7 RZECZY, KTÓRE BĘDZIESZ ROBIĆ, GDY ZOSTANIESZ RODZICEM

poniedziałek, 23 maja 2016

                       Jako bezdzietna osoba nie masz pojęcia, co cię czka, gdy zostaniesz rodzicem. Najbardziej niedorzeczne i niezrozumiałe dotąd rzeczy staną się dla ciebie codziennością. Działania te pomogą ci przetrwać jakoś do czasu studiów i wyprowadzenia się potomstwa.Co takiego robi rodzić? Zobaczysz, gdy nim zostaniesz, a na razie zamknij oczy i wytęż wyobraźnię.

ZASYPIASZ PRZY USYPIANIU DZIECKA


Oczywiście są plusy tego stanu.  przypominasz sobie młodość. Zarwane noce, imprezy i zasypianie w ubraniu. Z tą subtelną różnicą, że rano musisz wstać (rano nie oznacza przed południem), a zamiast mamy z hasłem "wynieś śmieci", masz: "mamo, nie śpisz już?". Oż... czwarta dwadzieścia. Jak tylko dziecię zgodzi się złapać pierwsza drzemkę wejdziesz pod prysznic. Jeśli zaśnie...NA ŚNIADANIE JADASZ RESZTKI


Zbilansowana dieta, pełnowartościowy posiłek na dobry poranek, do tego szklanka świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego.  Czy w tej bajce były smoki? Takie śniadanka to w reklamach pokazują. Możesz sobie pomarzyć, jak wyślesz potomstwo do przedszkola. Na razie twoim stałym pożywieniem jest to, co dziecię zostawi na talerzu, stole i na podłodze. Tak podłoga to twój drugi talerz, tak do trzech lat dziecka.


                                                                           Lubisz już mnie?
                                                   

WYJADASZ CZEKOLADKI


Kiedy dzieci dostaną tira słodyczy musisz jakoś zadbać o ich stan uzębienia (dentysta dużo kosztuje), stan psychiczny (nie każdy psycholog radzi sobie z dziećmi nabuzowanymi cukrem) oraz nie doprowadzenie do nadwagi (choroby z tym związane przyprawiają cię o dreszcze). Zjedzenie wszystkich czekoladek w domu jest po prostu obowiązkiem każdego rodzica. Wszystko w trosce o zdrowie dziecka.MASZ OGÓLNĄ WADĘ WZROKU


(nie widzisz dziury w misiu, ta bluzka z plamą wcale nie jest taka brudna)

Na początku w sumie widzisz każdy brud, plamę, kurz, czy włos. Z biegiem czasu uczysz się nie dostrzegać takich drobiazgów, by nie siedzieć wiecznie na ścierce. Klapki na oczach równają się świętemu spokojowi. Dopóki da się jakoś to łopatą do śniegu przegarnąć nie jest brudno.WADA SŁUCHU WCALE NIE JEST MNIEJSZA- mamoooo/tatoooo, daj mi....

-maaaaamoooo/taaatoooo, a ona...
-mmmamoooo/tttatooo
Po kilku latach takich okrzyków przestaniesz je w ogóle słyszeć. Kiedy poziom hałasu, marudzenia, jęczenia i roszczenia osiągnie punkt kulminacyjny, ty po prostu się wyłączysz.  Tak. W jazgocie i zamieszaniu osiągniesz spokój (nie bój się, wyłączysz się tylko na dźwięk potomstwa, telefon i dzwonek do drzwi usłyszysz).


CZESZESZ SIĘ DOPIERO WIECZOREM


Poranna fryzura nie jest wcale taka zła po tym co zafunduje ci potomek. W młodszym wieku jest to wyrywanie, kołtunienie, rozszarpywanie, ulewanie we włosy, Myślisz, że będzie lepiej? Osikiwanie podczas przewijania, orzygiwanie podczas próby pomocy przy chorobie lokomocyjnej, na końcu czesanie. Kiedy dojdziesz do tego etapu stwierdzisz, że wcześniejsze opcje nie były takie złe. Gdy potomstwo zaśnie umyjesz włosy i możesz cieszyć się piękną fryzura do kolejnego poranka.Z MOKRYMI CHUSTECZKAMI JESTEŚ JAK MacGiverKim jest wyżej wymieniony?  Facet który w pomieszczeniu bez drzwi i okien, mając dwie zapałki i sznurek potrafił zbudować helikopter (serial z lat 90-tych)

Nawilżone chusteczki w przeznaczeniu miały służyć do pielęgnacji delikatnej skóry niemowlęcia. Kiedy je raz poznasz, pozostaną z tobą na zawsze. Nic tak fantastycznie w dwie minuty nie sprząta domu, jak mokre chusteczki. Nic lepiej niż one nie usuwa śladów długopisu z narożnika. Wreszcie nic tak, jak mokre chusteczki nie pomaga w kąpieli dziecka "ale proszę nie myj mnie, dziś tylko chusteczkami" i ty się na to godzisz.

                           Przygotowałam cię na bycie rodzicem? A może już nim jesteś?
                                                                             Też tak masz?

17 komentarze

 1. Mokre chusteczki bardzo dobrze komponują się z brudnymi skórzanymi butami :)
  A z wadami wzroku i słuchu muszę udać się do specjalistów, bo zaczyna być źleee.

  OdpowiedzUsuń
 2. taaaak, zaczynam widzieć że mam problemy zdrowotne ;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podupadanie na zdrowiu w kwestii wzroku i słuchu wychodzi nam na zdrowie :P

   Usuń
 3. Jestem rodzicem i już wyrosłam z powyższych tzn. cały czas nad tym pracuję, bo coś tam jeszcze zostało. Generalnie jestem dumna z siebie, że udaje mi się zjeść swoje śniadanie, uczesać i umyć z rana. Z czekoladek też wyrosłam. Mokre chusteczki to przebój nie tylko w przypadku posiadania dzieci, aczkolwiek trzeba oddać im w tej kwestii swoje zasługi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hahahaha wszystko to pamiętam, choć za moich czasów chusteczek nie było, ale jutro idę po nie, przy okazji zaliczę uśmiech tego ochroniarza. :D :D :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Jasny gwint. Wszystko sie zgadza!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale się uśmiałam ! Samo życie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kurcze dużo w tym prawdy. Świetny spostrzeżenia

  OdpowiedzUsuń
 8. Kurcze dużo w tym prawdy. Świetny spostrzeżenia

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem rodzicem, Wszystko sie zgadza... niestety :D

  OdpowiedzUsuń
 10. O tak tak.. jakie to wszystko prawdziwe ��
  Paolina paolina

  OdpowiedzUsuń