Piknik z blogująca mamą PODRÓŻE KAROLA

czwartek, 9 lipca 2015
        Na pytanie czy przyjadę do Ośna bez wahania powiedziałam TAK, po chwili dodałam: "a gdzie to jest?". Ttlko cztery godziny drogi ode mnie? Luz-jadę! Wyprawa była o tyle inna niż pozostałe, że mieliśmy nocować na polu namiotowym. Gubiąc się po drodze /o orientacji blondynki już wspominałam / dotarliśmy, gdy pozostali robili już swoje namioty. Wieczór zaskakująco szybko minął, a dzień przywitał nas deszczem. tak Ośno płakało, gdy widziało nasze poranne fryzury. Niczym zmokłe kury brnęliśmy przez  boisko na śniadanie, które było nie lada wyzwaniem, gdyż dzieci były w liczebnej przewadze i nie dały wcisnąć sobie byle czego. I dobrze, mądre po rodzicach.

      Przed piknikiem postanowiliśmy pojechać do pobliskiego Rogowa do PARKU DINOZAURÓW-polecam zdjęcia. Kiedy wróciliśmy znaleźliśmy się w innej bajce. Dmuchane zjeżdżalnie, zamki, dekoracja sceny, lokalne przysmaki, stoiska urodowe, popis straży pożarnej, piękne motocykle oraz maszyny, których nazw nie znam i KAROL. Karol, od którego wszystko się zaczęło. To w jego Reymontówce zrodził się pomysł na zwierzaki pocieszaki. W Ośnie na pikniku z blogująca mamą miała miejsce premiera części drugiej, w której jestem jedną z autorek. 
Zwierzaki pocieszaki-podróże Karola są rymowanymi bajkami z morałem i cudownymi ilustracjami wykonanymi w technice akwarelowej przez Sylwię Rutkowską. To już druga część projektu, który niesie pomoc Dzieciakom. Tym razem, blogerzy wspierają https://www.facebook.com/FundacjaRozwojuKardiochirurgii… a książka jest cegiełką, która ma wesprzeć Projekt Sztucznego Serca dla Dzieci. Ty też możesz ofiarować swoje serce na dłoni, wspierając blogerska akcję


 Ilustracje do Książki wykonała Sylwia Rutkowska 
  Autorzy bajek:
  Marta Kusiak
  Katarzyna Targosz
  Karol Wagner
  Mateusz Kuźniar
  Justyna i Tomek Kubik
  Malwina Ferenz
  Honorata Dyjasek
  Wioleta i Andrzej Galla
  Żaneta Kruk
  Izabela Urbaniak-Marut
  Malwina Bakalarz
  Magdalena Makowiec
  Karolina i Artur Kaliś
  Marta Duszyńska
  Paulina Rybak
  Bożena Jędral
  Monika Ludkiewicz Kasper
                     Serdecznie dziękuję za moc atrakcji oraz zaproszenie do tej pięknej inicjatywy.
   Dziękuję również sponsorom za prezenty (zanim dojechałam do domu zostały roszabrowane przez dzieci ;)

                                                  

   3 komentarze