.

Zalecany jest do stosowania przez dzieci noszące aparaty słuchowe, ale też u dzieci, które wzbraniają się przed myciem uszu. Nie byłabym sobą, gdybym nie sprawdziłam Oticlin Kids do higieny uszu na sobie. Jestem osobą, która długo borykała się z problemem zapalenia uszu. Kolejnym czynnikiem, który wywołał u mnie nieznośny ból, był owad, który wszedł mi do ucha. Od tego czasu uszy mają większą skłonność do podrażnień i infekcji. Są również bardziej wrażliwe na wszelkie zmiany czy nowości stosowane w ich obrębie. Dlatego śmiało mogę powiedzieć, że uroczy hipcio pomaga mi w utrzymaniu higieny uszu drugi tydzień. Nie spodziewałam się, że jako dorosła mogę mieć zatkane uszy, a jednak. Po odetkaniu wyraźnie lepiej słyszę. Teraz z przyjemnością zastosuję Oticlin Kids do higieny uszu u dziewczynek.
0 komentarze

Prześlij komentarz