SPINNER-SZATAŃSKA ZABAWKA W RĘKACH TWOJEGO DZIECKA!

środa, 7 czerwca 2017
FITGET SPINNER


           Największym hitem wśród wiosennych zabawek jest fitget spinner. Wśród dzieciaków z naszej Szkoły to istne szaleństwo. Każdy w ręku obraca gadżet z czterema łożyskami połączonymi plastikiem lub metalem. Ma wiele kolorów i wzorów. Ceny wahają się od 10 do 90 zł. Zaledwie po kilku godzinach zabawy, można pochwalić się sztuczkami, jakie można z nim robić. W zabawce fajne jest to, że jeśli się podrzucie ją podczas kręcenia, opada jednostajnie na ziemię. Początkiem lat 90. wymyśliła go Catherine Hettinger. Jednak nie trafił on na półki sklepowe. Wtedy Catherine Hettinger opatentowała go. Pierwotnie miał służyć do odstresowania pracowników biurowych, ale dopiero teraz dzieci podchwyciły temat po tym, jak youtuberzy pokazali go na kanałach. Dzieciaki z podstawówek rzuciły się na spinnery jak szczerbaty na suchary. Moda na ten gadżet minie tak szybko, jak przyszła. Jednak umiejętności zdobyte podczas treningu z nim, pozostaną.

fitget spinner zakazane zabawki

         Kościół katolicki i jego zwierzchnicy podchodzą z nieufnością do nowości. Zmiany są dla nich wizją piekła i ścieżką zła. Jakby czas zatrzymał się w średniowieczu, gdzie na stosach palono czarownice. Oczywiście nowa zabawka jest na tyle popularna, że kościół się nią zainteresował. Od kilku dni jest na liście zakazanych zabawek i gadżetów z bajek. Fitget spinner trafił tam razem z Hello Kitty, kucykami Pony, Monstar High oraz Harrym Potterem. Lista powstała w tosce o dziecięce duszyczki. Fitget spinner mam ponoć szatańskie właściwości. Kiedy się kręci, można zauważyć pojawiajace się trzy szóstki. Serio? Jak bardzo trzeba mieć zryty beret, żeby w zwykłych przedmiotach doszukiwać się drugiego dna? Moje dzieciaki mają spinnery, a twoje?

Lubisz już mnie? Polub
                                                      

32 komentarze

 1. Padnę... Ech ten Szatan - nic, tylko produkuje zabawki ;)
  A tak na poważnie, to wiem z pierwszej ręki, że spinery strasznie irytują nauczycieli. Może w Polsce jeszcze nie - bo nagle podwoili ich ceny, he he - ale w USA to jakaś zmora! Nie da się lekcji prowadzić, bo wszędzie latają mini "szataniki". Także ten... Jako ciało pedagogiczne... cieszę się na wakacje :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W klasie III u córki wychowawczyni zabroniła je przynosić do szkoły... :(

   Usuń
  2. A ja na swoich lekcjach pozwalam mieć i się bawić o ile jest to forma faktycznie bezwiedna i pozwala się skupić bo np młody nie ma co z rękami zrobić. Jeśli na lekcji większa uwagę zwracają na zabawkę (bo sie chwalą) to chowamy, ale mniej mnie to denerwuje niż np stukanie ołówkiem w stół :)

   Usuń
  3. ANONIMOWY może dlatego, że dzieci bawiły się na lekcji.

   Usuń
  4. KOBIECA MYŚLODSIEWNA ceny rzeczywiście skoczyły. Ze dwa-trzy tyg temu były trzykrotnie niższe, siła reklamy ;)

   Usuń
 2. Jak dla mnie w tych spinnerach nie ma nic złego... Sama mam jednego, a planuję kupić jeszcze drugiego :) Naprawdę odstresowują, ale co do tej mody to nie zauważyłam. W moim gimnazjum ma je najwyżej kilkunastu uczniów na całą szkołę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, jak w gimnazjach, szał jest w naszej podstawówce.

   Usuń
 3. Nawet nie słyszałam o czymś takim :) Teraz jestem już o ten temat mądrzejsza - siostrzeniec mnie nie zaskoczy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla kościoła nawet klocki lego są dziełem szatana... Mój synek jeszcze za mały, ale jakoś nie widzę przeciwwskazań na taką zabawkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dal kościoła wszytsko jest dziełem szatana, tylko nie to co sam robi.

   Usuń
 5. Moje nie ma. Dzisiaj pierwszy raz zobaczyłam to w sklepie i zapytałam sprzedawcę cóz to takiego, on z wielkim przejęciem wytłumaczył mi tą zabawkę, jaki to jest wielki hit! Na mnie mimo zachwytu sprzedającego nie zrobiło to wrażenia. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam o tej zabawce, zaciekawiłaś mnie, jak to działa? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kręcisz sobie na palcu klub blacie, ponoć odsresowuje.

   Usuń
 7. Dawno nie widziałam, żeby Młody tak cieszył się z zabawki w Dzień Dziecka jak właśnie ze spinnera :D i teraz kręci ... jak zresztą cała szkoła, a popołudniami kręcimy na zmianę :D i ja tam szatańskich szóstek nie potrafię się dopatrzeć...

  OdpowiedzUsuń
 8. moja za mała na to, ale byłam ostatnio w chińczyku i po 21 zł przy kasie leżały. dalej nie wiem o co tyle szumu z tym xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Youtuberzy pokazali, a ich zazyczaj oglądają dzieciaki, teraz nastał na to szał,

   Usuń
 9. Czego to Kościół nie wymyśli :-)
  U nas też mają go wszystkie dzieci w szkole. Ba! Nawet sprzedają te szatańskie zabawki w naszym... spożywczaku. Świat oszalał :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. :D :D :D Moje nie są na tym etapie, ale serio? bączek to zło o.O

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie rozumiem... Ale dlaczego kościół wrzucił je na jakąś zakazaną listę? Co w nich demoralizującego prócz tego, że uczniowie nie skupiają się na lekcjach tylko tym się bawią :P ?

  OdpowiedzUsuń
 12. Hmm a faktycznie pozwala się choć trochę odstresować? Klaudia J

  OdpowiedzUsuń
 13. Moja 11-letnia córka z wycieczki przywiozła sobie dwa😂😂😂

  OdpowiedzUsuń
 14. Słyszałam o tym... paranoja... Hello Kitty, Harry Potter... nawet Polsat (bo sat to niby skrót od satan :D)

  OdpowiedzUsuń
 15. Matko jedyna! Czego to ludzie się nie przyczepią :)))) No nie wiem: śmiać się czy płakać, ręcę rozkładać czy stukać się w czoło? Swoją drogą co jest złego w kucykach Pony? Co jest złego w spinerach? Moja córka ma tę zabawkę i nie dostrzegam w tym grama złego :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Wiesz, nie wiedziałam o tej zabawce, dopóki nie przeczytałam na Fb o zakazanych zabawkach. Wystarczy kościół i jest lepsza reklama niż w telewizji ;)) Sama mam ochotę się tym pobawić :D

  OdpowiedzUsuń
 17. Moje jeszcze za małe ale ubawił mnie ten wpis, chyba sobie kupię 😂

  OdpowiedzUsuń