LEGO FRIENDS, KROK W STRONĘ DZIEWCZYNEK+KONKURS!!!

wtorek, 31 stycznia 2017

                Lego Friends to seria popularnych klocków skierowanych do dziewczynek. Jeszcze kilka lat temu Lego kierowało swoje produkty do wszystkich dzieci, tworząc klocki, które jednak bardziej podobały się chłopcom. Pamiętam model zabawy sprzed 35 lat. Dziewczynki bawiły się lalkami, chłopcy klockami i autami. Dziś każde dziecko może bawić się tym, co mu się podoba, bez oceny, czy próby ukierunkowania jego zainteresowań. Jednak seria klocków w odcieniach różu i fioletu zawsze przyciągnie dziewczynki. Lego Friends skierowane są do trudnej grupy wiekowej. Dziewczynki powyżej siedmiu lat są bardzo wybrednym odbiorcą. W tym wieku dziewczynki przestają bawić się lakami, szukając zajęcia bardziej "dorosłego".

               Co daje starszemu dziecku układanie klocków? Pomaga w skupieniu się, podejmowaniu decyzji, pobudza wyobraźnię, zachęca do kreatywności. Dodatkowo Lego Friends przenoszą bajkę w realny świat. Dzięki temu dziecko ma szansę na wejście do znanej mu scenki i uczestnictwo w niej. Również aranżację własnych wersji zabawy. Głównymi bohaterkami są: Olivia, Mia, Stephanie, Andrea i Emma. Każda z pięciu przyjaciółek ma inny talent. Mieszkają w Heartlake City. Tu też poznajemy je oraz ich przygody. Pizzeria z tej serii pozwala na wcielenia się w rolę Emmy i Oliwiera, którzy w niej pracują. W zestawie znajduje się piętrowy budynek z piecem do pizzy, kuchnią oraz piętrem ze stolikami. Miniaturowe sztućce i talerze, łopata do pizzy oraz pizze. Dwie lalki: Emme i Oliwiera oraz trójkołowy pojazd do przewozu pizzy. Pizzeria Lego Friends to kolejny zestaw, który dopełnia miasteczka moich dziewczyn. Posiadają już cukiernię, supermarket, willę z basenem, budkę z hot-dogami, wóz do przewozu koni oraz kilka mniejszych zestawów z głównymi bohaterkami.   


                                                               Lubisz już mnie? Polub
              
INFORMACJE O KONKURSIE

Weź udział w konkursie i spróbuj wygrać rodzinną wycieczkę do centrali LEGO® w Danii oraz możliwość spotkania z projektantami, którzy zmienią Twój projekt w prawdziwy zestaw LEGO Friends — a Ty zostaniesz w nim minilaleczką!
Konkurs rozpoczął się w dniu 26 grudnia 2016 r. o godzinie 11.00, a kończy się w dniu 28 lutego 2017 r. o godzinie 16.00.
Uczestnikiem Konkursu, na warunkach określonych w niniejszym regulaminie, może być wyłącznie osoba w wieku 6-12 lat, która poprawnie zarejestrowała się na bezpłatnym profilu internetowym LEGO® ID dostępnym na stronie internetowej www.LEGO.com lub www.LEGO.pl i uzyskała indywidualny login LEGO® ID, niezbędny do udziału w Konkursie. Szczegółowe warunki oraz zasady rejestracji na profilu LEGO® ID określają Zasady Ochrony Prywatności Grupy LEGO®, dostępne na stronie internetowej www.LEGO.pl lub www.LEGO.pl

Aby wziąć udział w Konkursie należy spełnić wszystkie poniższe warunki:

1. W dniach od 26 grudnia 2016 r. od godziny 11.00 do 28 lutego 2017 r. do godziny 16.00 (decyduje data i godzina zarejestrowania zgłoszenia w systemie informatycznym Organizatora) poprawnie zalogować się na stronie internetowej www.LEGO.pl
za pośrednictwem indywidualnego loginu LEGO® ID, a następnie wykonać zadanie konkursowe, polegające na umieszczeniu na stronie www.LEGO.pl/friendsdesigner Pracy Konkursowej - zdjęć autorskiego, inspirującego modelu miejsca, w którym mieszkańcy Heartlake mogliby spędzać czas - zgodnie z zamieszczonymi na stronie konkursowej instrukcjami (dalej „Zgłoszenie Konkursowe”).

2. Poprawna Praca Konkursowa, powinna spełniać następujące wymogi:
- model może zostać zbudowany z prawdziwych klocków LEGO® lub za pomocą programu LEGO® Digital Designer (dostępnego w języku angielskim) który można bezpłatnie pobrać ze strony: http://ldd.LEGO.com
- Praca Konkursowa powinna obejmować 4 zdjęcia modelu, przedstawiające go z każdej strony (zapisane w formacie .jpeg, .jpg, .gif lub .png)
- Praca Konkursowa powinna zawierać nazwę modelu oraz jego opis, wyjaśniający,
co stanowiło inspirację do jego stworzenia (maksymalnie 100 znaków)
 Warunki udziału oraz pełny regulaminu TU-KLIK

Konkurs nie odbywa się na blogu!!!

14 komentarze

 1. Buuu, moje 2 męskie Potwory nie będą chciały wziąć w nich udziału :((

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie4rz udział sama. Wyobraź sobie figurkę ciebie w zestawach Lego, łał, prawda?

   Usuń
 2. Nowe zestawy Lego i Lego Duplo są naprawdę świetne, uwielbiamy :) A ten konkurs to też fajna inicjatywa ze strony Lego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomysł na odłowienie świeżej krwi projektantów :) Ale też genialna reklama :)))

   Usuń
 3. Mój syn, by się bawił! Ale za mały jeszcze... na razie korzystamy z duplo :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Duplo to świetna opcja dla młodszych, Mela nadal po nie sięga, choć Lego Friends Gaby ją mocno interesują.

   Usuń
 4. Córka uwielbia Lego Friends! Szkoda, że ceny zwalają z nóg :( Narysowały z przyjaciółką miejsce spotkań na konkurs ale potem doczytałąm, że to ma być zbudowany model :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz wejść na stronę i pobrać bezpłatny program do budowania. Powodzenia w konkursie :)

   Usuń
 5. My na ten moment jesteśmy na poziomie lego duplo. Ale fajny pomysł z tym konkursem mają

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może gdzieś na świecie siedzi zabarykadowany klockami jakiś zdolny, pomysłowy projektant :)

   Usuń
 6. Lego jest super :) My dopiero zaczynamy z Duplo :) Powodzenia w konkursie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Super inicjatywa ze strony LEGO!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe czy będą częściej takie konkursy! Fajnie by było :)

  OdpowiedzUsuń