Królowa Śniegu

poniedziałek, 9 czerwca 2014Klasyka baśni zilustrowana w magiczny sposób.Hans Christian Andersen już w dzieciństwie zachwycał mnie swoimi baśniami. Książki nadgryzione zębem czasu z biblioteki pochłaniałam nocami przy lampce, baśnie przenosiły mnie do krainy marzeń. Podczas ferii zimowych czy wakacji zawsze program uwzględniał miłośników tegoż gatunku. Przeważnie były to piękne, rosyjskie wersje i te lub lubiłam najbardziej.

Kiedy zobaczyłam tą okładkę "Królowej Śniegu" od razu wróciły wspomnienia. wiedziałam, że muszę ją
 mieć. Otwierając książkę nie zawiodłam się. Ilustracje ukraińskiego artysty Vladyslava Yerko ukazały piękno zimy i autentyczność historii.

Królowa Śniegu kusi nie tylko Kaya, ale i czytelnika. Bajeczne kolory, przesyt i gra świateł wciągają równie mocno, jak sama baśń. Żywe i bardzo szczegółowe ilustracje pomagają wraz z Gerdą przeżywać całą opowieść.

  Czytając wraz z córką bajkę, która oczywiście znamy i uwielbiamy gładziłyśmy strony czując chłód bijący z kartek. Magia dotarła i do nas. Polecam każdemu, kto chce wrócić w świat dzieciństwa i odbyć ta podróż wraz ze swoimi dziećmi.

Książka do kupienia TU (wydawnictwo m)9 komentarze

 1. Prześliczna jest ta książka, przepiękne ilustracje.

  OdpowiedzUsuń
 2. uwielbialam ta basn! wydanie piekne

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja ulubiona baśń z dzieciństwa :-) jeszcze dziś pamiętam jak mama mi ja czytała :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. przywołuje dzieciństwo /Mariola

  OdpowiedzUsuń
 5. Bosz, nie jedną noc zarwałam na czytaniu Andersena. Miałam taką latarkę kieszonkową i czytałam pod kołdrą. Pamiętam. :-) Wspomnienia odżyły. :-)

  OdpowiedzUsuń