WEDNESDAY KOLEJNY KROK DO POZNANIA RODZINY ADDAMSÓW

wtorek, 29 listopada 2022

 


         Młoda członkini rodzinki o mrocznym usposobieniu daje się lepiej poznać. Pozbawiona uczuć, czy tylko przybierająca taką pozę? Już jedna z pierwszych scen pokazuje, że Wednesday wykazuje wszystkie cechy Addamsów: lojalność w stosunku do rodziny, przebiegłość, niebywały intelekt oraz sadyzm, które tworzą mieszankę wybuchową w umyśle nastolatki.

Z pozoru samotniczka, która odrzuca wszystkich wokół, zbiera wianuszek przyjaciół. Od pierwszych chwil można zadać sobie pytania: czy kolejna tajemnica Addamsów zostanie odkryta, czy Wednesday odnajdzie się w nowej szkole, czy ta nastolatka tak dalece odbiega od rówieśników? Młoda sadystka, elektryzująco zimna, wyzuta z wszelkich odruchów ludzkich okazuje się mieć genialny umysł i wbrew pozorom przebłyski empatii. Już w pierwszym sezonie rozgrywa spektakl osobliwości pokręconej natury pierworodnej Addamsów.
Kilka słów o rodzinie Addamsów.
Twórcą Rodziny Addamsów był Charles Adams. Jako pierwszy powstał komiks o upiornej rodzince, publikowany na łamach magazynu New Yorker, na jego podstawie w latach 60 nakręcono serial noszący tytuł "Rodzina Addansów". W latach 70 powstał animowany serial "Przygody rodziny Addamsów". W latach 90 nastąpił wielki powrót zwariowanej rodziny o sadomasochistycznych skłonnościach i tak kolejno powstały filmy: "Rodzina Addamsów", "Rodzina Addamsów2", "Rodzina Addamsów: Zjazd rodzinny" oraz serial animowany "Rodzina Addamsów", jak również serial "Nowe przygody rodziny Addamsów". W latach 2019 i 2021 ponownie świat przypomniał sobie o Adamsach, powstały wtedy filmy animowane "Rodzina Addamsów" i "Rodzina Addamsów 2". Kolejnym krokiem był serial "Wednesday".

Rodzina Addamsów to czarna komedia, która wzbudza sympatię i ciekawość.
Członkowie rodziny:
Głowa rodziny: Gomez Addams
Urocza mama, żona Gomeza: Morticia Addams
Córka: Wednesday Addams
Syn, młodszy brat Wednesday: Pugsley Addams (początkowo Pugsley był starszy, później już młodszy z rodzeństwa)
Babcia Addams: mama Gomeza
Forest Addams: brat Gomeza
Lurch: kamerdyner rodziny
Rączka: pupil rodziny, ożywiona dłoń.

Dla kogo jest serial "Wednesday"? Dal osób o specyficznym poczuciu humowru lubiących czarne komedie i nieoczekiwane zwroty akcji. 

3 komentarze

 1. Był kiedyś w telewizji, świetny film :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To akurat świeza produkcja, kilka wersji widziałam, w sumie prakrycznie wszytskie, chyba poza animacją 2 części z ubiegłego roku

   Usuń
 2. Wiele zachęcających słów i recenzji słyszałam o tym serialu. Planuję go obejrzeć priorytetowo. :)

  OdpowiedzUsuń