5 TYPÓW TRÓJKI KLASOWEJ, KTÓRA DZIAŁA CI NA NERWY

środa, 10 października 2018
pięć typów 5 typów

      Początek roku szkolnego za nami, pierwsze zebranie również. Na nim z łapanki została wytypowana trójka klasowa. Oczywiście niewiele osób z własnej woli zgłasza się do udziału w szopce zwanym decyzjami w życiu szkoły. Jednak nie przeszkadza to w krytykowaniu trójki klasowej. Nie wierzysz, że tak jest? Przekonasz się. Jest kilka typów trójki klasowej, które na pewno działają ci na nerwy.

ZAANGAŻOWANA

Lata jak kot z pęcherzem, wyszukując święta do uczczenia dniem wolnym tudzież przyjęciem z herbatką i domowymi ciastami. Angażuje przy tym całą klasę w pieczenie i żenujące spotkania. Częściej niż sam dyrektor szkoły bywa w jego gabinecie, zawsze wie, gdzie znaleźć wychowawcę oraz zna plan lekcji każdego nauczyciela. 

NIEZORGANIZOWANA

Klasa nigdy nie ma na czas kwiatka dla nauczyciela, Dzień Babci zostaje zapomniany, wycieczki szkolne nigdy nie dochodzą do skutku, a składki nie są zebrane w terminie.  Nikt w trójce klasowej nie ma numerów telefonów do pozostałych rodziców i w sumie nikt nie wie, co i kiedy dzieje się w szkole.

LUKSUSOWA

Dzień nauczyciela obchodzi z taką pompą, że cała szkoła mówi tylko o voucherze do spa, który dostał wychowawca. Nikt w szkole nie dostaje takich bukietów i prezentów, jak tutaj. Na wycieczki szkolne do pobliskiego miasta jeździ pospólstwo, tu jest wynajęty osobny bus dla klasy, a o wycieczce mówi się do końca roku szkolnego. 

NADGORLIWA

Zanim wychowawca pomyśli o wyborze trójki ona już sama się wybrała, zdobyła numery telefonów wszystkich rodziców i utworzyła grupowy czat. Każda błahostka w klasie jest omawiana i rozdmuchiwana do rangi katastrofy, a święta i okazje pieczołowicie przygotowywane i obchodzone zgodnie z planem, punkt po punkcie. 

PROBLEMOWA

Dyrektor szkoły, wychowawca i każdy nauczyciel mają jej dosyć. Kiedy trójca klasowa pojawia się w szkole wiadomo, że będzie awantura. Żadne składki nie są zebrane na czas, ale zawsze znajdzie się powód, by zebrać nadzwyczajne zebranie z powodu suchej paprotki lub innej równie istotnej kwestii.

Oczywiście jeśli masz problem z trójka klasową, zawsze możesz zgłosić wniosek i jej zmianę i zaprowadzić ład i porządek wg, własnych zasad, oczywiście najlepszych dla klasy ;)


9 komentarze

 1. U nas nie pamiętam, żeby były podobne problemy, ale na pewno zdarzają się jeśli o tym piszesz. Zapomnieć o Dniu Babci? co za bezczelne typy! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Prawda jest taka, że trójka jest z zasady z roku na rok ta sama. No chyba,że ktoś się nie zorientuje to co wepchną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co nie zmienia faktu, ze zawsze znajdzie się albo jakiś entuzjasta w którymś kierunku ;)

   Usuń
 3. Jestem w trojce kladowej pierwszy rok. Życzę nam byśmy nigdy do któregoś z typów nie nalezeli

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłam w trójkach klasowych z jedną przerwą prze 11 lat ;) zawsze trójka pójdzie w jakimś kierunku.

   Usuń
 4. Witam. tego roku jestem w trójce klasowej .Zostałam jednogłośnie wybrana na przewodniczącą klasy. Oczywiście jako rodzic.Pierwsza składka na dzień chłopaka ok. ale tu mam pytanie co zrobić gdy rodzice się złożą bez problemu nie pytając co kupuję a zastępca ma inną wizję uczczenia Dnia Edukacji Narodowej ,kto powinien podjąć ostateczną decyzję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze można zrezygnować z pełnionej funkcji, jak komuś nie odpowiada to co się proponuje. W trójce może zostać nawet jedna osoba.

   Usuń
 5. Bożena do którego typu należysz najczęściej :D?

  OdpowiedzUsuń