ŚWIECZKI DIY Z RESZTEK ŚWIEC, CZYLI CO ROBIĆ W DOMU?

wtorek, 31 marca 2020
DIY

            Męczy cię siedzenie w domu? Nie ma pomysłu, co ze sobą zrobić? Dzieci nudzą się, a  ty nie wiesz, czym je zająć? Zrób świeczki z resztek świec. Na pewno masz w domu nadpalone świece, które nie wyglądają tak estetycznie, jak na początku. Nadszedł czas, by dać im nowe życie. Czego potrzebujesz?

  • resztki świec
  • puszkę po kukurydzy, groszku itp
  • sznurek naturalny
  • garnek z wodą
  • barwnik lub startą kredkę świecową- jeśli chce mieć kolorowe świeczki
  • słoik, kieliszek, szklaneczka

Posegreguj świeczki kolorami, żeby ich nie mieszać przy topieniu. W garnku zagotuj trochę wody. Wstaw do niego puszkę z resztkami wybranej świeczki. W roztopionym wosku zanurz sznurek. Wyjmij go na papier. Na dnie wybranego naczynia przyklej klejem na gorąco lub odrobiną wosku, brzeg sznurka. Górę sznurka, owiń o nóż lub łyżkę i połóż na brzegu naczynia. Dzięki temu napniesz knot i nie utopisz go. Wlej wosk do naczynia z przygotowanym knotem. Jeśli chcesz zrobić warstwami kolory, rozpuszczaj je osobno i zalewaj po kolei, jak jedna warstwa zastygnie. 

Jak wykonać świeczkowy deser?

Wybierz pucharek lub kieliszek. Najlepiej taki, który został bez kompletu. Knot umieść, tak, jak wyże pisałam. Wybierz kolory. U mnie były trzy: różowy, biały, żółty. Trzymając nachylony kieliszek, wlej wosk różowy-możesz oczywiście inny, przej go w takiej pozycji do zastygnięcia. Świetnie do tego sprawdza się ściereczka i pudełko po jajkach. Kiedy pierwsza warstwa zastygnie, wlej kolejną. W tym czasie rozpuść trzeci kolor i odstaw, kiedy wosk będzie tężał, mieszaj go co chwilę. Dzięki temu powstanie zburzona "pianka" na wierzch. Nakładaj plastyczny wosk na zastygniętą warstwę. Gotowe.                       Możesz również na szybko zrobić świecznik ze słoika i "suszków"

Powstały również świece żelowe
 
1 komentarze