GŁUPIUTKI PIESEK I EKSPERYMENTY.

czwartek, 21 kwietnia 2016

            Zeszłej soboty zostałam z Melą zaproszona na kameralne warsztaty do Lamala. Lekko poddenerwowana pojechałam sama z dzieckiem. Nie zgubiłam się, nie zgubiłam też małej. Dotarłyśmy dwie godziny przed czasem (tak, taki zapas zrobiłam sobie znając swój talent orientacji w terenie). Dzięki temu mogłyśmy zapoznać  się ze stoiskiem Lamali. Od razu zakochałyśmy się w jednej z książeczek, kartach do zabawy oraz w programowaniu dla najmłodszych. Ale po kolei.

            "Eksperymentuj z dzieckiem" to zestaw trzydziestu kart z propozycjami eksperymentów dla małych odkrywców. Na nich bazowały warsztaty. Zarówno niespełna czteroletnia Mela, jak i dziewięcioletnie dzieciaki dobrze bawiły się odkrywając nieznane. Balon w butelce, dziura w dłoni, glutowaty potwór, czy bąbelkowa lampka, to tylko niektóre z nich. Oczywiście zaopatrzyłyśmy się również w "Gotuj z dzieckiem" i "Czaruj z dzieckiem" (dziewczyny zachwycone, a w domu szał kolorowych kanapeczek i magicznych pokazów).
             
           Kolejnym odkryciem, przy którym chciałam się zatrzymać to "Hello Ruby-programowanie dla najmłodszych". Mój typ. Ponieważ moje dzieci są dokładnie tak samo, jak ja antytechniczne,nie działają intuicyjnie i wszystko trzeba im pokazywać to książka, która pomoże  wprowadzić je do świata, w którym przyszło na funkcjonować.


        Obok książki :Głupiutki piesek" Nie mogłam przejść obojętnie. mela jest taką małą dziewczynka mającą duuuużego psa. Wiadomo było, ze polubimy Lilkę. Pewnego ranka znalazła w swoi  ogrodzie wymarzonego psa. Choć okazał się wyjątkowym głuptaskiem zapragnęła go zatrzymać. Jednak znajdując zwierzę trzeba liczyć się z tym,z e komuś zaginęło, tak było i w tym przypadku. Czy "piesek" został u Lilki i kto zawiotał do niej kolejnego ranka? Musicie przeczytać.

Stoisko Lamala znajdziecie w Warszawie przy ul. Puławskiej 2.
My będziemy tam stałymi gośćmi (maniaczki książek wiedzą o czym mówię)

9 komentarze

 1. Fajne są takie warsztaty połączone z zabawą :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie, nauka w szkole powinna być na takich pokazach i warsztatach oparta, chodziliby do niej chętniej i wychodzili by z niej znacznie mądrzejsi ludzie :)

   Usuń
 2. Wrszataty jak widać zaabsorbowały Melę, żałuję że nie udało nam się na nie przyjechać

  OdpowiedzUsuń
 3. Lamala ma cudowne produkty, już przepadłam :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam, że nie znałam, ale na sam widok jestem przekonana, że to super rzeczy. Muszę się zainteresować.

  OdpowiedzUsuń