WYPRAWKA 300 PLUS, KTO JĄ DOSTANIE I NA CO JĄ WYDAĆ? WNIOSEK

poniedziałek, 2 lipca 2018
jak złożyć wniosek gdzie złożyć wniosek

            Rząd zaskakuje nową formą pomocy dla rodzin. Po tym, jak dwa lata temu weszło w życie 500 plus, teraz nadchodzi kolejna dawka wsparcia dla rodziców. Wyprawka 300 plus, która mam na celu wsparcie przy zakupie podręczników i pomocy szkolnych. Komu będzie przysługiwała wyprawka 300 plus, jak będzie przebiegał proces składania wniosków i od kiedy można je składać?
Kryteria dochodowe NIE BĘDĄ brane pod uwagę. Wyprawka 300 plus to jednorazowy zasiłek na rozpoczęcie nauki przez każde dziecko do lat 20. Nie będzie on przysługiwał uczniom klasy zerowej. Świadczenie nie będzie zależne od posiadanej ilości dzieci, ani od dochodu. Wniosek mogą składać rodzice lub prawni opiekunowie. Wnioski składać można w drugiej połowie sierpnia w urzędach gminy, jednak już w lipcu istnieje opcja złożenia wniosków o wyprawkę 300 plus drogą elektroniczną.

Na co można wydać świadczenie Wyprawka 300 plus? Nie ma ściśle wytyczonych przedmiotów, jednak wyprawka 300 plus ma na celu pomoc wyposażeniu dzieci do szkoły. Zdecydowana większość rodziców przeznaczy te pieniądze na nowy plecak, piórnik, worem, śniadaniówkę czy bidon oraz obuwie zmienne.

" Propozycja dotycząca wyprawek w wysokości 300 złotych przyznawanych przed każdym rokiem szkolnym uczniom, którzy nie ukończyli osiemnastego roku życia, zostanie wprowadzona od września tego roku" - podał w niedzielę (15 kwietnia) szef Kancelarii Premiera.


Komu będzie przysługiwać WYPRAWKA 300 PLUS?
 • każdemu uczniowi do 18 roku życia
 • każdemu bez sprawdzania kryteriów dochodowych
 • wyprawka będzie wypłacana jednorazowo przed rozpoczęciem roku szkolnego

Każdy rodzic wie, że latem dzieci rosną najintensywniej. By zadbać o zdrowy i prawidłowy rozwój należy dobrać odpowiedni plecak. Ważne jest by był dopasowany do wzrostu oraz postury dziecka. By miał dobrze dociągnięte szelki i odciążał kręgosłup. By szybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu znaleźć najlepszy plecak, wystarczy sprawdzić ofertę eplecaki.pl. Nie tylko łatwo jest tam odnaleźć znane i cenione matki w dobrych cenach, ale też warto skorzystać z porad, jakie znajdują się na blogu sklepu. My zaczynamy poszukiwania nowych plecaków, a wy?

4 komentarze

 1. Ja się właśnie zastanawiam, czy plecak, który ma córka nie będzie w czwartej klasie dla niej za mały :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam, że jak sama byłam dzieckiem to mój plecak był tak ciężki, że gdy wracałam ze szkoły to mój tato go niósł... Ilość książek i przyborów jakie każe się dzieciom nosić jest przerażająca...

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny tekst, my z reguły co roku kupujemy nowy plecak :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak, z tornistrami co roku jest problem, że są po prostu za ciężkie

  OdpowiedzUsuń