JAK PRAWIDŁOWO OBCHODZIĆ SYLWESTER I INNE BZDURY

niedziela, 31 grudnia 2017

        Ostatnio jestem świadkiem tendencji wmawiania innym, że robią wszystko źle. Żyją bez ślubu, źle. Mają dzieci, źle, nie mają jeszcze gorzej. Wierzą w przesady, źle. Kupią psa na gwiazdkę jeszcze gorzej. Najnowszym hitem są dla mnie zalecenia, jak spędzać sylwestra, co wolno, a czego absolutnie nie.

W SYLWESTROWY PORANEK NALEŻY OBMYĆ TWARZ ZIMNĄ WODĄ

Ma to ponoć pomóc cieszyć się dobrym zdrowiem, jak dla mnie to standardowa procedura każdego poranka, jeśli ma się budzik w postaci dzieci. Bez orzeźwienia zimną wodą nie da się obudzić.

GOŁĄ DUPĄ W KASĘ

Zamiast cieszyć się z innymi nadejściem Nowego Roku, o północy należy usiąść na pieniądzach, zapewni to dostatek na cały rok. Teraz już wiem, dlaczego niektóry puszczają fajerwerki pół godziny po północy, przez ten czas dupą grzali kasę.

ZAKAZ SPRZĄTANIA

W Sylwestra się nie sprząta. Ponoć. Nie ważne, że masz w domu dzieci, które nie chodząc do placówek edukacyjnych, roznoszą ci dom, wieczorem nasz mieć gości, cały dzień gotowałaś, ale nie sprzątaj. To przynosi pecha.

DUŻO JEDZENIA

By zapewnić sobie dostatek, musisz mieć pełną lodówkę. Spróbuj zrealizować to, mając w domu nastolatka. Rano lodówka ledwie się domyka, wieczorem świeci tylko światłem. Wszystko ofutruje, nawet lód z zamrażarki oskrobie.

NOWY ROK BEZ DŁUGÓW

Przed Nowym Rokiem należy popłacić wszystkie rachunki i pooddawaj długi, by nie ciągnęły się za nami i nie mnożyły. No nie wyszło. Kredyt jeszcze mam na 12 lat...

NIE STRZELAĆ!

Od kiedy pamiętam, ludzie cieszyli się z nadejścia Nowego Roku. Radość tą wyrażali hucznymi imprezami, ostro zakrapianymi alkoholem. Ci, których nikt nie zaprosił, próbowali wyjść z twarzą, twierdząc, że nareszcie odpoczną, wyśpią się itp. Ci imprezujący często o północy lub kilka godzin później-zależy, w jakim stanie się znajdowali-wypuszczali w niebo z wielkim hukiem pół grudniowej wypłaty. Jak dla mnie, marnotrawstwo pieniędzy, ale jak ktoś lubi to strzelać może. Od tego w sumie jest noc sylwestrowa. A teraz nagle nagonka na niestrzelanie, bo psy się boją. Zawsze się bały, burzy i krzyków też się boją.

GOŚĆ W DOM... ALE NIE BABA

Ponoć w Nowym Roku pierwszym gościem ma być mężczyzna. Nie wiem, o co chodzi, ale wszelkie zabobony zaczynają się od tego, by baba nie przychodziła pierwsza. Co my gorsze czy jak? Facet jak pójdzie, to wróci wieczorem, bo z sąsiadem trzeba kaca wyleczyć, a kobita? Przyjdzie, nie nie wypije przed południem z sąsiadką, to po co z domu w ogóle chce wychodzić ;)

ZABAWA

Jest jeden zabobon, który w sumie lubię. Musisz dobrze się bawić, bo jaki Nowy rok, taki cały rok. I tej dobrej zabawy wszystkim serdecznie życzę.

ZABOBNY DLA KOBIET W CIĄŻY
ZABOBONY O DZIECIACH

7 komentarze

 1. Hahahaha właśnie przed chwilą była u mnie siostra :) Zabieram się do sprzątania, bo wcześniej mi się nie chciało, długi oczywiście jak były tak są, czekają rachunki do zapłacenia, a mi najbardziej żal minionych lat :D Zbliżam się wielkimi krokami do 60tki :O To chyba nie ja ;)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Najciekawsze jest to, jak te obyczaje są u nas bardzo mocno zakorzenione :) O tych hitach to słyszało się już wcześniej :P Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. achh te zabobony :) ale bez tych wszystkich dziwnych opowiastek, byłoby nudno ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nowy Rok bez długów? Heh, na wszystkich pijaczków nie działa nawet jak nie pożyczają akurat 1 stycznia :D

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja myslalam, ze to w wigilie baba nie moze przyjsc pierwsza :) ale ze gola dupa w kase to nie znalam, za rok sobie tak posiedze z cala rodzina :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Szczerze to nie znam żadnych zabobonów dotyczących Sylwestra i Nowego Roku.

  OdpowiedzUsuń
 7. O tym wysiadywaniu kasy nie wiedziałam :D :D :D Długi towarzyszą mi całe życie. Jak nie kasiora to długi wdzięczności, nic nie poradzę :D W Sylwestra będę z kotami, więc nie narzekam ;)

  OdpowiedzUsuń