AQUA DRAGONS-SMOKI, KTÓRE WYHODUJE TWOJE DZIECKO, JAKO ALTERNATYWA DLA PSA

poniedziałek, 11 grudnia 2017
wodne smoki reklama tv

      W życiu każdego dziecka nadchodzi etap pragnienia posiadania zwierzątka. Większość rodziców broni się przed tym z powodu obowiązku, który na nich spadnie. Są to słuszne obawy, gdyż dziecko zwyczajnie nie jest tak systematyczne, by zwierzaczek przeżył wyłącznie pod jego opieką. Kiedy jednak nadejdzie ta chwila, gdy dziecko zaczyna bardzo prosić i deklaruje, że będzie dbało o zwierzątko, warto kupić mu warto zwrócić uwagę na wybór takiego, nad którym opieka nie będzie wymagała od nas dużego poświęcenia,


a pozwoli przeprowadzić nam swoisty "trening" odpowiedzialności i systematyczności Malucha przed posiadaniem wymarzonego psa, czy kota. Wodne smoki nie wymagają ogromnej przestrzeni, specjalnych warunków, ani ciągłej opieki. Wystarczy, że dziecko raz dziennie sprawdzi stan swojej hodowli i zadba o wpuszczenie powietrza i nakarmienie pupili. Kiedy pochwali się w szkole lub przedszkolu, że ma prawdziwego smoka, a w sumie smoki, to nie tyko wzbudzi zainteresowanie koleżanek i kolegów, ale też będzie mogło pokazać jakie jest obowiązkowe.

Gdzie poznałam Aqua Dragons? W kwietniu tego roku na Wyborze Zabawki Roku. Nagroda została przyznana za walory edukacyjne i wychowawcze. Była to nowość, jeszcze niedostępna na naszym rynku. Już wtedy zachwycił mnie zamysł nauczenia dziecka odpowiedzialności za żyjątko. Choć wodne smoki, dostępne są na dziale zabawek, zabawkami nie są. To żywe istoty, wymagające wody, powietrza i pożywienia. Dzięki nim dziecko zyskuje nowe doświadczenie, obserwacje cyklu życia, uczy się, czym są obowiązki oraz doświadcza radości przy obserwacji życia swoich żyjątek.

Hodowla Aqua Dragons nie jest wymagająca. Wystarczy gotowy zestaw zawierający akwarium, torebkę z jajeczkami, pożywienie, pipetę i miarkę. Do tego należy tylko dokupić butelkę wody źródlanej. Woda powinna mieć temperaturę pokojową. Na każdym etapie hodowli, dziecko jest w stanie sobie poradzić. Z naszą niewielką pomocą może przygotować akwarium, wlać do niego wodę, wsypać jajeczka i czekać. Zwykle w pierwszej dobie z jajeczek zaczynają wykluwać się małe smoki. Kiedy je dostrzeżemy (na początku widoczne są jako urocze małe białe kropeczki żwawo pływające pod prąd) należy dać im jeść. Na początku wystarczy pół łyżeczki raz na dwa dni. Już po około trzech dniach dziecko bez trudu je dostrzeże. W ciągu trzech tygodni Smoki Aqua Dragns osiągną wielkość do 2 cm długości. Stale są w ruchu. Każdy żyje około dwóch miesięcy, ale bez obaw, namnażają się nowe. Każde dziecko będzie szczęśliwe mogąc być odpowiedzialnym za swoje zwierzątka.

DOSTĘPNE SĄ RÓŻNE ZESTAWY - PREZENTACJA
Dlaczego Aqua Dragons są tak fajną opcją dla dziecka? Ich hodowla jest tak prosta, że nawet przedszkolak poradzi sobie z tym zadaniem. Smoki Agua Dragons należą do rodziny skorupiaków gromady skrzelonogów. Istnieją od prehistorycznych czasów. Ich jajeczka są odporne na wysuszenie, a w przypadku kontaktu z wodą, praktycznie natychmiast się wylegają. Akwarium ma niewielkie wymiary 15x15,5x3,5 cm lub kula 11x14x11 cm. Dodatkowo może służyć jako niezwykle efektowna, nocna lampeczka, gdyż posiada delikatne światełko. Jest bezpiecznie zasilane na baterie. Zestawy Aqua Dragon in space posiadają certyfikaty autentyczności, będący gwarancją, że smocze jajeczka odbyły lot w kosmos. Zestawy uczą dziecko systematyczności i odpowiedzialności. Są również niezwykłym źródłem do przeprowadzania obserwacji. Małe smoki są niezwykle ruchliwe i zwrotne. Wciąż pływają. Dorosłe łącza się w parki. Samiczka nosi na ogonku jajeczko, kiedy je upuszcza, wylęgają się z niego młode. To powtarzalny cykl. Jeśli otoczone są troską, odwdzięczają się długim życiem i możliwością obserwacji ich rozwoju.

Jak wzbudzić w dziecku chęć obudzenia smoków? Prehistoryczne jajeczka w tym roku odbyły podróż w kosmos. Miało to zachęcić je do wybudzenia się z długoletniego snu. Jednak do całkowitego obudzenia potrzebują ciepła, wody i opieki oraz ponownej adaptacji na ziemi. Taką opiekę jest im w stanie zapewnić odpowiedzialne dziecko. Filmik z kosmicznej podróży znajdziesz na dole tego wpisu.

Nasze Aqua Dragons są z nami od kilku tygodni. Dziewczynki codziennie obserwują zmiany zachodzące w akwariach. Dynamiczny rozwój i zmiana cyklu ich życia, ciągły ruch oraz zwinność poruszania hipnotyzują dzieci na długie godziny. Opieka nas smokami nie jest uciążliwa. Nawet kiedy wyjechaliśmy na weekend, one spokojnie przeżyły. Dla mnie to największy hit tego roku. zarówno dla młodszych dzieci, jak i dla starszych. Każdy chce wyhodować własnego smoka. 
Lista sklepów, w których można znaleźć Aqua Dragons znajduje się  TUTAJ
FB TUTAJ
Instagram TUTAJ

20 komentarze

 1. Pierwszy raz widzę :) a to zabawka roku. Rewelacja :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zobaczyłam pierwszy raz na Zabawce i na tragach, juz wtedy wiedziałam, że to hit.

   Usuń
 2. Czadowe. pamiętasz jak rozmawiałyśmy o tym, że moje Bąki namawiają mnie na zwierzątko? Myślę, że to idealny pomysł NA POCZĄTEK :) szkoda, że mam już dla nich świąteczne prezenty alee... znajdzie się inna okazja ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze możecie rozpocząć noworoczny eksperyment, to też okazja :)

   Usuń
 3. Wow, tego jeszcze nie widziałam, dla mnie to hit 😊✌️

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bardzo fajny pomysł na prezent jeśli masz w otoczeniu dzieciaki.

   Usuń
 4. Widziałam to już na kilku blogach, super sprawa. Mój Oli pewnie byłby zachwycony

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy raz coś takiego widzę, ale wyglada super :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Masz rację z posiadaniem tego zwierzątka do mamy rybki chłopcy są zachwyceni

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale super 😊 pierwszy raz widzę takie żyjątka 😊 a co one jedzą?

  OdpowiedzUsuń
 8. Idealny prezent dla mojego młodszego brata :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak bylam mala to mialam cos podobnego 🙈. z jajka sie wykluwalo

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie widziałam nigdy takiej zabawki :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zapowiada się naprawdę hit, muszę przetestować z chłopakami 😍😍😍

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale świetna sprawa! Nie słyszałam o czymś takim! :)

  OdpowiedzUsuń