DLACZEGO NIE CHCĘ ZOSTAĆ BABCIĄ?

poniedziałek, 6 listopada 2017
mama trójki
      

     Przez pierwsze 12 lat życia syna słyszałam powtarzające się pytanie "jak to nie brat, syn? żartujesz?". Oczywiście przez ten czas musiałam wyglądać niebywale komicznie, skoro 80% z moich rozmówców zadawało mi je. Nie wiem, jakie cechy powinna mieć standardowa matka, widocznie ich nie miałam. Kiedy Adi poszedł do gimnazjum, temat się zmienił "teraz to już moment i zostaniesz babcią...". Od kabaretowego wyglądu gładko przeszłam w typową babcię-emerytkę, bujającą się w fotelu, z kotem i kłębkiem wełny przy nodze.Wspomniałam, że właśnie w tym czasie osiągnęłam ten starczy wiek? 31 lat...

Od 20lat słyszę pobożne życzenia wokoło, jakby to co aktualnie robię, z kim jestem, w jakim związku oraz ilość moich dzieci miała wyznaczyć czyjąś drogę. Co więcej, zauważyłam, że proroctwa mojego szybkiego zostania babcią sprawiają ludziom niebywałą frajdę, cóż... może to nowy sport narodowy?


Najczęściej obserwowane przeze mnie zjawiska:


1.WRÓŻKI WOKOŁO. 

 Każdy rości sobie prawo do szklanej kuli lub czytania z dłoni.  Sami eksperci od czarnowidztwa,  wróżenia z fusów, czy stawiania tarota. Nie wiem, czy to jest w moich oczach, kolczyku, a może braku siwego włosa, jednak czuję się, jakbym miała na czole plakietkę "matka dorosłego dziecka". Od ośmiu lat w kółko ta sama śpiewka "zaraz zostaniesz babcią...". Sorry, ale wróżki z was żadne, przepowiednia się jakoś nie chce ziścić.


2. MYSZ SIĘ NIE PRZEŚLIŹNIE.

Ulubiona dyscyplina nie pracujących to obserwacja. Ogólne poruszenie wywołuje fakt, że nastolatek ma dziewczynę. Swoją drogą, ciekawe, jak otoczenie reagowałoby na chłopaka? Wielkie oburzenie wywołuje informacja, że w piątkowy, czy sobotni wieczór jest na imprezie. Tak jest, z twoim synem lub córką, z całą paczką. Wraca w nocy do domu? A ty nigdy nie miałaś 17-18 lat? "Zapomniał wół..."


3. DZIEDZICTWO.

Młoda mama na pewno szybko będzie babcią. Co ona tam wie? Interesująca teoria, babcia pierwsze dziecko miała w wieku 35 lat, mama w wieku 28-miu, faktycznie dzieci idą w ślady rodziców....
Nie mając porównania,  u nas jest jaka matka, taki syn... bo przecież ojca nikt nie widział. Życie.4. U MNIE PO BOŻEMU, ALE U CIEBIE...

Internety, jak wieś. Każdy prześwietlony. Moje życie jest kryształowe, jednak u ciebie wszystko się sypie. Chłop późno wraca, dla dzieci czasu nie macie,  nawet pies się was nie słucha... Siedzisz w tych internetach, rady ludziom dajesz, a dziecka wychować nie umiesz. Fakt:nie jest łysym drecholem, nie pije, nie pali, nie włóczy się, gdzie popełniłam błąd?


5. CZY JA WYGLĄDAM NA BABCIĘ?

Zagadką wciąż jest czynnik powodujący skalę wróżenia niedługiego zostania przeze mnie babcią. Mohera (moheru?) nie posiadam, jak głębiej się zastanowię, nie mam żadnego berecika, o lasce nie chodzę, siwizny nie farbuję z prostej przyczyny-jej również nie mam. Doprawdy nie mam pojecia skąd te pomysły. Jest we mnie coś, co powoduje wizje mojego babciowania?

Czy wyglądam na przyszłą-rychłą babcię?

                                                             

* foto VilkStepovy

41 komentarze

 1. Ku.. ja ty coś napiszesz to cycki opadają ! a babcia nie zostaniesz przecież są dostępne pigułki po ,:P a tak na serio nie wyglądasz na babcie tylko na właśnie Siostrę.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "a babcią nie zostaniesz przecież są dostępne pigułki po" (Y)

   Usuń
  2. Babcią to i nawet po pigułce po możesz zostać :D

   Usuń
 2. Zawsze możesz uczesać koka że swych długich pięknych włosów ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tym wyglądem to różnie bywa he he :). Mnie wciąż pytają o dowód, chociaż mam go od 10 lat i jestem podwójną mamą.
  Moja mama została babcią w wieku 43 lat... Cóż mogę powiedzieć - nie masz na to wpływu :P Ameryki nie odkryłam ha ha, ale taka jest prawda (nie) stety.

