CO WARTO ZOBACZYĆ W TORUNIU?

czwartek, 21 lutego 2019
Toruń, panorama nocą

      Toruń, tak jak większość polskich miast, ma sporo ciekawych miejsc, którym warto się bliżej przyjrzeć. Co warto zobaczyć w Toruniu? 
Co warto zobaczyć w Toruniu? 

W ścisłym centrum na pewno warto wybrać na toruński rynek, gdzie atrakcji nie brakuje. Na pierwszy rzut można iść do Domu Legend Toruńskich, gdzie uczestnicy także są angażowani w odgrywane scenki. Stamtąd już niedaleka droga do jednego z kilku miejsc, gdzie można upiec pierniki. Mowa o Żywym Muzeum Piernika lub Muzeum Toruńskiego Piernika. Jak już będziemy w kursie sprawy, możemy odwiedzić dom Mikołaja Kopernika, czy wybrać się do Planetarium, by bliżej przyjrzeć się astronomii i słynnej osobistości. Bardzo blisko znajduje się Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, które z pewnością spodoba się nie tylko tym zainteresowanym tematyką. 

Co warto zobaczyć w grodzie Kopernika? 

To oczywiście nie jedyne atrakcje, jakie oferuje nam Toruń. Warto zajrzeć do darmowego Muzeum Uniwersyteckiego, gdzie odbywają się bezpłatne wstępy. Można także wstąpić do Muzeum Świat Orientu, gdzie zobaczymy tematyczne wystawy oraz możemy przespacerować się w ogrodzie, który znajduje się na tyłach budynku. Można odwiedzić też inne muzea, które znajdują się na toruńskim rynku oraz zajrzeć do zamku krzyżackiego, który zwiedza się włącznie z podziemiami. 

Gdzie warto się wybrać w Toruniu? 

Nieco poza ścisłym centrum znajduje się Park Miejski na Bydgoskim Przedmieściu, gdzie można się naprawdę wybiegać i wyszaleć. Bardzo blisko niego znajduje się toruńskie ZOO, więc jeśli lubicie tego typu miejsca, warto odwiedzić też to. W drugą stronę jest Młyn Wiedzy, czyli interaktywne muzeum, które spodoba się nie tylko małym dzieciom. Wieczorem na rynku w niektóre miesiące można oglądać fontannę Światło-dźwięk, która mieni się różnymi kolorami. W letnie dni można spacerować Bulwarem Filadelfijskim, czy wybrać się na rejs stateczkiem. 

Wieże widokowe w Toruniu 

Gród Kopernika może poszczycić się aż trzema punktami widokowymi. Pierwszy z nich znajduje się blisko Dworca PKP Toruń Główny w dość nieciekawej okolicy, jednak za dnia większą grupą ludzi można się tam wybrać. Do tego dochodzi wieża ratuszowa tuż obok pomnika Kopernika. Na koniec jest punkt widokowy w Katedrze św. Janów w Toruniu. Miasto ma naprawdę sporo ciekawych miejsc do zwiedzenia, dlatego warto zarezerwować sobie na nie całkiem sporo czasu. 


Wpis gościnny
Martyna i Paulina Kwiatkowskie 

Autorki bloga podróżniczego www.pojedztam.pl
6 komentarze

 1. Jako ex-mieszkanka Torunia polecam wszystkim weekendowy wypad do grodu Kopernika :)
  Toruńska Starówka ma mega klimat!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy tam nie byłam, aie jsk widać powinnam żałować

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny przewodnik po Toruniu ;) jak w końcu się tam wybiorę będę, skorzystam z Twoich rad ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłam w Toruniu raz, na weselu, była to niezła impreza. Ale niestety na zwiedzenie miasta już nie było czasu, a tu widzę, że ztorun ma sporo ciekawych miejsc do zaoferowania :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za ciekawe informacje :) Przydadzą się w wakacje :)

  OdpowiedzUsuń