DOMEK NARZĘDZIOWY. OGRODOWY-METALOWY DOMEK NA NARZĘDZIA

wtorek, 25 sierpnia 2020
DIY

 


       Dom z ogrodem to nie tylko relaks i cieszenie oczu zielenią, ale przedewszytskim ogrom pracy by zarówno dom, jak i teren były funkcjonalne i wyglądały przyjemnie. Wiosna jest czasem przygotowywania ziemi pod zabiegi, które przez pół roku są stałym elementem prac ogrodowych. Przed sezonem trawnik wymaga wertykulacji, następnie należy trawę nawozić, dosiewać, nawadniać, nawozić, dosiewać, kosić i tak w sumie cały sezon. Wspomniałam o nawożeniu i dosiewaniu?Kolejnymi pracami niezbędnymi do uzyskania zielonego otoczenia, są pielęgnacja krzewów, sadzenie jednorocznych kwiatów, przygotowanie oraz pielęgnacja ogródka warzywnego, dbanie o drzewa oraz krzewy owocowe.
Większość prac ogrodowych wymaga do tego narzędzi. Warto byłoby je trzymać w jednym miejscu, jednak nawet w domu z podpiwniczeniem, miejsca zawsze brakuje. Do postawienia komórki narzędziowej, wymagane są plany, pozwolenia, praca geodety, architekta. To nie tylko dużo pracy, dokumentów, ale również ogromne koszty i stały element na terenie.

Dlatego, kiedy trafiłam na blaszany domek narzędziowy o wadze zaledwie 55 kg, postanowiłam sprawdzić, czy taki "blaszak" jest dla mnie odpowiedni. Blaszany garaż lub domek narzędziowy można łatwo zdemontować, nie wymaga więc pozwolenia na postawienie budynku. Domek narzędziowy Fiori jest wykonany z cienkiej blachy. Konstrukcję usztywnia rama, dach oraz solidnie wejście. Warto zakotwiczyć go, by podczas nieoczekiwanego załamania pogody nie został "przestawiony". Jednak o tym wie każdy, kto ma altankę, parasol ogrodowy, czy trampolinę.

Do montażu ogrodowego-metalowego domku, potrzebne są minimum dwie osoby. W zestawie są blaszane elementy do samodzielnego złożenia, profile, wkręty, podkładki, nasadki, plastikowe elementy zabezpieczające oraz kratki wentylacyjne. Warto zaopatrzyć się w śrubokręt gwiazdkowy i oczkowy oraz wkrętarkę. 

Domek narzędziowy stoi u nas dwa tygodnie, w tym czasie kilkukrotnie padał ulewny deszcz, pomimo braku podłogi, środek pozostał suchy. W planach jest przygotowanie pod niego terenu, który zostanie wyłożony cegłą rozbiórkową, co da stabilną podłogę, jednak to osobny temat, który niedługo zostanie tutaj poruszony.

Domek narzędziowy można wykorzystać nie tylko na przechowywanie narzędzi ogrodowych, ale np leżaków, parasola ogrodowego, zabawek podwórkowych czy choćby, jako wiatę na worki z segregowanymi śmieciami. 
 • Wymiary całkowite: 174x236x190cm (Długość, szerokość, wysokość)
 • Wymiary podstawy: 226x162cm (Szerokość, długość)
 • Materiał: rama: ocynkowana stal o grubości 0,6mm; ściany: ocynkowana blacha stalowa o grubości 0,25mm, malowana proszkowo
 • Powierzchnia: 4,1 m2
 • Podwójne drzwi przesuwne o wymiarach 154x82cm
Poniżej filmik z montażu.

Domek narzędziowy  tutaj go znajdziesz

Music from https://mixkit.co/terms/ https://freesound.org/

2 komentarze

 1. Przydałby się taki. Niestety, mieszkam w bloku ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety mieszkanie nie jest z gumy, bloku nie rozciągniesz ;)

   Usuń