ZDROWE ŚNIADANIA W 15 MIN-OKIEM DIETETYKA

sobota, 19 maja 2018
poranne inspiracje, okiem dietetyka

       Poranki są dla mnie koszmarem. Mimo tego, że wstałam, zawsze jestem nieprzytomna przez co najmniej godzinę. Rano poruszam się na autopilocie. Muszę mieć wcześniej wgrany plan działań, bo myśleniem o poranku u mnie ciężko. Jedno, czego zawsze pilnuję to śniadanie.  Staram się, żeby było ciepłe i obfite. Pierwszy posiłek ma sycić i dodać energii. Dlatego warto korzystać z każdej pomocy.


Dla mnie taka pomocą, inspiracja i źródłem wiedzy są "Poranne inspiracje" Violi Urban. Książka jest podzielona na działy: śniadania  z lodówki, śniadania z patelni /mój ulubiony dział/, śniadania z rondelka, śniadania pieczone i śniadania z blendera. Łącznie, aż 100 przepisów. Jednak zanim do nich dojedziemy, Viola omawia produkty i urządzenia, które warto wykorzystać do stworzenia posiłku. Pisze dlaczego należy nawodnić organizm po nocy oraz namawia do zrezygnowania z porannej kawy. To akurat jest dla mnie zrozumiałe, sama musiałam zrezygnować  z kawy i nauczyłam się z powodzeniem zastępować ją ziołami na dobry start. 


PORANNA LOGISTYKA

Viola pokazuje, że każdy ma rano problem z organizacją. Ona sama musi mieć przygotowane półprodukty, żeby przygotować wartościowy posiłek. Bark czasu jest złym doradcą, który często podpowiada rezygnacje ze śniadania. By temu zapobiec, warto wieczorem poświecić kilka minut na poranny plan śniadaniowy. Dzięki niemu, rano spokojnie można przygotować szybkie śniadanie.

Każdy przepis jest opatrzony przepięknym zdjęciem, czytelnym oznaczeniem czy danie zawiera gluten, laktozę, jaka, czy jest wegańskie, wegetariańskie, bogate w błonnik. Tabelkę wartości odżywczych oraz  porady dietetyka. Dzięki nim nie tylko można zmienić każde śniadanie w wegańskie lub wegetariańskie, ale i modyfikować je na kilkanaście różnych sposobów. Książkę kończy indeks potraw oraz składników.


Poranne inspiracje napisane są w przystępny sposób. Viola pokazuje, że każdy posiłek może zawierać nie tylko bogactwo składników, ale również wizualnie  pobudzać kubki smakowe. Moje dwutygodniowe testowanie przepisów, pokazuje, że absolutnie każdy poradzi sobie z ich przygotowaniem. A wiecie, co jest najlepsze? Viola wręcz zachęca do własnego modyfikowania przepisów. Dzięki temu ze 100 śniadań można zrobić nieskończoną ilość wariacji.


Wraz z książka trafiła do mnie piękna masielniczka od home&you oraz zioła Baziółka.


TYTUŁ PORANNE INSPIRACJE zdrowe śniadania w 15 minut
AUTOR Viola Urban
WYDAWNICTWO: publicat
OKŁADKA TWARDA
CENA SUGEROWANA 49,90 zł

0 komentarze

Prześlij komentarz