FOTOGRAFIA FLAT LAY-PRAKTYCZNY KURS.

czwartek, 25 stycznia 2018

jak robić zdjęcia na instagram

          Instagram przestał być miejscem nieudanych fotek parówek czy rozmazanego kota. Coraz mniej spotyka się tam zdjęć nie tylko złej jakości, ale przede wszystkim spontanicznych. Przemyślane  dodatki, odpowiednie tło i idealnie wyeksponowane produkty. Na tym skupia się fotografia flat lay. 
Miałam okazję być na warsztatach takiej fotografii, dlatego dzielę się z wami tym, czego się dowiedziałam. Wcześniej robiłam te zdjęcia instynktownie, jednak od teraz świadomie i z gotowym planem. Tak możesz i ty.

WYBIERZ TEMAT

Zastanów się co chcesz pokazać? Posiłek, książkę, kosmetyki. a może śpiącego psa? Niezależnie od tego, co będzie tematem zdjęcia, może być  główną rzeczaą na zdjęciu lub jako dodatek. Mając wybrany obiekt, łatwej będzie ci dobrać resztę. 

TŁO I MIEJSCE

Miejsce, w którym robisz zdjęcia powinno być jasne, ale nie agresywnie oświetlone. U mnie to kuchnia z dachowym oknem od strony zachodniej. Moja kuchnia ma jeszcze inne źródła naturalnego światła, jednak miejsce w okolicy tego okna lubię najbardziej. Tło zależy tylko od twojej fantazji. Do wyszukanego przedmiotu dobierz tło skromne, do prostego bogate w kolory lub struktury. Oczywiście białe lub czarne tło z matowym wykończeniem zawsze się obroni, ale czasem warto uzupełnić je rekwizytami, by fotografia była dopełniona. U mnie z kompozycją i akcesoriami zawsze jest problem.  Moim najczęściej używanym tłem jest blat stołu kuchennego. Pamiętaj o tym, że kolor może przyciągnąć lub odwrócić uwagę od tego, co chcesz pokazać.

AKCESORIA

Na pewno masz mnóstwo pięknych gadżetów, nie próbuj eksponować ich wszystkich na raz. Zastanów się nad doborem kolorów na zdjęciu. Dobrze, by były to dwa-trzy kolory. Nie wolno przesadzić z paletą barw.  Zbyt dużo kolorów męczy w odbiorze. Żywe kwiaty i kawa zawsze dobrze wyglądają na zdjęciach. 

KOMPOZYCJA

Tu musisz się bawić dostępną przestrzenią, zmieniać układy, dopełniać lub wychodzić poza kadr. Warto trzymać się trójpodziału, celować w mocne punkty. Kompozycja może być symetryczna lub niesymetryczna, uporządkowana lub tworząca chaos. Minimalistyczna lub bogato dopełnia akcesoriami. Na zdjęciach flat lay dobrze wyglądają stopy i dłonie. Nie bój się trzymać na zdjęciach kubka z kawą. To ociepla odbiór. schwarzkopf beology

schwarzkopf beology

flat lay


Warsztaty kreatywnej fotografii flay lay prowadziła Kasia Minimalive. Był to drugi dzień eventu zorganizowanego przez markę Schwarzkopf, która zaprezentowała nam nową linię beology. To kosmetyki premium oparte na ekstraktach z głębin mórz. Dla mnie największym odkryciem jest dwufazowe bi-serum do włosów. 

schwarzkopf beology event17 komentarze

 1. Piękne foty, i bardzo pomocny post :) ja się jakoś mocno instagramowo nie spinam jeśli chodzi o zdjęcia, a wiem, żę powinnam to zmienić, i zamierzam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe warsztaty choć przyznam, że ja podchodzę do zdjęć na insta na luzie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam największe problemy z kompozycja...

  OdpowiedzUsuń
 4. rzeczywiście bardzo ciekawe warsztaty :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie wybrałabym się na takie warsztaty :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi coraz lepiej idzie ze zdjrciami ale nadal sa jakies ale ktorych nie moge się pozbyć. Ciagle mi cos nie pasuje w moich zdjeciach chociaz przez rok widac poprawe.

  OdpowiedzUsuń
 7. skarbnice wiedzy przekazałaś, podziwiam tego typu zdjęcia na Ig

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale fajnie być na takich warsztatach! Zazdrosce! Mam nadzieje ze efekty są na instagramie po nim :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam fotografie flat lay ❤️ To u mnie podstawa jesli chodzi o fotografie

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny kurs mi tez by sie taki przydał :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Przydatny artykul. Sama na takie warsztaty chętnie bym się wybrała ☺

  OdpowiedzUsuń
 12. Chętnie bym poszła na podobne warsztaty :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Cenne instrukcje, brakuje mi takich lekcji :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ale świetnie musiało być!
  Super porady

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten kurs musiał byc genialny! Zdjecia sa niesamowite! ❤️❤️

  OdpowiedzUsuń
 16. Szkoda, że nie byłam na tych warsztatach

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo lubię takie zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń