ZEGAR EDUKACYJNY-UCZYMY SIĘ GODZIN

piątek, 18 grudnia 2015
 

            Czas fascynował od zawsze. Jego upływ, bieg. Kiedy siedzisz i nie masz zajęcia to się dłuży, innym razem go brakuje. Upływający czas możemy odliczać kalendarzem i zegarem. O tym drugim będzie dziś więcej. Zegar to zmora każdego trzecioklasisty oraz jego rodzica. W programie podręcznika do matematyki jest określanie godzin i minut, poprzez zegar tarczowy i cyfrowy.

          W zeszły tygodniu usłyszałam w domu płacz. Wchodzę do pokoju Gaby,  ona leży na podłodze i zawodzi. Łzy ciekną jej po policzkach, Po chwili rozmowy okazało się, że nie umie odrobić lekcji. Płacz z powodu zadania domowego? Dla Gaby matematyka jest ulubionym przedmiotem, umie, rozumie, lubi ją. Zadanie, które okazało się za trudne załamało ją. Miałam w domu jakiś zegarek, jednak nie rozwiązał on problemu. Przypomniało mi się, że widziałam zegar, który pomoże Gabie zrozumieć minuty i godziny.

           Od Pomysłowej mamy, mamy prawie dwa lata  kalendarz, który nauczył ją nie tylko dat, miesięcy, czy pół roku, ale przede wszystkim systematyczności. Od lipca zeszłego roku codziennie ustawia datę i pogodę -więcej o nim tu-klik.

          Zegar nie zaskoczył mnie jakością, tą już nam. Gładki, dobrze wykonany, przyjemne kolory, łatwe elementy zmienne, wyraźne cyfry.  Czytelny nawet dla dziecka z dużą wadą wzroku. jasne komunikaty na tarczy pomagają odnaleźć się w czasie. Po kilku minutach załapała o co chodzi we wskazówce minutowej, po kilku następnych  zrozumiałą zależność przed południem i po. cztery dni wystarczyły, żeby rozwiązała zadanie domowe. Na razie korzystamy z tablicy, mały zegarek jest jeszcze magią. Zegar ma miejsce na sznureczek, by w łatwy i wygodny sposób można go było powiesić w okolica biurka dziecka.Jestem niesamowicie zadowolona z zakupów w sklepie Pomysłowa mama,
jedna osoba równie zbędzie mogła się przekonać o jakości i niezbędności dwóch tablic magnetycznych: ZEGARA i KALENDARZA (wersja angielska)

zasady

1. Należy polubić Mama trójki i  Pomysłowa mama
2. W komentarzu pod tym wpisem napisz dla kogo chcesz zdobyć zegar i kalendarz?
3. Bawimy się od dziś, tj 18.12 do 27.12.2015r
4. Na fb napisz ile lat ma twoje dziecko lub dziecko, dla którego mają być nagrody KLIK

Już jutro do wygrania ekoTuptusie i nie tylko bądźcie ze mną :)

Zanim podam zwycięzcę, napiszę czym się kierowałam:
najpierw wybrałam jedną, drugą, trzecią...echhhh, szkoda, jak był kom na blogu, to nie umiałam znaleźć an fb i odwrotnie, potem zaczęłam szukać pod względem wieku, 
ponieważ zabawka, czy pomoc szkolna powinna być do niego adekwatna, skupiłam się na dzieciach, które są w wieku, że już się uczą godzin lub za rok-dwa będą miały to w szkole.
Proszę o kontakt ANAAA-gratuluję.


                                                       

59 komentarze

 1. Super sprawa :) Dla Polki jednak za wcześnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam,zegar i kalendarz chciałabym zdobyć dla moich synków Kuby 5 lat i Wiktora 3lata !!!!serdeczności Ania Przybyło

  OdpowiedzUsuń
 3. kalendarz i zegar dla moich urwisków dwóch:) dla Adaśka i Wojtuśka

  OdpowiedzUsuń
 4. Zegar chciałabym wygrać dla mojej córki. Właśnie chodzi do pierwszej klasy i to już najwyższy czas aby nauczyła się znać na zegarze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla córci Wiktorii lat 9. Potrafi odczytac godziny z elektronicznego zegara a teraz uczy sie ze wskazówek. Pozdrawiam Agnieszka Kruszyna

  OdpowiedzUsuń
 6. Zegar chciałabym wygrać dla córki, w szkole już ją męczą zegarami.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna sprawa z tym zegarem. Za naszych czasów pewnie trzeba było samemu konstruować takie papierowe zegary, a tu proszę. Bardzo dobrze, że można go też przywiesić na tablicę magnetyczną.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zegar chciałabym wygrać dla córki, w szkole już ją męczą zegarami.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zegar chciałabym wygrać dla córki, w szkole już ją męczą zegarami.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zegar marzy mi sie dla 2 synow ;)Akurat motywacja dla starszego!

