AKTYWNE SPĘDZANIE CZASU Z DZIECKIEM PROCENTUJE NA LATA

wtorek, 29 maja 2018
4F, sportowe ubrania

      Odkąd pamiętam aktywność to moje drugie imię. Od dziecka spędzałam aktywnie czas, będąc dzieckiem wszędobylskim i nieustraszonym. Wszystkie trzepaki, wysokie drzewa i prowizoryczne huśtawki należały do mnie. Do domu wracałam jedynie coś przekąsić i to po ponawianych
nawoływaniach mamy. To były trudniejsze niż dzisiaj czasy, a mimo to wspominam je z nostalgią, ilekroć pomyślę o tym, jak każdego dnia zdobywałam kolejne wyznaczane cele. Byłam dzieckiem nie znoszącym nudy, dzieckiem które nie potrafiło usiedzieć w miejscu i myślę, że wiele z tych cech spakowałam w walizkę, pędząc ku dorosłości. 


Moje dziewczyny - nieodrodne córki matki 


Chyba nikogo zatem nie zdziwi, że moim dzieciom aktywność podarowałam w pakiecie, wydając je na świat. Nie jest tajemnicą, że dziecko uczy się przez obserwację. Moje dziewczynki, jak i dorosły już dzisiaj syn również aktywność mają we krwi. Deskorolki, rowery, rolki, hulajnogi - to nieodłączny atrybut sezonu. Jako matka jestem z tego powodu ogromnie zadowolona, wiem jak łatwo dziś o nadwagę, a co za tym idzie problemy ze zdrowiem. Otyłość u dzieci w Polsce rośnie w zatrważającym pędzie, więc każdy przejaw miłości do sportu rodzic powinien zauważać i dopingować dziecko, dając mu możliwość rozwijania pasji. U nas sport zajmuje bardzo wysokie miejsce w życiu, a dzięki postępowi i wciąż pojawiającymi się, nowymi, odjechanymi sprzętami sportowymi wiem, że o zmianę byłoby raczej trudno :). Ale tak wydawać pieniądze to ja mogę! Wolę kupić nowe rolki, czy deskorolkę dziecku i mieć świadomość, że oprócz radości podarowuję mu również zdrowie. 


Ubrania do wyczynów? Tylko sportowe! 


Starsza córka to już nastolatka, więc kwestia ubioru to wcale nie taka błaha sprawa. Na rower, czy rolki fajnie założyć świetny sportowy outfit, bo raz że wygoda, a dwa (nie oszukujmy się) opinia koleżanek w tym wieku to ważna rzecz:). Razem z Gabi często buszujemy w necie, wyławiając sportowe perełki. Ona szuka ciuchów, którymi zabłyśnie na rolkach, a ja szukam okazji, z których skorzystamy rodzinnie. Taką świetną okazję znalazłyśmy na 4f.com.pl. Marka z okazji Dnia Dziecka przygotowała odjechane rabaty na kolekcję 4F Junior. Teraz przy zakupie minimum dwóch produktów otrzymasz aż 20% rabatu na całe zakupy! Zajrzyj na stronę i sama się przekonaj. Ja obłowiłam się w świetne okazje, dzięki którym moja rodzina zadaje szyku na sportowo. Takie okazje świetnie odciążają portfel przy większych zakupach. Jako mama trójki i miłośniczka zdrowego trybu życia, korzystam z tych promocji regularnie. Oboje z mężem dbamy o siebie, aktywnie spędzamy wolny czas i zaszczepiliśmy tę miłość w dzieciach. To nasz wspólny sukces i powód do dumy. Patrząc na nasze dzieci mamy poczucie wypełnionego obowiązku rodzicielskiego, a serce wprost rośnie, gdy dziewczynki pokazują kolejne zdobyte sportowe umiejętności. Uwielbiam nasz wspólny, aktywny czas i często uwieczniam go na fotografiach. Za kilkanaście lat powrócimy do tych momentów z ogromną radością i poczuciem dobrze wykonanej misji :).12 komentarze

 1. Super dziewczyny :) Bardzo fajnie spędzacie czas :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje dzieci bardzo aktywne, starsza uprawia akrobatykę, młodsza ją naśladuje.

   Usuń
 2. oj coś wiem o tych nastolatkach, sama próbowałam wpasować się w klimaty panujące w gimnazjum a potem w liceum, teraz już wiem że czasem ważniejsza jest wygoda ;) Dobrze, że Twoje dzieci są nauczone ruchu, na pewno to zaprocentuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. u nas dzień bez ruchu to dzień stracony , tylko że moja ma za kilka miesięcy dopiero 4 lata, ale w miejscu za długo nie wysiedzi. jak nie mam czasu iść na plac zabaw, bo czasem domowe obowiązki też wzywają albo bardzo źle się czuje to moja siedzi pod domem - ma piaskownicę, zjeżdżalnię i od nie dawna huśtawkę . ale tak to staramy się chodzić na plac zabaw, aby miała kontakt z innymi dziećmi.

  OdpowiedzUsuń
 4. mój starszy uwielbia rower i hulajnogę, dużo biega, nie umie usiedzieć w miejscu. Mały póki co idzie w jego ślady :)

  OdpowiedzUsuń
 5. dbanie o aktywne spędzanie czasu jest dobrą inwestycją w przyszłośc. przyda się do tworzenia takiego nawyku - to ułatwi bycie aktywnym jako dorosłej osoby.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo pożyteczne spędzanie czasu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje córki uważają, że dzień bez ćwiczeń, dniem straconym.

   Usuń
 7. Aktywne spędzanie czasu wspólnie, rodzinnie to też nasz pomysł na spędzanie czau. A takie wygodne ubrania tylko pomagają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej w dresie i legginsach ganiać za piłką niż w szpilkach ;)

   Usuń
 8. Dla nas rower to taki sam środek transport jak auto, więc nie przebieramy się specjalnie.

  OdpowiedzUsuń