KUCHNIA MOJE KRÓLESTWO, W NIEJ KILKU POMOCNIKÓW I NAJLEPSZY PRZEPIS NA TARTĘ I PIZZĘ

środa, 21 sierpnia 2019


       Dawniej atrybutem kobiety w kuchni był wałek. Prosty i skuteczny. Dziś zamiast wyrabiać sobie bicepsy na zagniataniu i wałkowaniu ciasta, większość z nas ma pomocników. Pracę w kuchni umilają nie tylko elektryczne gadżety, ale i otoczenie, które sobie potrafimy zaaranżować.W mojej kuchni zawsze jest dużo ziół. Nie wyobrażam sobie gołego parapetu. Moim marzeniem było posiadanie sprzętu, który zastąpi kilka innych. Szafki zapchane mikserem, blenderem, maszynką do mięsa, szatkownica do warzyw, wyciskarką i kilkoma innymi sprzętami, których używam z różną częstotliwością, musiały ustąpić miejsca jednemu. Po prostu przestałam mieć potrzebę posiadania wielu rzeczy w wielu szafkach.

Nowym sprzętem, który spełnił moje oczekiwania, okazał się robot wielofunkcyjny Kenwood Chef XL. W podstawowej wersji posiada trzy mieszadła, misę o pojemności ponad 6 litrów, maszynkę do mielenia mięsa z kilkoma sitkami, blender kielichowy, szatkownice do warzyw z pięcioma rodzajami ostrzy oraz kilka gadżetów, o których opowiadam w filmiku, w nim również przepisy na pizze i tartę. Dodatkowo mam możliwość dokupienia dostawek mając już jeden silnik. To dla mnie duża oszczędność miejsca. I najważniejsze. Mogę w nim przygotować dużą ilość ciasta, w związku z duża rodziną, zazwyczaj wszystko robię z trzech porcji podstawowych przepisów.
5 komentarze

 1. Mi ostatnio mikser zastrajkowal i zastanawiam się nad czymś podobnym. Ale bardziej kompaktowym.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przydałby mi się taki robot kuchenny. Moje stare sprzęty powoli zaczynają odmawiać posłuszeństwa, więc rozglądam się za czymś nowym :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna prezentacja Bożena. Robot wart grzechu ;-) Rzeczywiście ma mnóstwo możliwości. Aż mnie skusiłaś, żeby dzisiaj poeksperymentować w kuchni i chyba zrobię tartę, tyle, że łapkami :-D

  OdpowiedzUsuń
 4. Taki robot by mi się przydał!! Albo choćby taki mikser z misą, który masz na zdjęciu, bo trzymanie miksera w ęcę staje się dla mnie trudne :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Pizza wygląda niezwykle apetycznie :)
  Świetny ten robot, z takim każde danie się uda :)

  OdpowiedzUsuń