CHATA NAD RADUNIĄ ORAZ PRZEWODNIK TURYSTYCZNY PO OKOLICY

środa, 10 listopada 2021

 

Poranna kawa wśród  drzew. Spacer nad jeziorem. Las, wieczorne ognisko, pyszne jedzenie i dużo snu. Właśnie tego było mi trzeba. Relaksu, który znalazłam w Chacie nad Radunią. Klimatyczny lokal, który należy do kompleksu hotelowego 4 Pory Roku. Hotel jest w retro stylu na wstępie do rozbudowy o basen i strefę spa. Ten zabieg zdecydowanie uatrakcyjni każdy pobyt. 


Chata nad Radunią serwuje zaledwie kilka dań. Jednak są one w każdym calu dopracowane wizualnie i smakowo. Desery to uczta dla podniebienia. Jestem łasuchem. Zwyczajnie lubię jedzenie. Jednak muszę wszystkich od razu ostrzec: porcje są tak zacne, że zawodowy kierowca oraz mechanik-entuzjasta jedzenia, mieli duże kłopoty z pokonaniem zawartości swoich talerzy. Jednak wrodzone łakomstwo niestety zmusiło nas do tego, by dojeść wszystko, co nam podano. Stąd końcowy wniosek po weekendzie, że dopadł nas TEN wiek. Wróciliśmy zrelaksowani, wyspani i przejedzeni. Przemęczeni i przepracowani rodzice tak właśnie imprezują, śpiąc do oporu. 


Chata nad Radunią do dobra atmosfera, pyszna, polska kuchnia, w sezonie grill. To miejsce spotkań, rozmów, odpoczynku. Po raz kolejny powiem, że wspaniałe jedzenie to coś, co zdecydowanie wyróżnia to miejsce. Tuż obok lokalu znajduje się przyjazny dzieciom plac zabaw, bezpieczne ognisko oraz leżaki. Restauracja oferuje koce na wieczorne rozmowy na leżakach przy ciepłym ogniu. 


Chata nad Radunią położona jest bardzo blisko Gdańska. Taka klimatyczna miejscówka w lesie, a jednak na tyle blisko plaży, że zaledwie w 30 minut siedzieliśmy na kocu, obserwując morsów czerpiących wyraźną radość z kąpieli, kiedy my siedzieliśmy owinięci w kurtki puchowe. W pobliżu znajduje się sporo miejsc wartych odwiedzenia. 


W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się działająca elektrownia Straszyn. Warto pojechać na Wieże widokową Kozacza Góra w Uścisku oraz Wieżę widokową Wieżyca, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, czy do gdańskiego Zoo. Jeśli macie chęć na około godzinną jazdę to polecam Kaszubski park Etnograficzny oraz Kaszubski Park Etnograficzny, a po drodze może uda wam się spotkać jako Stolemy, bezpłatne atrakcje turystyczne. 
0 komentarze

Prześlij komentarz