SUPERQUIZ PIENIĄDZE

środa, 25 stycznia 2017
gry

        SuperQUIZ Pieniądze to początek fascynującej przygody z ekonomią, rozumianą jako dziedzina wiedzy, w której ludzkie potrzeby są nieskończone. Zawiera mnóstwo istotnych informacji, m.in. jak zarządzać finansami, aby nie popaść w tarapaty finansowe, co znaczą tajemnicze słowa „brutto” i „netto”, jak zyskać niezależność finansową i jak radzili sobie ludzie, zanim wymyślono pieniądze. Proste przykłady z życia pozwolą zrozumieć nawet trudniejsze zagadnienia finansowe, takie jak: inflacja, podaż, popyt czy dywidenda. Gra dla dzieci 7+-takie przeczytałam informacje. Skoro dziecko w pierwszej klasie szkoły podstawowej może już brać czynny udział w grze, to warto się jej przyjrzeć. Rynek nie oferuje zbyt wielu gier i zabaw dla dzieci w wieku szkolnym.

         SuperQuiz Pieniądze jest w formie poręcznej książeczki na sprężynce. Dzięki temu strony można  łatwo przekładać, by iść do kolejnych pytań. Mnie jednak interesuje forma gry, gdyż pieniądze dla dzieci w tym wieku są czymś abstrakcyjnym. Dzieci mają wyobrażenie, że pieniądze wydaje nam bankomat, karta płaci za wszystko, a one mogą z tego bez ograniczeń czerpać. Kapitan Nauka i tym razem mnie nie zawiódł. SuperOqizem o pieniądzach w prosty i bezpośredni sposób przedstawił ich definicję, wartość, środowisko ekonomiczne i rynek. Zwroty, które dziecko słyszy z wiadomości lub rozmów dorosłych,nagle przestają mieć otoczkę czarnej magii.

          Forma SuperQuizu Pieniądze jest bardzo prosta. To książeczka pełna ciekawostek i zagadek z gotowymi odpowiedziami. To wprowadzenie do świata dorosłych, odczarowanie niezrozumiałych zwrotów i nauka wartości pieniędzy. Może poprzez zabawę, któreś z waszych dzieci zostanie księgowym , bankierem lub maklerem giełdowym, a jeśli nie to po prostu szybciej zrozumie szeroki mechanizm spieniężonego świata. Do tej pory obce im były zagadnienia: anioł biznesu, filantrop, bezrobocie, kredyt, długi, ryzyko, loteria, czy giełda? Dzięki SuperQuizowi Piniądze dowiedzą się tego oraz wielu innych zagadnień. Jednak uwaga te z dzieci, które nie dostają kieszonkowego, dowiedzą się również o tym mechanizmie. Choć z zaznaczeniem, że dawanie kieszonkowego nie jest obowiązkiem rodziców.

SuperQuiz Pieniadze-KAPITAN NAUKA
Cena 16,49 zł-24,99 zł
Wiek 7+ (w mojej ocenie 10+)
Ocena: świetna forma przekazania dziecku, że pieniądze nie biorą się z bankomatu, czy karty. Nauka poprzez czytanie ciekawostek i zabawę w rozwiązywanie quizu. Forma zgadywanek zachęci do zabawny nawet największego sceptyka. W mojej ocenie to gra dla nieco starszego dziecka, powiedzmy 10+.

Poniżej konkurs, w którym do wygrania 5 różnych Super Quizów.


Lubisz już mnie? Polub
                                                      

5 OSÓB WYGRYWA!!!

KONKURS

Do wygrania dowolny, dostępny SuperQuiz.
Wygrywa, aż 5 osób!
Konkurs odbywa się na blogu Mama trójki.
Sponsorem konkursu jest wydawca SuperQiuz Pieniadze.
Konkurs trwa od 25.01-31.01.2017r
Wyniki ogłoszone będą w zaktualizowanym poście na blogu.
ZADANIE KONKURSOWE: Napisz, który SuperQuiz twoim zdaniem jest najciekawszy?
Plakat konkursowy tu KLIK

Gratuluję i zapraszam do kontaktu
LARYSA VILANDRA
KRÓLKA M
ANNA HAŁUSZCZAK
MIRAGA
EWA UDAŁA

32 komentarze

 1. Mojego synka zainteresowały zwierzęta. I kierując się jego opinią wybrałabym zwierzęta ,żeby poszerzać wiedzę o nic. Przecież świat bez zwierząt byłby nudny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bezdyskusyjnie "PIENIĄDZE" - byłyby idealne do wyjaśnienia zawiłości zarabiania i wydawania.. oraz tego, że obie te kwestie są ze sobą powiązane ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja myślę, że najciekawszy może być SuperQuiz KONIE, ponieważ dotyczy jednego tematu. Na pewno dziecko będzie miało szanse poznać wiele szczegółów na ich temat, o których nie ma pojęcia. I tu nie tylko wzbogaci swoją wiedzę dla siebie, ale będzie mogło również "zabłysnąć" na ten temat przed rodziną i kolegami. Moja córka lubi opowiadać innym takie ciekawostki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podetknę to 10cio latce w rodzinie, której niestety wydaje się że pieniądze są z bankomatu jak mleko z butelki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pieniążki z bankomatu, mleko z butelki,a mięso z tacki w markecie ;)

