DZIEŃ CHŁOPAKA? W SZKOLE TAK, W DOROSŁYM ŻYCIU NIE!

piątek, 14 września 2018
CHŁOPIEC PREZENT NA DZIEŃ CHŁOPAKA


Już 30 września będzie obchodzony Dzień Chłopaka. To fajne święto, tym bardziej że Dzień dziewczynki przypada 11 października. Jednak większość szkół, a nawet przedszkoli obchodzi dzień Kobiet 8 marca. Za to leciwe mamuśki z chęcią obchodzą dzień Chłopaka, desperacko szukają na 30 września prezentów. To poszło w kiepskim kierunku. Zdecydujmy się, na konsekwentne działanie. Czterolatka to nie kobieta, a 40-latek nie jest chłopcem.

Patrząc na polskie święta:

Dzień Kobiet przypada 8 marca

Dzień Mężczyzn 10 marca

Dzień Chłopaka 30 września

Dzień Dziewczynki 11 października

Nie rozumiem wielkiego oburzenia zdumionych pań, że ich faceci nie umieją dorosnąć albo że trzymają się spódnicy mamusi. Po co mają dorastać, skoro utwierdzacie ich w przekonaniu, że nadal są chłopcami? Zbliża się 30 września i nagle internet zalewa fala pytań "Co kupić mężowi na prezent na dzień Chłopaka?". Podkreślę MĘŻOWI. Facet nie powinien obchodzić Dnia Chłopaka, bo jest facetem. Dla niego zarezerwowany jest Dzień Mężczyzn.

To samo w szkole. Żadnej konsekwencji. Od najmłodszych lat Dzień Kobiet. No skoro każda dziewczynka jest już kobietą, to skąd potem zdziwienie, że za szybko dorosła? Wbijanie na siłę każdego w rolę, która nie jest dla niego, skutkuje odwróceniem tych ról. Mężatka, matka dzieciom, płacze, że ma wszystko na głowie, bo jej partner życiowy jest lekkoduchem. Kolejna matka płacze, że zbyt szybko została babcią. Tak. Odwracanie ról nie jest w żadnym stopniu potrzebne.

Stad mój apel do dorosłych kobiet: Zostawcie 30 września w spokoju. Jeśli wasi mężczyźni oczekują prezentów na swoje święto, niech poczekają do 10 marca.

Dzień Chłopaka to święto dla nastolatków i takim niech pozostanie.

1 komentarze

  1. Moje dzieci obchodzą dzień chłopca mąż dzień mężczyzny a ja dzień kobiet

    OdpowiedzUsuń