WSZYSTKO, CO O ZABEZPIECZENIACH POWINNA WIEDZIEĆ NASTOLATKA

sobota, 20 czerwca 2020

       Nastolatka powinna wiedzieć, jakimi środkami zabezpieczającymi dysponuje. Co jest dla niej dobre i jak powinna to stosować. Lato to czas beztroskiej zabawy, nowych znajomości oraz konsekwencji wyborów czy zapomnienia się. O czym więc nastolatka powinna zawsze pamiętać? Oto krótki niezbędnik:


MASECZKA

Podstawą zdrowej skóry jest pielęgnacja.  Oczyszczanie, tonizowanie oraz maseczki dostosowane do typu cery, problemu oraz do wieku. Młoda skóra wymaga oczyszczenia i nawilżenia. Inne zabiegi powinny pozostać na liście "kiedy będę starsza".

Dlaczego tak ważna jest pielęgnacja dostosowana do wieku? Nastolatki zazwyczaj, zamiast dbać i eliminować niedoskonałości, maskują je, co powoduje większe problemy z cerą. Nawyk prawidłowego oczyszczania, przywracania skórze właściwego ph oraz domowe spa w postaci maseczek, zaprocentują dobrą kondycją skóry na lata. 


GYNAUXIL

Wyjście na basen, wyjazd nad morze czy jezioro zawsze poprawia nastrój. Upały zachęcają do schłodzenia się w wodzie. Jednak czasem taki wypad może być przykry w skutkach. W okresie zaburzonej gospodarki hormonalnej,  niewłaściwej higienie,  po menstruacji czy antybiotykoterapii może zdarzyć się stan zapalny miejsc intymnych. Oczywiście najlepiej, by problem zbadał lekarz. Jednak można zastosować profilaktyczną ochronę z postaci globulek Gynauxil. Młoda dziewczyna nie zawsze wie, co powoduje dziwne stany i zmiany zw jej ciele. Dlatego profilaktyka powinna być dla nastolatki naturalna, niewstydliwa.  Dbanie o miejsca intymne jest dbaniem o stan zdrowia. NAKRYCIE GŁOWY

Nosić czapkę z daszkiem czy nie? To pytanie nurtuje chyba każdego. Z jednej strony ochrona przed słońcem, z drugiej nieprzegrzewanie. Jak znaleźć złoty środek? 

Zapowiada się upalne lato, co zachęca do wycieczek rowerowych, jazdy na deskorolce, rolkach czy hulajnodze. Wiele godzin spędzonych w pełnym słońcu jest zwyczajnie szkodliwe. Czapka z daszkiem chroni wzrok, skórę twarzy przed starzeniem, głowę przed bezpośrednim nasłonecznieniem oraz włosy. Warto ją zatem nosić. Czapka powinna być przewiewna, a jej rozmiar  starannie dobrany. 

NAWODNIENIE

Podczas upałów można się szybko odwodnić. Dlatego warto, by przed wyjściem z domu, nastolatka miała ze sobą wodę z odrobinką soli. Sól nie będzie wyczuwalna  w smaku, a woda dzięki temu dodatkowi stanie się elektrolitem, który dobrze nawodni organizm. 

KREM Z FILTREM

Kremy z wysokimi filtrami chronią skórę przed starzeniem oraz poparzeniami. Kiedy wyjdzie się z grupą przyjaciół, czas przestaje istnieć. Dlatego warto przed wyjściem z domu zabezpieczyć skórę przed słońcem. 

PŁYN DO DEZYNFEKCJI

Ten nawyk powinien zostać na zawsze. Dezynfekowanie dłoni po kontakcie z obcymi przedmiotami np. wózkami sklepowymi lub pieniędzmi. Płyny, żele oraz jednorazowe chusteczki do dezynfekcji dłoni to sprawdzone i skuteczne zabezpieczenie przed wirusami i bakteriami. Chusteczki do dezynfekcji świetnie sprawdzaja się do czyszczenia smartfona, portfela, kluczy, kierownicy w rowerze i hulajnodze. 

JEDNORAZOWE RĘKAWICZKI

Warto by nastolatka miała w plecaku choć jedną parę. Nigdy nie wiadomo, kiedy będzie musiała z nich skorzystać. To zabezpieczy ją przed niechcianymi wirusami i bakteriami, które są wszędzie.


POWERBANK

Kiedy nastolatka wychodzi z domu, powinna mieć ze sobą pojemny powerbank uzbrojony w  działający kabel. W przypadku doprowadzenia w smartfonie do spadku stanu baterii do 20% zaczyna się życie na krawędzi. Nie pozwól, by twoje dziecko cierpiało z braku dostępu do muzyki, czy zrobienia live z jazdy na fiszce. 


Poza tym przydaje się zdrowy rozsądek. 
2 komentarze

  1. Ile się człowiek o tym nagadał swoim w domu i nie swoim nastolatkom na koloniach! :D

    OdpowiedzUsuń