   Usuń
 5. Świetna gra, przydałaby się wnukom. Dzieciom wydaje się, że kasa rośnie w doniczkach ;))

  OdpowiedzUsuń
 6. Od czasu kiedy Bylo sobie zycie ogarnelo mnie ponownie a moich synow po raz piewszy, wszystko co ludzkie nas ciekawi. Mysle wiec,ze Ciało czlowieka w naszym rankingu wygrywa. Alicja

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciało człowieka, tak myślę ,że najlepsza. Dziecko bardzo dużo się dowie , nauczy i przyswoi wiedzy, o ludzkich ciałach przy tej grze.To i zabawa i wiedza w jednym.
  Beata Grabowska.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dla mnie najciekawszy wydał się opisany przez Ciebie Quiz - Pieniądze. Sama studiuję rachunkowość i zastanawiam się, jak łatwo można przybliżyć ten temat (chociaż z grubsza) własnie dzieciom. Często moja chrześnica pyta mnie: "Czego ja się uczę w tej mojej szkole?", więc ja odpowiadam "Studiuję rachunkowość" - i widzę, że nie ma pojęcia o co chodzi. Owszem próbuję to jakoś wytłumaczyć w prosty sposób, ale jakoś mi to nie idzie. ;) Może poprzez zabawę - w tego typu Quiz - lepiej zrozumie o co "w tej mojej szkole" chodzi. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dla mnie najciekawszym tematem są zwierzęta. Moja córka od początku zakochała się w naszym kocie. Często chodzimy do zoo podziwiać dziwie zwierzęta. Świetnie byłoby móc poprzedzić to dowiedzeniem się czegoś nowego o słoniach, czy żyrafach. Potem moglibyśmy obserwować zwierzaki i sprawdzać, czy to, czego dowiedzieliśmy się dzięki quizowi jest prawdą.

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę, że wszystko zależy od tego, kto się czym interesuje. Dla jednego najciekawsze będą zwierzęta, a dla innego ciało człowieka. Dla mojej córeczki najciekawsze będą konie. Interesuje się nimi od jakiegoś czasu. Nawet jeździmy razem konno (tzn. na razie się uczymy, ale i tak jestem z niej dumna). Konie to u niej główny temat i myślę, że taka forma przekazywania wiedzy, jaką oferuje super quiz byłaby dla mojej 7-latki idealną formą spędzenia wolnego czasu i poszerzenia zasobu informacji na temat ulubionych zwierząt.

  OdpowiedzUsuń
 11. Quiz Pieniądze myślę najbardziej zainteresuje moją siostrzenicę,bo ostatnio kupowałyśmy bransoletkę dla siostry i przeliczała ile mogłaby mieć Barbie za te pieniądze :) Może ten quiz wyjaśni,że i za Barbie płaci się kasą :)Aldona

  OdpowiedzUsuń
 12. Pieniądze 💰 O nich warto uczyć się całe życie.Moja trójka ciekawa jest wszystkiego.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo fajny pomysł na naukę o finansach!!!

  OdpowiedzUsuń
 14. Moim zdaniem najciekawy superquiz to "Ciało człowieka", ponieważ jest mi najbliższe. Odkąd byłam małym dzieckiem, zawsze pasjonowały mnie tematy dotyczące fizjologii człowieka. Mama nawet kiedyś kupiła mi 2 książki o tematyce typu "101 ciekawostek, których nie wiesz o człowieku" i bardzo mi się spodobało. Książki pochłonęłam w kilka dni i tak zostało mi do dziś. 😃 Idealny sprawdzian wiedzy o człowieku. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. SuperQUIZ Pieniądze to mój faworyt i myślę, że przypadłby do gustu starszej córce. Młodsza natomiast choć poniżej kategorii wiekowej mogłaby zrozumieć, że te pieniążki, które wyjmuje z bankomatu nie są niczyje ;-) Ostatnio zapytała mnie czy ten bankomat zawsze ma tam dużo pieniędzy w środku i czy każdy je dostaje :-D

  OdpowiedzUsuń
 16. Uwielbiamy tego typu zgadywanki. Wprawdzie u nas inny przedział wiekowy. Ale będę pamiętać na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 17. Weszłam na stronę Kapitana Nauki, żeby podejrzeć zawartość innych SuperQuizów. I przyznam, że i "Zwierzęta" korcą, i "Piłka nożna" ciekawi... No i "Polska"! Cudze chwalicie, swego nie znacie, a na pewno sporo jest w tym Quizie ciekawostek i "smaczków" (ciekawe, na ilu pytaniach bym poległa ;-), bo przyznaję z ręką na sercu, że nie wiem ile żubrów mieszka w Polsce....)
  Dla naszych dociekliwych Królików - najbardziej fascynujący będzie zapewne "Świat". Codziennie Królik serwuje nam porcję pytań, zagina czasem Panie Nauczycielki... Jako trzylatek po wizycie w Muzeum opowiadał (nieco zadziwionemu) Dziadkowi o kosmosie, meteorytach, tsunami i wyginięciu dinozaurów.I tak zostało do dziś. Gdy czegoś nie wie - drąży temat, aż znajdzie odpowiedź. Kręcimy więc razem globusem, oglądamy mapy, wyszukujemy miejsca jakie pojawiały się w bajkach czy programach, przeglądamy książki... A w SuperQuizie czeka tyle ciekawostek!

