NOC W LEŚNEJ SZKOLE.

środa, 20 września 2017

        Każdy z nas ma obawy przed nowościami. Dzieci boją się zmian bardziej niż dorośli. Początek szkoły lub jej zmiana niesie ze sobą dużo stresu dla ucznia. Zdarza się, że spokojne dziecko nagle staje się klasowym rozrabiaką. Innym razem wesołe i pogodne, zaczyna być milczące i zdystansowane. Zazwyczaj dzieje się tak, kiedy nowy uczeń przychodzi do klasy, w której już wszyscy się znają. Obserwacja dziecka to rola nauczycieli, ale przede wszystkim rodziców. Jeśli dziecko rozpiera energia, należy znaleźć takie zajęcia, by mogło ją spożytkować. W przypadku zainteresowania śpiewem lub tańcem, dobrym posunięciem jest zapisanie dziecka na lekcje rozwijające jego pasje. A co z uczniami, którzy uczą gdzieś w głębokiej puszczy? Myślisz, że takie szkoły nie istnieją? Chodź, zobacz, co dzieje się w Leśnej Szkole.

Leśna Szkoła mieści się w środku rozległej puszczy. Jak w każdej szkole, uczniowie różnią się od siebie. Jedni są spokojni, drudzy wręcz przeciwnie. Inni bardzo towarzyscy, kolejni to samotnicy. Jest też klasowy zgrywus. To dzięki niemu poznamy leśną Szkołę w warunkach dotąd niezbadanych przez nikogo. Achilles, bo o nim mowa, swoimi żartami zamęczał każdego. Pewnego dnia tak przeholował z wygłupami, że nauczycielka odesłała go do pustej klasy. Dla kreatywnego ucznia nie była to żadna kara. On miał już wizję najlepszej pod słońcem zabawy. Właściwie to pod księżycem. Miał zamiar spędzić najbliższą noc w szkole. Achilles postanowił tak się schować, by wszyscy o nim zapomnieli. Pod osłoną nocy miał zamiar zrealizować najdziksze pomysły, w których nikt mu nie będzie przeszkadzał.

Pusty, szkolny korytarz był najlepszą ślizgawką. Szaleńcza zabawa prowadziła go wprost do pomieszczenia, o którym śnił nocami. Gabinetu dyrektora. To tam leżały elektroniczne zabawki, które zostały skonfiskowane uczniom. Achilles miał je na wyciągnięcie reki. Tylko dla siebie. Już sięgał do szafy z fantami, gdy drzwi gabinetu zaczęły się otwierać. Chłopiec wstrzymał oddech. Wiedział, że zostanie przyłapany i czekają go poważne kłopoty... W drzwiach stanął ktoś, kto na zawsze odmienił życie Achillesa. Ten niespodziewany gość okazał się idealnym towarzyszem do ostrzału Europy, wiernym giermkiem swego króla oraz odważnym pogromca Rosynata. Który w sumie okazał się oswojony. Jednak kiedy opuszczą szkolne i przedzierając się przez leśne knieje, spotkają potwora. Zostaną poddani próbie, po której dowiedzą się, czym jest prawdziwa przyjaźń.

Książka jest napisana prostym językiem. Ilustracje zajmują w niej znaczące miejsce. Autor, który również ją zilustrował, obrazem dopowiada tło i wątki wydarzeń. Charakterystyczną dla siebie kreską bawi się barwą i cieniem, budując napięcie. To lekka i przyjemna lektura z przygodą w tle. Pokazuje, jak przypadkowe z pozoru zdarzenia, wpływają na losy bohaterów. Nowe okoliczności sprzyjają rozwojowi przyjaźni oraz przemianie wewnętrznej młodego buntownika.

Warto nadmienić, że patronem książki jest portal Qlturka.pl.

TYTUŁ Noc w Leśnej Szkole
AUTOR Max Ducos
OPRAWA twarda
WYDAWNICTWO Polarny Lis
CENA 37,90 zł22 komentarze

 1. jeszcze jesteśmy na innym etapie książek, ale ta brzmi całkiem fajnie :) powróce, jak mi się dziecko troszkę zestarrzeje ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nawet u dorosłych działa na wyobraźnię ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę miała na uwadze przy najbliższych Mikołajkach. Bo dzieciaków mamy mnóstwo w rodzinie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Powiało grozą na początku...ale lubię takie książki i chętnie się z nią zapoznam (jak i moje smyki) tym bardziej, że przygoda przenosi się w inny wymiar - zapowiada się niezwykle ciekawie (y)

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. Taki lęk mam większość dzieci i znaczna część dorosłych.

   Usuń
 6. Ale mnie zaintrygowalas... A co do zmian chyba każdy ma obawy Agnieszka Lesisz

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo chętnie sięgnę jak córka podrośnie, bo książeczka brzmi interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wiem czy książka fajna ale Twój opis mnie z pewnością zainteresował.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak opis cię zachęcił to i książka przypadnie do gustu.

   Usuń
 9. Moja Hanka jeszcze za mała na taką książkę. Ale po tym co piszesz brzmi świetnie!

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę, że za jakiś czas mogłaby się Juniorowi spodobać - a i ja chętnie wczułabym się w jej klimat :) Może być ciekawie ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Myśle ze z czasem będzie to lektura w sam raz dla naszych dzieci. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Historie z lasem w tle należą do naszych ulubionych

  OdpowiedzUsuń
 13. Zapisuję na listę prezentową dla mojego chrześniaka! Zapowiada się bardzo ciekawie!

  OdpowiedzUsuń
 14. Ilustracje piękne, tematyka też do mnie przemawia. Chętnie sprawię ją córce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie w ilustracjach najbardziej urzekły kolory dostosowane do przebiegu akcji.

   Usuń
 15. Bardzo fajna książka. Moja córka jeszcze za mała, ale mam w rodzinie kilkoro żądnych przygód dzieciaczków, którym na pewno książka przypadnie do gustu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka książka to fajny pomysł na prezent,to nowość więc na pewno jeszcze dzieciaki jej nie mają.

   Usuń