WOLNA NIEDZIELA PRACUJĄCEJ PANI DOMU

sobota, 17 marca 2018
kiedy handlowa niedziela

        Dzięki ustawie zakazującej handlu w niedzielę, pracujące kobiety mogą spędzać czas z rodziną. Teoretycznie. Praktycznie, pracując dłużej w sobotę, wracają do domu późno i padają na przysłowiowy pysk. W niedzielę w domu pracującej kobiety zaczyna się rodzin na sielanka. Z bladym świtem kobieta po przekopaniu się łazienki ma szansę od razu umyć przy okazji umywalkę, brodzik z kabiną i muszlę klozetową. By nie zaburzać pracy, jaką wykonała, od razu może zebrać ręczniki i nastawić pranie. W tym czasie sprawnie myje lustro oraz podłogę.

Po szybkim prysznicu i przetarciu zaparowanego okna, kobieta biegnie do kuchni, by napić się herbaty. Jednak przedtem musi odgruzować ją po wczorajszym dniu. Była przecież do późna w pracy i domownicy zadbali o to, by w domu nie pozostała nawet jedna czysta szklanka. Torując sobie drogę do nierozładowanej zmywarki, przykleja się do podłogi. Po kilku godzinach załamania nerwowego przygotowuje śniadanie dla całej rodziny. Po śniadaniu sprząta i przygotowuje dwudaniowy obiad na dwa dni i deser.

Po południu wyczerpana sprzątaniem po obiedzie rozładowuje wstawioną międzyczasie pralkę, wiesza pranie i prasuje, to co zalega. Po przygotowaniu kolacji i śniadania na poniedziałek ogarnia jeszcze dom po kolacji. Wiesza ręczniki domowników po kąpieli i przygotowuje ubrania na rano. Koło północy pada do łóżka, by tuż po piątej wstać i przygotować się do pracy.

Wspaniała niedziela z rodziną ;)

13 komentarze

 1. W moim domu nie sprząta się w niedzielę. Zawsze sprzatamy cała rodzina w sobotę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej robić to na bieżąco w tygodniu i mieć weekendy wolne. Sprawdzone info ;)

   Usuń
 2. W niedzielę oprócz w handlu ludzie pracują w różnych branżach, walka o wolny dzień w handlu nic nie daje. Poza oczywiście utrudnieniem życia innym. Są inne sposoby, by zachęcić rodzinny do aktywnego i wspólnego spędzania ze sobą czasu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Problem polega na tym, ze wielu ludzi nie rozmawia ze sobą. Rodziny nie umieją spędzać ze sobą czasu :(

   Usuń
 3. Boshe, jakie to prawdziwe! Świetny tekst:)
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Agnieszko, chętnie napiję się z tobą kawy :) Miło, że choć część czytelników ma poczucie humoru i dystans.

   Usuń
 4. Mnie ten zakaz cieszy. Można się zorganizować tak by w niedzielę po sklepach ani ze szmatą nie biegać. Kwestia priorytetów i nawyków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie ani ziębi, ani grzeje. Nie spędzamy niedziel w centrach handlowych. Jak czegoś brakuje to kreatywnie podchodzimy do obiadu. Weekendy mamy dla siebie, od zawsze.

   Usuń
 5. Trochę się z tym nie zgadzam .Ja pracuję na trzy zmiany czasami nawet popołudniowa zmiana wypada mi w sobotę i tak sobie organizuję tydzień że w sobotę przed pracą lekkie ogarnięcie mieszkania a niedziela to już odpoczynek Uważam że dobra organizacja w tygodniu to niedziela jest dniem odpoczynku .Pozdrawiam Dorota

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dorotko i tak trzymaj. Jednak nie każda kobieta umie się zorganizować.

   Usuń
 6. U nas akurat faktycznie ta wolna niedziela się sprawdza :) W dodatku robimy sobie dzień bez internetu :)
  Wierzę, jednak i jestem świadoma, że w wielu domach jest dokłądnie tak jak to opisałąś! Co z takiej niehandlowej niedzieli, jak w piatek i sobotę te matki siedzą dłużej w robocie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie są od dawna weekendy bez internetu, w większości ;)

   Usuń
 7. Generalnie pomysł z wolnymi niedzielami nie podoba mi się aż tak bardzo, ale na pewno wiele mam na tym bardzo zyska. Wiadomo jak ze wszystkim, są dwie strony medalu

  OdpowiedzUsuń