  OdpowiedzUsuń
 18. SuperQuiz pieniądze. Moja córka jest akurat w takim wieku, że wszystko ją bardzo interesuje. Z przyjemnoscią uraczylabym ją takim prezentem. Jest mala, dla niej pieniązki "rodzą się" w bankomacie. Świetnie by było gdyby mogła poznać jak to wszystko działa.

  OdpowiedzUsuń
 19. Moją córke i mnie zainteresowały super quiz pieniądze :) ale wszystkie są bardzo ciekawe :)
  Patrycja Z-a

  OdpowiedzUsuń
 20. Super Quiz Świat to dla mnie i mojego ciekawskiego synka, strzał w dziesiątkę. Dzieci z reguły zadają setki pytań, na które czasami trudno odpowiedzieć, prosto wytłumaczyć. U mnie zdarza się też tak, że synek pyta o coś i aż mnie to intryguje i sama nie znając odpowiedzi, a raczej należę do osób oczytanych, buszuję po internecie, by zadość uczynić własnej ciekawości. Super Quiz Świat na pewno ułatwiłby mi odpowiadanie na dociekliwe pytania synka, zaoszczędził czasu -wspomniane zbędne buszowanie po internecie, umilając jednocześnie ten, jakże cenny czas na super edukacyjną zabawę rodzinną...
  Krysia S.

  OdpowiedzUsuń
 21. Dla mnie zdecydowanie najciekawszy Super Quiz to Ciało człowieka. Od dziecka interesowała mnie medycyna i funkcjonowanie naszego ciała. Mój synek też bardzo się tym interesuje, często pyta o różne rzeczy "co są w sobie". Na pewno z tego quizu korzystałby bardzo chętnie a poprzez zabawę poszerzał swoją wiedzę. Kto wie, może kiedyś będzie lekarzem?

  OdpowiedzUsuń
 22. Dla mnie najciekawy superquiz to Ciało człowieka.Jestem mamą dwóch smyków-4 i 6 lat i widzę ogromną ciekawość a nawet fascynację związaną z tym tematem.Pytania są czasem tak zaskakujące, ze mimo, że oczywiste, czasem trudno mi samej znaleźć na nie odpowiedź.Na atlas anatomii może jeszcze za wcześnie, ale na taki Super Quiz, na pewo nie.

  OdpowiedzUsuń
 23. Osobiście najbardziej podoba mi się quiz "ciało człowieka" - jest nie tylko ciekawy, ale poprzez zabawę z nim dzieci mogą sporo dowiedzieć się i zabłysnąć w szkole np. na lekcji biologii.

  ania123423@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 24. Zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją pakietu oraz kreatywnymi pomysłami na jego wykorzystanie.
  http://www.zabawyzarchimedesem.pl/matematyka-jest-piekna/abc-ekonomii-dla-dzieci/

  OdpowiedzUsuń
 25. Ciało człowieka wydaje się dla mnie najbardziej ciekawe, sama chętnie bym się w tym quizie sprawdziła. Oczywiście, po cichu marzy mi się dla mojego synka kariera chirurga, on natomiast zainteresowany jest sportem. Quiz 'Ciało człowieka' pozwoliłby nam spotkać się gdzieś po drodze - przecież każdy sportowiec dąży do udoskonalania mocy swojego ciała ;)

  OdpowiedzUsuń
 26. Jak dla mnie quiz "Ciało człowieka" jest najbardziej interesujący,
  ponieważ jego tematyka dotyczy mnie bezpośrednio, to wątek ewidentnie wciągający.
  Dobrze jest zweryfikować wiedzę o swoim najlepszym przyjacielu,
  o wehikule, którym się poruszam, o mym osobistym nauczycielu.
  Dzięki moim ukochanym komórkom życia doświadczać mogę,
  więc powinnam być świadoma, jak działa - tylko wtedy w potrzebie mu pomogę.
  Moje ciało to mój skarb, więc należy mu się pełna uwaga,
  kto zna dobrze swoje ciało, temu (nie tylko w quizie) należna przewaga! :)

  sunnylavi@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 27. Świat dla Eryczka to jest to�� lubi naukę o naszej planecie�� Łukasz Patrycja Sałek

  OdpowiedzUsuń
 28. Wspaniale odnaleźć się na liście laureatów ! :D

  OdpowiedzUsuń
 29. :-) będziemy się "quizować"!

  OdpowiedzUsuń