PIERWSZE KOLONIE DZIECKA-JAK JE PRZEWAĆ? I JAK PORADZIŁA SOBIE AMELA?

wtorek, 13 września 2022

         Pierwsze kolonie dziecka to ogromne wydarzenie oraz nowy etap w życiu nie tylko dziecka, ale również rodzica. Decydując się na kolonie czy obóz tematyczny, warto zawsze wziąć pod uwagę zainteresowania pociechy. Dzięki temu szukanie tematycznego obozu będzie dużo łatwiejsze. Warto również wziąć pod uwagę długość wyjazdu. Można wybrać nawet pięciodniowe obozy tematyczne, co w przypadku pierwszych kolonii jest jednym z lepszych rozwiązań.

                                         Zdjęcie pochodzi ze strony hajdasztravel.pl

Wspólnie z Amelą i jej przyjaciółką wybrałyśmy obóz kulinarny. Grupa liczyła czternaścioro uczestników. Nie wszyscy byli pierwszy raz. Kolega z grupy pocieszał tych, którzy przeżywali swoją pierwszą przygodę z dala od domu. On był już po raz drugi na takim obozie i choć pierwszy wyjazd był pod znakiem popłakiwania, to mimo wszystko zdecydował, że chce kolejnych kolonii, bo to fajne doświadczenie i świetnie spędzony czas. Amela powiedziała, że ta postawa kolegi pomogła jej zrozumieć własne emocje i upewniła, że to normalne, że tęskni.
                                              Zdjęcie pochodzi ze strony hajdasztravel.pl
Amela nauczyła się na obozie kulinarnym piec ciasteczka z owocami z ciasta francuskiego, wykonać pankejki, burgery i szejki. Spersonalizowała również swój fartuch młodej kucharki. Obóz kulinarny był dla niej przyjemnym doświadczeniem, choć na początku musiała się przystosować do tego, że śpi w hotelu bez rodziców, za to z rówieśnikami i opiekunki grup.

                                                Zdjęcie pochodzi ze strony hajdasztravel.pl

Dlaczego wyjazd na kolonie jest tak ważnym etapem? Dziecko uczy się samodzielności i zaufania, że poradzi sobie bez rodziców i że oni na pewno po nie wrócą. Kolejnym również ważnym aspektem takiego wyjazdu jest odcięcie pępowiny rodzica. Zdarza się, że dziecko lepiej znosi rozłąkę niż rodzic i takie pięć dni dziecka na obozie są cenną lekcją usamodzielnienia i zrozumienia, że dziecko to odrębną osobą.

Czy kolejny raz powierzyłabym dziecko opiece zespołowi z hajdasztravel.pl? Oczywiście, że tak. Ameli tak się podobało, że nie wyklucza wyjazdu na kolonie dla dzieci 2023 lub zimowisko w ferie, lub wakacje, stała się otwarta i bardziej kontaktowa, chętnie eksperymentuje w kuchni i zaczęła samodzielnie chodzić do szkoły.
Artykuł powstał przy współpracy z hajdasztravel.pl

1 komentarze

  1. Świetne są takie tematyczne kolonie, widać że dziewczynki są zadowolone. Po co im tam rodzice ;)) Wnuczka była pierwszy raz na obozie sportowym, też za bardzo czasu nie miała na pogawędki z rodziną :D

    OdpowiedzUsuń