Przygód kilka owcy i wilka.

poniedziałek, 23 marca 2015
Podobno nie ocenia się książki po okładce, jednak w tym przypadku to stwierdzenie jest dalece błędne. Prezentowana przeze mnie książka ma różno-strukturową okładkę, mat z połyskiem, oraz wypukłe elementy. W pewnym momencie córka spytała: "mamo dlaczego głaszczesz ta książkę?". Znam już na pamięć zakręcone runo owieczki Berni oraz szorstkie włosie wilczka Białej Łapy.

Opowieść o ciekawości, różnicach i przyjaźni.

Zbudowanie prawdziwej przyjaźni bywa trudne. Szczególnie kiedy owieczka spotyka się z... wilkiem. Czy można zaprzyjaźnić się z potencjalnym wrogiem? Taką próbę podejmują Berni i Biała Łapa w najnowszej książce Katarzyny Michalskiej „Przygód kilka owcy i wilka”. Ich perypetie, zilustrowane genialnymi obrazkami Daniela de Latoura, w księgarniach od 11 marca.

Berni po raz pierwszy trafia na górską halę. Jako młoda i niedoświadczona owieczka, szuka kompanów do zabawy oraz spędzania wolnego czasu. Bardzo chce poznać nowych przyjaciół, jednak nie może zjednać sobie innych zwierząt. Do czasu, aż poznaje Białą Łapę – małego wilka, który nie jest typowym drapieżnikiem. Czy pomimo różnic i zagrożenia, owca z wilkiem mogą zostać najlepszymi przyjaciółmi? Autorka opisała przyjaźń, jaką trudno sobie wyobrazić. To historia pełna śmiechu, ale i wzruszeń. Zarówno dzieci jak i dorośli będą się świetnie przy niej bawić. A skoro trzeba już ćwiczyć czytanie, to najlepiej robić to na naprawdę wciągającej lekturze.

Katarzyna Michalec jest autorką kilkunastu książek z łamigłówkami oraz zabawami kreatywnymi dla dzieci. Tworzenie dla najmłodszych, to dla niej najlepsza okazja, żeby choć na chwilę znów poczuć się dzieckiem. Lubi też pisać bajki, choć jak uważa jej przygoda z pisaniem dopiero się zaczyna. Od kilku lat współpracuje z miesięcznikiem „Bliżej Przedszkola”, w którym publikuje propozycje zabaw plastycznych dla przedszkolaków. Lubi samotne wędrówki po górach, zatem owce i wilki to tematy jak najbardziej jej znane. 

Tytuł:Przygód kilka owcy i wilka”
Autor: Katarzyna Michalska
Ilustracje: Daniel de Latour
Data premiery: 11 marca 2015
Wydawnictwo: MUZA SA
Kategoria wiekowa: 6+
Cena detaliczna: 24,90 zł3 komentarze

  1. uuuuuuuu, ksiązka może i fajna, ale córka ma fobie na punkcie wilków :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja córa jeszcze za mała ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Znamy tego ilustratora z innych pozycji. Nic dziwnego więc, że i ta bajka jest tak pozytywnie odbierana nie tylko przez dzieci.

    OdpowiedzUsuń