Masaż wyciszający dla dziecka nadpobudliwego

wtorek, 24 marca 2015
       Jadąc na warsztaty Pampres zastanawiałam się, czego mogę się tam dowiedzieć? Jaka jednorazowa pieluszka jest każdy widzi. Co sprytniejsi rodzice wiedzą również, że cena pampresa jest znacznie korzystniejsza niż tych tanich jednorazówek. Bezdzietny spyta: dlaczego? Bo tania pieluszka po jednym zmoczeniu jest do wymiany, nie daje komfortu suchej pupy oraz może spowodować odparzenia, co znów nie dość, że przysporzy bólu maluszkowi, to narazi nas jeszcze na dodatkowe koszty na kremy.

święte/śniete blogiery

      Pampers zmienia się przez lata, najnowsza technologia pozwala na całkowite wchłonięcie płynu, by dziecko miało spokojny sen oraz wesołą, niczym  nie zakłóconą zabawę. Co ta wiedza może dać matce, której najmłodsza pociecha już się odpieluchowała? Zdrowa, sucha skóra pod pieluszką zapewnia dziecku spokój, zdrowy sen oraz możliwość prawidłowego rozwoju. Tą wiedzą dzielę się chętnie z innymi rodzicami. Poza tym, tak samo, jak Marlena nie mówię na pewno, że najmłodsze pozostanie na zawsze najmłodszym dzieckiem w mojej rodzinie.

Dzieci możemy podzielić na pięć grup:
-żywe srebro-ciekawy świata, ruchliwy odkrywca, potrzebujący przestrzeni i kreatywnych zabaw
-konstruktor-artysta-buduje, tworzy, projektuje, konstruuje-zachwyca talentem przestrzennym
-król towarzystwa-ciekawy, rezolutny, dużo mówi, jeszcze więcej pyta, zawsze jest w centrum zainteresowania
-mały filozof-typowy "mądrala", wymyśla, analizuje, chłonie bajki, sztukę, dużo słucha, wyciąga wnioski.

Każdy typ dziecka to zadatek na inny talent w przyszłości, odpowiednio pielęgnowany zaowocuje pewnym siebie dorosłym, empatycznym, zdolnym przywódcą, wizjonerem, czy wreszcie dobrym człowiekiem.


Ważne informacje dla rodziców dzieci nadpobudliwych. Dr Katarzyna Sempolska terapeuta integracji sensorycznej odpowiadając na moje pytania o wyciszanie dzieci bardzo energicznych, nadpobudliwych oraz pomoc przy nadwrażliwości dotykowej i smakowej (tu pytania Marleny).

Jest cała seria ćwiczeń pomagających ujarzmić małego dzikuska, który zamiast wieczorem myśleć o spokojnym śnie, urządza dzikie harce. Nie polega to tylko na tym, by rodzice mieli wreszcie spokój, ale przede wszystkim by pomóc dziecku. Na wyciszenie pomaga masaż (tylko rąk, nóg, pleców), nie delikatne głaskanie wywołujące łaskotki  lecz mocne uciski na granicy bólu, dociski do dużej piłki, spokojne ruchy rotacyjne np. na krześle biurowym (obrotowym), huśtanie w kocu/kołdrze. Wykończenie masażu- uciskanie każdego palca (opuszki palca ściskane dwoma palcami prostopadle i równolegle-u obu rak i nóg). Dzieci mające problem z metkami, szwami skarpet/rajstop, skarżące się na "gryzące, włochate" ubrania powinny mieć robione regularne masaże.Dobrze również kupić ostrą gąbkę i stosować masaże w kąpieli.  Te z wrażliwością na smaki/ konsystencję posiłków masaże ust szczoteczką. Nie tylko twoje dziecko ma takie problemy, nas rodziców załamujących ręce nad nimi jest więcej. Tylko przypomnij sobie, czy ty jako dziecko nie miałeś podobnie? Jadałam maksymalnie pięć produktów spożywczych, nie byłam w stanie nic innego włożyć do ust. Ciuchy? Może nie gryzły, ale do dziś jestem pogromczynią metek.Lubisz już mnie? Polub.
                                                

4 komentarze

 1. Ciekawe info na temat tych zajęć z dziećmi nadpobudliwymi. Muszę spróbować ze swoim Młodym.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe informacje, na pewno podzielę się z młodymi mamami. Mój syn miał uczulenie na wszytkie pieluchy, używałam tetrowych, pupę smarowałam tylko naturalnymi mieszankami, nie lubił i nie lubi dotyku, wszytkie ubrania gryzły... Dobrze ze juz jest duży :) pozdrawiam Magdalena

  OdpowiedzUsuń
 3. Super takie warstaty nie dość ze garść wiedzy to integracja

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniałe jest to, że zdobytą wiedzą na takich spotkaniach możecie dzielić się z większym kręgiem osób.

  OdpowiedzUsuń