70 urodziny Tomka

poniedziałek, 18 maja 2015
   
      Tomek w tym roku obchodzi 70te urodziny. Wiedzieliście, że ta dzielna  lokomotywka, która uczy nas, że przyjaźń to prawdziwy skarb jest już taka wiekowa? Dla nas było to również zdziwieniem. A tu proszę. Kolejne pokolenia bawią się podczas oglądania jej przygód. Dlatego z wielką przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie na przyjęcie urodzinowe.

W wejściu witało mas morze balonów i muzyczka z bajki, na środku sali był stół z kolejkami, które wesoło jeździły i choć czasem obrały kurs kolizyjny, dzieciaki ratowały sytuację. Przesympatyczny mim oraz jego kolega na szczudłach zabawiali nas pokazami, a wspaniały "tort" z muffinek kolejkowych kusił do zjedzenia kolejnej babeczki. Niebieskie napoje zachęcały do spróbowania. Cukierki rozeszły się w ekspresowym tempie-najbardziej łakome były mamusie.Z urodzin wyszłyśmy z prezentami i teraz nasze złote lokomotywki śmigają po domowych torach.

Rok 2015 jest rokiem urodzin "Tomka i Przyjaciół". Dlaczego właściwie te urodziny?  Mija właśnie 70 lat od opublikowania pierwszej książki o przygodach sympatycznych pociągów.  Mimo tego, że Tomek jest sędziwą lokomotywą, nadal zachwyca kolejne pokolenia maluchów. W Polsce znany jest od roku 1998, kiedy to miała miejsce premiera serialu telewizyjnego "Tomek i Przyjaciele".

Dzięki ofercie Fisher-Price swoją przygodę ze światem lokomotywek mogą zacząć już 18-miesięczne dzieci.Dla nich przeznaczona jest kolekcja Tomek i Przyjaciele My First Thomas, której specjalnie zaprojektowane lokomotywki i zestawy dostosowane są do wielkości małych rączek i umiejętności maluszków. Dla starszych dzieci przeznaczona jest seria Tomek i Przyjaciele Take-n-Play, czyli kolekcja metalowych pojazdów o niewielkich rozmiarach z magnesami do łączenia oraz systemem poręcznych, składanych torów, które można ze sobą łączyć, tworząc coraz większy świat kolejowych przygód. Starszakom dedykowana jest kolekcja Tomek i Przyjaciele Trackmaster. Lokomotywki z napędem samodzielnie potrafią przemierzać kolejowe trasy, które maluchy mogą budować ze specjalnych zestawów torów i akcesoriów, tworząc wspaniałą, realistyczną wyspę Sodor. Lokomotywy i zestawy Tomek i Przyjaciele zapraszają dzieci do kreatywnej, radosnej i rozwijającej zabawy, podczas której wyobraźnia może mknąć w kierunku coraz to nowych przygód.
Lubisz Tomka? Polub.
                                                            

6 komentarze

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna impreza, dzieci zadowolone jak widze na zdjęciach. Tomka też kochamy bardzo i uwielbiamy oglądać oraz się bawic

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna impreza. Fajnie, że jest tak promowana. A babeczki wyglądają obłędnie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nadia uwielbia Tomka, fajna impreza i boski Mim ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Widać, że było fajnie /Mariola

  OdpowiedzUsuń