5 ZALET PICIA WINA. TRZECIA CIĘ ZASKOCZY I ZA NIĄ POKOCHASZ WINO.

czwartek, 7 lutego 2019
czy warto pić czerwone wino

      Każda kobieta, matka, zwłaszcza ta wychowująca dziecko lub całą gromadkę, trwająca w buncie dwu-trzy-cztero latka, nastolatka, mająca słabszy dzień, PMS lub zwyczajnie zmęczona dniem, ma prawo, a nawet obowiązek dla własnego zdrowia psychicznego, wypić lampkę wina. Czerwone wino,
nie tylko odprężą, czyni bardziej elegancką kolację we dwoje, pomaga ukoić po ciężkim dniu, świetnie komponuje się podczas domowego spa w wannie oraz przy czytaniu książki. Pasuje do niedzielnego obiadu oraz do piątkowej kolacji. Obawiasz się, że picie wina będzie źle postrzegane? Nic bardziej mylnego. Oto 5 powodów, które przekonają cię, że lampka wina jest dla ciebie zdrowa.

1. Eliksir młodości

Kleopatra kapała się w mleku, ty masz czerwone wino. Czerwone wino zawiera resweratror*, mający silnie antyoksydacyjne działanie, dzieki czemu pozwala zachować młodość, chroniąc skórę przed starzeniem. Dlatego Francuzki tak gustują czerwonym winie. Przecież chcesz być wiecznie młoda.

2. Zapobiegniesz zawałowi serca.

Rozrzedza krew, pobudza krążenie, więc chroni cię to przed zakrzepam. Tym sposobem, nie masz wyjścia, wszystko dla zdrowia.

3. Pijąc chudniesz!

Pijąc czerwone wino, wzmagasz wytwarzanie śliny, to powoduje produkcję enzymów trawiennych. Dzięki temu popijając posiłek czerwonym winem, wydziela się więcej żółci, co powoduje szybsze trawienie tłuszczu.

4. Poprawia pamięć.


Wiesz doskonale, że po trzech lampkach jesteś w stanie przypomnieć sobie piegowatą Kaśkę z przedszkola, która zabrała twojego misia, ale nie o taką pamięć chodzi. Lepsze krążenie pobudza prace mózgu, masz przez to lepszą pamięć krótkotrwałą. Choć w sumie skoro relaksujesz się po ciężkim dniu, to może lepiej nie...

5. Pobudza i wzmacnia popęd seksualny.

Czerwone wino pobudza krążenie, krew płynie szybciej. Przyjemne uczucie ciepła oraz dobry humor razem powodują, że w żadnym związku nie będzie nudno. Czerwone wino poprawia krążenie krwi, pobudza.Jeżeli cierpisz na bóle migrenowe, rozczaruje cię, czerwone wino nie jest dla ciebie. Przy migrenach należy wyeliminować z diety kawę, orzechy, żółty ser, paprykę, czerwone wino i czekoladę. Tak wiem, po co w takim razie żyć?

*Resweratrol to związek polifenolowy o silnym działaniu antyoksydacyjnym. Jego właściwości nie zostały jeszcze w pełni zbadane.

5 komentarze

 1. To mi teraz smaka narobiłaś, a tu o 5:00 trzeba wstać do pracy. Jutro weekend to nadrobię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fakt, mogłam popłynąć z tematem jutro.

  OdpowiedzUsuń
 3. Popęd jest mi zbędny, ale to chudnięcie by się przydało. Zapytam jutro sąsiadki czy ma co dobrego :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tobie to chyba raczej tona czekolady na podtuczenie ;)

   Usuń
 4. No właśnie!!!! I ja z tych, którzy nie moga się nacieszyć tymi wspaniałymi cechami czerwonego wina :( Wredne migreny......

  OdpowiedzUsuń