  OdpowiedzUsuń
 11. Dla moich dzieci, żeby nauka zegara była dla nich radością.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dla synka Kacperka, który uwielbia się uczyć

  OdpowiedzUsuń
 13. Zestaw chce zdobyć dla chrzesniaczki Oli - 3 lata i później dla córeczki Lenki - 13 miesięcy <3

  Alicja Biernat

  OdpowiedzUsuń
 14. Zegar i kalendarz chciałabym zdobyć dla synka Adasia (4 latka). Właśnie zagłębiamy się powoli w odkrywanie czasu, ale na razie cieżko go w jasny i zrozumiały sposób pokazać, wiec głównymi jednostkami czasu są u nas "mało minut" i "dużo minut". 😄

  OdpowiedzUsuń
 15. Dla synka siostry Michala, a pozniej w spadku dostanie moj Jas

  OdpowiedzUsuń
 16. Ten wspaniały prezent chciałabym przekazać mojej córci, która coraz bardziej interesuje się zagadnieniem czasu i jego graficznego obrazu :) Pojęcia daty,dni tygodnia oswajamy już od kilku miesięcy :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ten wspaniały prezent chciałabym przekazać mojej córci, która coraz bardziej interesuje się zagadnieniem czasu i jego graficznego obrazu :) Pojęcia daty,dni tygodnia oswajamy już od kilku miesięcy :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Taki zegar zdobyłabym z ogromną chęcią dla moich synków: 8 letniego Ksawka i 6 letniego Patryka :) Na fb pisze jako Anna Radomska:) Ksawery obecnie przerabia w szkole takie zegary i jakoś nie umie zrozumieć - jak odczytuje się minuty. Godziny jeszcze mu idą, ale co do minut, nie kuma w ogóle jak to się oblicza! A młodszy synio uczył by się ze starszym, gdybyśmy zdobyli taką super pomoc :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Zegar I kalendarz bardzo by sie przydal Anielii Lat 6, ktora juz troche zna sie na zegarze ale ciagle 6 mieszja sie z 9. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 20. Zegar i kalendarz robią wrażenie WOOOOWWWW !!!
  mój synek ma prawie 5 lat i byłam pewna, że ma jeszcze czas na naukę godzin i kalendarza, ale jest bardzo ciekawy świata. Coraz częściej pyta która godzina i taki zestaw byłby strzałem w dziesiątkę by powoli wprowadzać go w tą tematykę.
  Na sklepowych półkach jest bardzo mały wybór zegarów i niestety w każdym jest coś co mi nie odpowiada: jakość wykonania czy też jest nieodpowiedni do wieku przedszkolaka.
  W przypadku tego zegara nie mam zastrzeżeń ;)
  Pozostaje mi trzymać kciuki

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo chciała bym wygrać taki zestaw dla dwojga wnucząt Roksanka lat 7 i Oliwier lat 4,5.

  OdpowiedzUsuń
 22. Zegar chciałabym dla mojej szalonej czworeczki. Dwoje chodzi juz do szkoly i ostatnio Maja na teście polega na żeglarze �� Katarzyna Zasada

  OdpowiedzUsuń
 23. Zestaw taki chciałabym wygrać dla Córek mych. Jedna do szkoły już chodzi druga zerówkę powoli kończy. Do nauki by się przydały jak nic i jednej i drugiej pomogły by w przyswajaniu danej wiedzy w mig.

  OdpowiedzUsuń
 24. Bardzo chciałabym wygrać zegar dla mojego 7 letniego synka Filipa który umie juz czytać i pisać ale zegar to dla niego nadal duże wyzwanie.

  OdpowiedzUsuń
 25. Zegar chciałabym dla mojego bratanka Filipka, ma dopiero 1,5 roku, ale wszystkiego uczy się tak szybko, że na zegarku też szybko się nauczy :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Świetna sprawa! Nie mam pojęcia jak skutecznie nauczyc córke rozpoznawania godzin :(

  OdpowiedzUsuń
 27. Chciałabym wygrać zegar dla córki. Starszą córkę ciężko było mi nauczyć obsługi zegara i chciałabym zrobić to szybciej i lepiej z młodszą.

