Zmieniamy na lepsze-głodni zmian.

sobota, 6 czerwca 2015

  


       W dniu 30 maja w Gminnym Domu Kultury w Chynowie odbyło się drugie z cyklicznych spotkań pod hasłem "Zmieniamy na lepsze-głodni zmian". Wydarzenie "Głodni zmian", to projekt stworzony przez blogerów, w którym rodzice wraz z dietetykami łączą siły w trosce o zdrowie młodego pokolenia. Inicjatywę wspiera Fundacja "My Pacjenci", która wspiera organizacje pacjenckie w skutecznej partycypacji w procesie podejmowania decyzji w ochronie zdrowia.
Stworzyłyśmy cykl tematycznych spotkań we wszystkich miastach wojewódzkich (i nie tylko), które mają na celu uświadamianie społeczeństwa, jakim problemem jest otyłość, oraz złe nawyki żywieniowe u dzieci. Razem z dietetykami, oraz lekarzami pokazujemy młodym rodzicom, jak żywić maluchy, oraz jak zmieniać złe nawyki żywieniowe, by jak najlepiej dbać o zdrowie swojej rodziny. propagujemy również prawidłowy rozwój pycho-fizyczny, równowagę w podejmowaniu decyzji wychowawczych oraz żywieniowych, jak również wdrażamy w życie plan szerokiego przekazu wiedzy, która zdobywany na warsztatach.           Pierwszą prelegentką była pani Ania Przychodzeń z Klubu Równowagi, która schudła 20 kg i od 1,5 roku utrzymuje  wagę, obecnie jest trenerem i ma kilka sukcesów w postaci zadowolonych, szczuplejszych, zdrowszych podopiecznych. proponuje ona zdrowy, aktywny tryb życia i zrzucanie wagi  bez diety.      
    Następnie pani Aleksandra Wróbel z Pracowni Terapeutycznej zrobiła wykład o rozwoju psychoseksualnym dzieci w wieku 3-6lat. Odkrywanie przez dziecko różnic między dziewczynką, a chłopcem oraz masturbacja dziecięca.
           Aleksandra Wilk-Przybysz Doradca Chustowy, zaprezentowała prawidłowe ułożenie dziecka w chuście oraz omówiła niebezpieczna dla dziecka sposoby niewłaściwego noszenia. Dowiedzieliśmy się jak uzyskać i utrzymać odpowiednią pozycję dziecka w chuście w zależności od jego wieku i dojrzałości.
 Ostatnia była Ania Mazurczyk z Zielonych Trendów, przedstawiła nam zalety zażywania oraz picia ekstraktu z młodego jęczmienia oraz czym jest chlorella. Dla kogo, w jakich sytuacjach i właściwie po co go zażywać, część z nas przekonała o jego zbawiennym działaniu.

Jednocześnie dla dzieci były warsztaty: plastyczny, kulinarny prowadzony przez Ugotowani.tv (niezapomniane gofry z myszką miki w wykonaniu dzieciaków.

oraz pierwsza pomoc, numery alarmowe prowadzone przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chynowie, kulminacyjnym punktem było zwiedzanie wozu strażackiego, włączanie syren oraz lanie wodą z węża strażackiego.                                       
       
Serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy nie mogli z nami uczestniczyć w spotkaniu,
jednak ufundowali nam upominki.
                                      Chcesz uczestniczyć w kolejnych spotkaniach? Pisz śmiało,
                                                               

20 komentarze

 1. Odpowiedzi
  1. Z ust doświadczonego organizatora to zachęta do dalszych działań :)

   Usuń
 2. Kiedyś chciałam u siebie na Mazurach zorganizować ale na razie jest to w sferze marzeń :)
  Super

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marzenia są po to, żeby je realizować. Okazało się, że na małą wieś pod Grójec zjechały blogerki z całej Polski (Poznań, Wrocław, Warszawa, Inowrocław, Łódź) oraz prelegentki z Warszawy i Krakowa.

   Usuń
 3. Fajnie, że powstają takie spotkania. Może faktycznie coś się zmieni na lepsze.

  OdpowiedzUsuń
 4. I bardzo dobrze :) Sama bym w takim wozie siedziała :D ha

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjeżdżaj, mieszkam obok osp, da się załatwić ;)

   Usuń
  2. Przyjeżdżaj, mieszkam obok osp, da się załatwić ;)

   Usuń
  3. Przyjeżdżaj, mieszkam obok osp, da się załatwić ;)

   Usuń
 5. Świetne spotkanie. Zazdroszczę :-).

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję spotkania i strasznie żałuję że nie mogłam być z Wami!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My również żałujemy, że cię zabrakło, następnym razem na pewno zgramy terminy :)

   Usuń
 7. Świetna inicjatywa! Jeśli będzie jakieś spotkanie tego typu bliżej mnie chętnie się na nie wybiorę. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Super sprawa, sama bym wzięła udział w takim spotkaniu bo chcemy i jesteśmy głodni wiedzy. My się staramy zmieniać nasze nawyki na lepsze ale jak widzę co dzieci przynoszą do przedszkola na tzw drugie śniadanie to łapie się za głowę . Nasza Judyta przynosi różne warzywa owoce i tym samym robi świetną furorę w śród pań i dzieci. Czasem robię więcej bo dzieci chcą się częstować.

  OdpowiedzUsuń
 9. Było cudnie! Wspaniałe towarzystwo i ogrom przydatnych informacji! I fajnie było Cię w końcu poznać Bożena ;-)

  OdpowiedzUsuń