  OdpowiedzUsuń
 4. No na babcię nie wyglądasz, ale wiesz jak już zostaniesz to nie ma rady! :P Moja mama została babcią w wieku 45 lat i jak z Małym na spacery jeździła to często ludzie myśleli, że jest mamą Bąbla, a nie babcią, bo też młodo wygląda :) hehe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 45 jakoś bardziej do zaakceptowania, choć od bujanego fotela i ciepłych papuci nadal daleko ;).

   Usuń
  2. 45 jakoś bardziej do zaakceptowania, choć od bujanego fotela i ciepłych papuci nadal daleko ;).

   Usuń
 5. Popieram poprzedniczkę, bardziej jak starsza siostra wyglądasz :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja zawsze powtarzam, że nie chciałabym zostać babcią przed 35 rokiem życia :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Ludzie są niemożliwi po prostu, wszystko ich interesuje, skomentują każde wydarzenie bez żadnego zażenowania.... Cierpliwa z Ciebie jednostka :). I gdzie Ci tam do babci, nic z tych rzeczy ;)!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja i cierpliwość jakoś mi się nie komponują ;).

   Usuń
 8. Tak. 100% babcia. Widzę sztuczną szczękę - przyznaj się, że nosisz! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moczoną w szklance :P Swoją drogą skąd ceny implantów i koron?

   Usuń
 9. To tylko wyobraź sobie co ja słyszę dookoła! Niepełnoletnią córkę puszczam za granicę z chłopakiem starszym o ... 12 lat. Ja się nie martwię, mąż wziął na rozmowę delikwenta i dał mu pewne sprawy do zrozumienia, ja pogadałam z córką i wszyscy się rozumiemy. A jak wychodzą razem i biorą moją najmłodszą ze sobą, to już wszyscy myślą, ze to ich córka ;-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Moją Teściową też wiele osób bierze za matkę swojego wnuka. Wnuk ma w tym roku 3 lata, babcia 50. gdy moi synowie będą mieć po 15 lat, ja będę miała... 40. I też bym babcią nie chciała zostać aż tak szybko ;) Chociaż mówią, ze facetom to się nie spieszy, więc jest nadzieja :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Wścibstwo i złośliwość ludzi nadal mnie przeraża......Nie przejmuj się nikim ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. A ja nie rozumiem, co takiego strasznego jest w byciu babcią. Moja babcia została nią mając 47 lat. Bardzo fajnie być młodą babcią. Niestety ja nie mam szans być babcią tak młodo, kiedy będę mieć 47 lat - moje dziecię będzie mieć 12. Ale mam nadzieję, że postara się rozmnożyć na studiach, żebym mogła jej pomagać i zajmować się wnukami.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale ja mam 37, a od ok pięciu wszyscy wróżą mi rychłe zostanie babcią :P

   Usuń
 13. Podsumowując będzie z Ciebie kiedyś super babcia:-))hehe

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja bardzo chcialabym zostać młodą babcią! Jesli moje dzieci będą mialy swoje wczesnie to pomogę im w opiece - ale wole być młodą babcią niż nie dożyć babciowania w ogóle albo np umrzeć kiedy wnuki będą malutkie ... kiedy moja najstarsza córka będzie miała 20lat to ja będę miała 43 i będę na to już gotowa od dawna ;) :D

  OdpowiedzUsuń
 15. no cóż, młode mamy są młodymi babciami...
  mi to nie grozi choć czasami zastanawiam się czy do dobrze, czy może bardziej - źle? O_o

  ps. najmłodsza babcia w polsce ma 34 lata i z dumą opowiadała o tym w rozmowach w toku :P :P :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cholera, przepadło, celebrytką nie będę, już jestem starsza;).

   Usuń
  2. Cholera, przepadło, celebrytką nie będę, już jestem starsza;).

   Usuń
 16. Każdy powinien się zająć swoim babciowaniem, a nie doszukiwać się oznak u drugiego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teoretcznie, a praktycznie wiadomo, jak jest ;).

   Usuń
  2. Teoretcznie, a praktycznie wiadomo, jak jest ;).

   Usuń
 17. Ty i babcia :D Nawet na mamę syna nie wyglądasz. Moja wnusia ma już prawie 13,5 lat, wymieniamy się lakierami do paznokci :)))

  OdpowiedzUsuń
 18. Pewnie wnuczek/wnuczka(może oboje?) pojawią się w najmniej spodziewanym momencie :) Tak to już bywa nie ma co wróżyć.

  OdpowiedzUsuń
 19. A podobno nic w życiu nie dzieje się przypadkiem ;)

  OdpowiedzUsuń