GŁUPIUTKI PIESEK I EKSPERYMENTY.

czwartek, 21 kwietnia 2016

            Zeszłej soboty zostałam z Melą zaproszona na kameralne warsztaty do Lamala. Lekko poddenerwowana pojechałam sama z dzieckiem. Nie zgubiłam się, nie zgubiłam też małej. Dotarłyśmy dwie godziny przed czasem (tak, taki zapas zrobiłam sobie znając swój talent orientacji w terenie). Dzięki temu mogłyśmy zapoznać  się ze stoiskiem Lamali. Od razu zakochałyśmy się w jednej z książeczek, kartach do zabawy oraz w programowaniu dla najmłodszych. Ale po kolei.

            "Eksperymentuj z dzieckiem" to zestaw trzydziestu kart z propozycjami eksperymentów dla małych odkrywców. Na nich bazowały warsztaty. Zarówno niespełna czteroletnia Mela, jak i dziewięcioletnie dzieciaki dobrze bawiły się odkrywając nieznane. Balon w butelce, dziura w dłoni, glutowaty potwór, czy bąbelkowa lampka, to tylko niektóre z nich. Oczywiście zaopatrzyłyśmy się również w "Gotuj z dzieckiem" i "Czaruj z dzieckiem" (dziewczyny zachwycone, a w domu szał kolorowych kanapeczek i magicznych pokazów).
               
           Kolejnym odkryciem, przy którym chciałam się zatrzymać to "Hello Ruby-programowanie dla najmłodszych". Mój typ. Ponieważ moje dzieci są dokładnie tak samo, jak ja antytechniczne,nie działają intuicyjnie i wszystko trzeba im pokazywać to książka, która pomoże  wprowadzić je do świata, w którym przyszło na funkcjonować.


        Obok książki :Głupiutki piesek" Nie mogłam przejść obojętnie. mela jest taką małą dziewczynka mającą duuuużego psa. Wiadomo było, ze polubimy Lilkę. Pewnego ranka znalazła w swoi  ogrodzie wymarzonego psa. Choć okazał się wyjątkowym głuptaskiem zapragnęła go zatrzymać. Jednak znajdując zwierzę trzeba liczyć się z tym,z e komuś zaginęło, tak było i w tym przypadku. Czy "piesek" został u Lilki i kto zawiotał do niej kolejnego ranka? Musicie przeczytać.

Stoisko Lamala znajdziecie w Warszawie przy ul. Puławskiej 2.
My będziemy tam stałymi gośćmi (maniaczki książek wiedzą o czym mówię)

9 komentarze

 1. Fajne są takie warsztaty połączone z zabawą :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie, nauka w szkole powinna być na takich pokazach i warsztatach oparta, chodziliby do niej chętniej i wychodzili by z niej znacznie mądrzejsi ludzie :)

   Usuń
 2. Wrszataty jak widać zaabsorbowały Melę, żałuję że nie udało nam się na nie przyjechać

  OdpowiedzUsuń
 3. Lamala ma cudowne produkty, już przepadłam :).

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam, że nie znałam, ale na sam widok jestem przekonana, że to super rzeczy. Muszę się zainteresować.

  OdpowiedzUsuń

To miejsce dla ciebie,
ale zanim skomentujesz pamiętaj, że ten blog to w dużej mierze ironiczne spojrzenie nie tylko na macierzyństwo, pokazane ze specyficznym może, ale jednak poczuciem humoru.