ZIELONA ENERGIA ZE ŹRÓDEŁ ODNAWIALNYCH

piątek, 19 października 2018

źródła odnawialnej energii

     Obecnie żyjemy w bardzo niepewnych finansowo czasach. Nawet będąc na etacie, można usłyszeć, że zajmowane stanowisko ulega likwidacji. Większość z nas ma zaciągnięte kredyty hipoteczne oraz konsumenckie, a rachunki stale się mnożą. Sytuacja losowa może sprawić, że pewnego ranka obudzimy się, jako osoby bezrobotne. Nie zmieni to naszego kredytu, który trzeba spłacić, ani stale rosnących rachunków. Warto się zabezpieczyć nie tylko na wypadek utraty pracy, ale przede wszystkim przed podwyżkami. Lwią część rachunków pochłania energia elektryczna. Jest to związane z faktem, że posiadamy w gospodarstwach domowych coraz więcej sprzętów wymagających stałego dostępu do prądu. Dom to już nie tylko pralka, lodówka, odkurzacz, telewizor i żarówki. Doszły komputery, urządzenia gotujące, ładowarki do komórek, pompy do pieców grzewczych itp. Zużywamy coraz więcej energii elektrycznej i w naszym własnym interesie jest, by mieć gwarancję jak najniższej ceny za to udogodnienie... 

Chociaż często mówimy, że „pieniądze to nie wszystko” - jesteśmy świadomi tego, jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu i z czym wiąże się ich ewentualny brak. Jako rodzice chcemy zapewnić godne życie naszym dzieciom, oraz w miarę naszych możliwości staramy się zapewnić im pewną przyszłość (w tym również finansową). Niestety realia są o wiele bardziej brutalne, niż byśmy tego chcieli. Ceny w sklepach wciąż wzrastają, rachunki rosną nieubłaganie – a wszystko to odbija się na naszym portfelu. Dodatkowo, nasze środowisko jest w coraz gorszym stanie i z pewnością wielu z nas zależy na tym, aby nasze dzieci żyły w „czystym” świecie, prawda? Czy istnieje więc jakiś sposób, aby zmniejszyć wysokość rachunków, a dodatkowo zadbać przy tym o środowisko? 

Odnawialne źródła energii 

Wielu z nas nie przykłada wagi do tego, z jakiegoś źródła pozyskuje prąd. Podpisujemy umowę z usługodawcą i najważniejszym jest dla nas, aby po prostu mieć stały dostęp do energii, która jest niezbędna do codziennego funkcjonowania. Tymczasem blisko osiemdziesiąt procent energii, z której korzysta ludzkość wytwarzane jest z ropy naftowej, gazu ziemnego, węgla i uranu. Wiąże się to z ze spalaniem paliw kopalnych, co niestety negatywnie wpływa na nasze środowisko – globalne ocieplenie oraz większe zanieczyszczenie. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę fakt, że te zasoby (czy tego chcemy czy nie) – kiedyś się skończą... 

Na szczęście już na początku dwudziestego pierwszego wieku ludzie docenili potencjał odnawialnych źródeł energii, jakimi są chociażby woda, prądy morskie, słońce czy wiatr. Łatwo zauważyć, że wyczerpanie tych zasobów jest właściwie niemożliwe, w przeciwieństwie do węgla czy ropy naftowej. 

Zielona energia dla Warszawy 

Warto zauważyć, że korzystanie z odnawialnych źródeł energii korzystnie wpływa na nasze naturalne środowisko. W przeciwieństwie chociażby do procesu spalania węgla – pozyskiwanie energii słonecznej czy energii wiatru nie wiąże się negatywnymi skutkami dla atmosfery. 

Wydawać by się mogło, że energia pozyskiwana z naturalnych źródeł kosztować nas będzie znacznie więcej niż ta, do której od lat jesteśmy przyzwyczajeni. Okazuje się jednak, że prąd z odnawialnych źródeł jest znacznie tańszy! Jednym z dostawców energii, który ceni sobie odnawialne źródła jest innogy, która należy do czołówki największych firm energetycznych w Europie. 

innogy wykorzystuje odnawialną energię, oferując tym samym swoim klientom tańszy prąd i gwarancję dbania o środowisko. Zielona energia dla Warszawy to oferta skierowana zarówno do osób mieszkających w domach, jak i w mieszkaniach. Jest to oferta dla wszystkich, którzy nie tylko cenią sobie dbałość o naturę, ale i dodatkowo chcieliby zaoszczędzić na rachunkach. innogy oferuje cenę o 5% niższą od standardowej za 1 kWh, a dodatkowo daje nam gwarancję, że 5% upust od ceny taryfowej będzie obowiązywać przez kolejne 3 lata. Oznacza to, że w przeciwieństwie do konkurencyjnych dostawców – innogy nie zaskoczy nam nagłym wzrostem cen za prąd. Trzeba przyznać, że oferta jest naprawdę bezkonkurencyjna tym bardziej, że w cenie 6,99 zł miesięcznie mamy gwarancję tego, że prąd, z którego korzystamy wspiera produkcję energii ze źródeł odnawialnych – innogy utrzymuje w Polsce aż 8 elektrowni wiatrowych! Możemy również poprosić o przesłanie nam na adres e-mail certyfikatu, potwierdzającego korzystanie z „Zielonej Energii dla Warszawy”. 

Nawet, jeśli temat ochrony środowiska nie jest nam w tym momencie szczególnie bliski – powinniśmy wziąć go pod uwagę, jeżeli realnie myślimy o przyszłości naszych dzieci i wnuków. Zależy nam przecież na tym, aby wychowywały się w przyjaznym środowisku naturalnym i oddychały czystym powietrzem. Chcemy przecież oglądać ich uśmiechnięte buzie, a nie przykrytą maseczką filtrującą twarz. Zainwestujmy w przyszłość naszych dzieci już teraz, wspierając budowanie infrastruktury dla odnawialnych źródeł energii. 

Materiał powstał na podstawie informacji ze strony Zielona oferta dla Warszawy

5 komentarze

 1. W gminie gdzie mieszka teściowa stoją tajue wiatraki, zastanawiam się tylko jak to jeh bezpośrednio dotyczy i jej rachunki

  OdpowiedzUsuń
 2. Zbyt mało robimy dla środowiska, zbyt mało dla swojego zdrowia. Niby świadomość większa, ale wciąż za mała. Temat, którym powinniśmy interesować się wszyscy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dochodzi rowniez kwestia zarobkow... Bo nie kazdego na to stac. .

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że nie wszędzie w kraju są takie możliwości, żeby zamienić zwykłą energię na zieloną :) To ważny kierunek, choć u nas wciąż bardzo niszowy, szczególnie jeśli chodzi o wykorzystanie takiej "lepszej" energii w gospodarstwach domowych.

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, ze zielona energia to nasza przyszłość. Już teraz musimy zadbać o środowisko w którym beda żyły nasze dzieci.

  OdpowiedzUsuń