OBOZY LETNIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY-JAK WYBRAĆ?

środa, 26 lutego 2020
jak wybrać obóz letni dla nastolatka

      Wakacje z rówieśnikami czy urlop z rodzicami? Dla nastolatka wybór jest prosty. Czas z rodzicami to nuda i obowiązek, z przyjaciółmi-dobra zabawa. W związku z tym postanowiłam umilić czas każdemu, tak, jak tego potrzebuje najbardziej. Syn sam organizuje sobie letni czas, najmłodsza córka nadal chce jeździć z nami, średnia woli towarzystwo kolegów i koleżanek.
Każdy rodzic nastolatka doskonale wie, że zrujnowanie dwulatkowi dnia postawieniem kubka nie z tej strony, o której właśnie pomyślał, jest niczym w porównaniu z rujnowaniem życia nastolatkowi, próbując zabrać go na rodzinny urlop. Przy ogólnym niezadowoleniu ze wszystkiego, człowiek zaczyna tęsknić za czasami, kiedy kola i ząbkowanie wydawały się największym problemem. Jednak można zminimalizować straty w uszczerbku zdrowia psychicznego zarówno rodzica, jak i nastolatka. Wystarczy dać mu wybór. Niby proste, a trudne jednocześnie. Poza stresem pierwszych kolonii i tego, czy dziecko odnajdzie się z dala od domu, pojawia się obecnie myśl o tym, co nastolatkowi przyjdzie do głowy z dala od domu? W związku z powyższymi wątpliwościami postanowiłam zebrać wszystkie pytania i odpowiedzi, jakie rodzic nastolatka/nastolatki zada sobie przed wypuszczeniem latorośli z domu na wakacyjny wyjazd:

CZY MOJE DZIECKO JEST GOTOWE NA SAMODZIELNY WYJAZD?

Nie. Właśnie dlatego powinno wyjechać na obóz letni dostosowany do wieku i zainteresowań. Tam kadra nie tylko w odpowiedni sposób zorganizuje mu czas, ale również zadba o jego bezpieczeństwo.

CZY OBÓZ LETNI BĘDZIE SPEŁNIAŁ OCZEKIWANIA NASTOLATKA?

Prawdopodobnie nie. Każdy nastolatek marzy o gwiazdce z nieba, dlatego na początku nawet nie zechce słyszeć o takiej opcji. Jednak watro wspólnie sprawdzić ofertę, poczytać o przewidzianych atrakcjach i pozwolić dokonać mu wyboru.

CZY MOJE DZIECKO BĘDZIE BEZPIECZNE NA LETNIM OBOZIE?

Oczywiście, że tak. Kadra zawsze jest odpowiednio przeszkolona i posiada niezbędne do sprawowania nad małoletnimi opieki kwalifikacje.

CZY NASTOLATEK NIE BĘDZIE SIĘ NUDZIŁ NA OBOZIE?

Nie będzie mieć na to czasu. Bogata oferta, jak znajduje się w planie obozu, idealnie wypełnia czas.

CO, JEŚLI Z NIKIM SIĘ NIE DOGADA I NIE NAWIĄŻE BLIŻSZEJ RELACJI?

Nastolatek raczej nie ma problemów z nawiązywaniem relacji z rówieśnikami. Jednak jeśli masz takie obawy, w porozumieniu z rodzicami swojego dziecka, wyślij ich razem na obóz. Jednak z doświadczenia wiem, że problemy adaptacyjne mogą mieć młodsze dzieci.

JAK WYBRAĆ OFERTĘ, KTÓRYCH NIE BRAKUJE NA RYNKU?

Najlepiej z polecenia, po przeczytaniu opinii, sprawdzeniu ośrodków gdzie mają się odbywać obozy. Część ośrodków oferuje nawet podgląd w czasie rzeczywistym.

W tym roku wybrałam z Gabą obóz letni od Camport.pl. Z szerokiej oferty w prosty sposób wyłowiłam odpowiednią dla córki. Strona jest czytelna i prosta w obsłudze. Obozy podzielone na grupy wiekowe i kategorie. Każdy z nich klarownie opisany. Wybrany Camp ma określone terminy, miejsce oraz dostępność. Trzydzieści różnych tematów pozwala na wybranie z wachlarza oferty dopasowanej do oczekiwań. Zgadnij, który wybrała moja córka, podpowiem tylko tyle, że jej zainteresowania zmieniły się wraz z buntem nastolatka.
1 komentarze

  1. Możesz mnie tam jeszcze dopisać, też ostatnimi czasy jestem trochę zbuntowana 😄 Świetne zdjęcia 😍😀

    OdpowiedzUsuń