  OdpowiedzUsuń
 28. Witam!!! Chciałabym wygrać zestaw dla mojej Zosi (5 lat). Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 29. Witam. Zestaw chcialabym wygrac dla swojej Coreczki. Dzieki niemu, sama moglaby sie nauczyc odliczas czas do powrotu z pracy taty :-) Wesolych Swiat :-)

  OdpowiedzUsuń
 30. Witam. Zestaw chcialabym wygrac dla swojej Coreczki. Dzieki niemu, sama moglaby sie nauczyc odliczas czas do powrotu z pracy taty :-) Wesolych Swiat :-)

  OdpowiedzUsuń
 31. dla moich dzieci Laury i Fabiana

  OdpowiedzUsuń
 32. Post udostępniony, strony polubione, w tym twoja od dawna:) a zegar byłby super prezentem dla mojego 6,5 letniego synka Michalka :) a później dla obecnie 3 letniego Bartka

  OdpowiedzUsuń
 33. Zegar byłby prezentem dla moich Pociech :) Starsza Iza już co prawda opanowała odmierzanie czasu perfekcyjnie, ale dla Macieja - 1 klasa będzie to super pomoc :) A do tego siostra wszystko wytłumaczy.:)

  OdpowiedzUsuń
 34. Jupi jupi skacze po cudny zegar chce go pięknie proszę dla Kajusi no juz wkrótce jej 3 cie urodziny 27grudnia nadchodzi

  OdpowiedzUsuń
 35. A ja pamiętam jak kiedyś się uczyłam na normalnych zegarkach i zawsze je rozwalałam :D hahaha

  OdpowiedzUsuń
 36. Taki zegar bylby wspaniala pomoca dla naszej 4.5-letniej Emilki, a z czasem dla jej mlodszego blizniaczego rodzenstwa - Natalki i Norbercika.

  OdpowiedzUsuń
 37. Dla moich bliźniaków Jurcyka i Madzi��

  OdpowiedzUsuń
 38. Taki zegar bylby wspaniala pomoca dla naszej 4.5-letniej Emilki, a z czasem dla jej mlodszego blizniaczego rodzenstwa - Natalki i Norbercika.

  OdpowiedzUsuń
 39. Zegar chciałabym zdobyć dla moich dzieci. Każde z nich, choć jest między nimi 1,5 roku różnicy bardzo chciałoby się nauczyć zegarka. Córeczka, by wiedzieć, kiedy odbiorę ją ze szkoły, a synek, by wiedzieć, ile czasu zostało do jego ulubionej bajki.
  No i chciałabym też ten zegar dla mnie - by poczuć, że moje dzieciaki są o kolejną rzecz mądrzejsze i by kolejny raz mogła mnie rozpierać duma, ze są samodzielne :)

  OdpowiedzUsuń
 40. Moja córka Julia marzy o takim :)

  OdpowiedzUsuń
 41. ow ale cudny! Chcę go! Dla mojego synka oczywiscie. Wojtek, lat 5;)

  OdpowiedzUsuń
 42. Zegar i kalendarz chcę zdobyć dla moich dzieci: Maciek 8lat, Asia 5 lat a najmłodszy Krzyś 15msc też chętnie go przestudiuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 43. Dla mojego synka Igorka (5 lat) który w tym roku zaczął ''przygodę'' z zerówką i jeszcze nie zna się na zegarze

  OdpowiedzUsuń
 44. Super sprawa!! Dla mojego Kacpra byłby idealny :) ogarnąłby w końcu zegar :)

  OdpowiedzUsuń
 45. Bardzo chciałabym wygrać zegar dla mojego 3 latka.

  OdpowiedzUsuń
 46. Z TAKIEGO prezentu ucieszyłaby się i Gabrysia i Norbert :-)
  zwłaszcza, ze teraz mają manię obserwacji dnia, godzin, pogody :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pamiętam jak mój Tata uczył mnie zegara .... na takim czarnym budziku ze świecącymi w ciemności kreseczkami minutowymi i czerwonymi wskazówkami, nigdy nie mogłam nadążyć za sekundnikiem .... przez ta naukę znienawidziłam ten zegarek :P

   Usuń
 47. Dla Oliwki, ktora wlasnie zaczyna interesowac sie czasem i zegarami.

  OdpowiedzUsuń
 48. Dla Oliwki, ktora wlasnie zaczyna interesowac sie czasem i zegarami.

  OdpowiedzUsuń
 49. Dla Oliwii , lat 8,5 oraz 3,5l Alicji. Emilia jest nim również oczarowana chociaż ma 12lat :)

  OdpowiedzUsuń
 50. Fantastyczny jest ten zegar i kalendarz! :) Mam 2 synków, byliby zachwyceni taką pomocą edukacyjną :) Starszy synek zaczyna interesować się czasem, często pyta gdzie będzie duża wskazówka gdy np będziemy jechać do sklepu lub kiedy znowu będzie lato... a czy 6 miesięcy to dużo itp :) Ogólnie jest srtasznie ciekawy wszystkiego i buzia mu się nie zamyka...

  OdpowiedzUsuń
 51. Córka Kaja 27 grudnia skończy 3 latka puejny bylby dla niej to prezent a skorzystaja przy tym równieź jej kuzynowie Gabryś, Jaś oraz Franio odpowienio 7 lat 6 lat i 4 lata 💜💜💜💜💜

  OdpowiedzUsuń