JAK OSZCZĘDZAĆ NA KONCIE I ŻYĆ BEZ OPŁAT?

wtorek, 13 czerwca 2017
jak oszczędzać i żyć bez opłat

             
                  Nie należę do osób rozrzutnych. Wciąż szukam sposobów na oszczędzanie. Nie, nie udaje mi się odkładać milionów. Za to żyję spokojnie i bez długów. Zredukowałam już koszty żywności, starannie dobierając zakupy do potrzeb. Zanim wyjdę kupić kolejną parę butów, sprawdzam ile faktycznie leży w szafce. Nie kupuję również następnej sukienki, którą może założę dwa razy w sezonie. Koszty ogrzewania w domu zmniejszyły się po ociepleniu budynku. Rachunki za prąd zmalały, po wymianie żarówek na ledowe. Niby drobiazgi, a realnie dostrzegam zyski z powodu tych zmian. Siedząc i analizując, co jeszcze mogę zrobić, usłyszałam dzwonek do drzwi. Listonosz przyniósł comiesięczny raport z konta bankowego. Nigdy się w niego nie zaczytywałam. Zostawiałam mężowi. Tym razem otworzyłam kopertę i zaśmiałam się. To chyba jakiś żart. Jak w realnym świecie, w czasie, gdzie bank jest otwarty na potrzeby klienta, prowadzanie konta może kosztować mnie aż 28 zł miesięcznie? O co chodzi? Prowadzenie rachunku, przelewy internetowe, wypłaty bankomatach mam za darmo. Jednak by to mieć, paradoksalnie muszę płacić. O nie! Koniec naszej przyjaźni! Żeby tak po 15 latach wierności dostawać taki rachunek.

                 Dwa dni zajęło mi sprawdzanie ofert bankowych na rynku. Prawie w każdej jest haczyk. Konto za ZERO złotych, ale... Sprawdziłam raz jeszcze. Trafiłam na promocję. Tak. Oferty bankowe również takowe mają. Zdziwiona, ale zainteresowana zaczęłam czytać regulamin, zasady oraz system rejestracji. Nie tylko udało mi się znaleźć konto bez opłat, ale jeszcze z opcją zarobienia podczas zakupów na allegro. Jednak jest jeden haczyk. Promocja trwa tylko do 19 czerwca 2017 r. Czyli do tego czasu można przenieść lub założyć nowe konto w BGŻ BNP Paribas. Promocja Premia dla Rodzica polega na zarejestrowaniu się w promocji, czyli na złożeniu wniosku o otworzenie Konta Optymalnego do dn. 19,06.2017 r. Otworzenia Konta Optymalnego wraz z kartą debetową. Tu jest już nieco więcej czasu. Czas rejestracji jest przedłużony do 30.06.2017 r. Po dopełnieniu formalności wystarczy aktywnie korzystać z konta. Regularne wpływy w wysokości minimum 1000 zł miesięcznie oraz transakcje bezgotówkowe na minimum 300 zł miesięcznie. W zamian za spełnienie powyższych warunków, w lipcu, każdy uczestnik promocji, otrzyma KARTĘ PODARUNKOWĄ w postaci kodu o wartości 100 zł do wydania na allegro.pl/dzial/dziecko od Ad Astra Sp. z o. o.

              Dodatkiem jest możliwość odebrania aż 300 zł zwrotu z promocji Konto Money Back. Można do niej przystąpić już na etapie zakładania Konta Optymalnego oraz wykonywać transakcje bezgotówkowe kartą debetową. Daje to możliwość zwrotu 2% wydanych pieniędzy. Jednak nie więcej niż 25 zł miesięcznie. W skali roku daje to 300 zł. Dokładając do tego 100 zł na zakupy na allegro, można na koncie zyskać aż 400 zł. Mnie to przekonuje. Kupuję prawie wyłącznie na allegro, płacę kartą. Skoro mam możliwość zysku, to korzystam z niego.


Parametry konta:

0 zł bezwarunkowo za prowadzenie konta

0 zł za kartę debetową do konta

0 zł za wypłaty z bankomatów (BGŻ BNP Paribas i Planet Cash)

Do 300 zł zwrotu rocznie za zakupy kartą


                                                      

                                           Wpis powstał przy wspólpracy z BGŻ BNP Paribas.

18 komentarze

 1. U nas niestety są z tym problemy. Koniec mies.jest na ogół na minusie.wmWynajmujemy mieszkanie wiec zaoszczedzić też za bardzo nie ma na czym.

  OdpowiedzUsuń
 2. eh, nie ufam bankom, zawsze jakieś haczyki:P

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam szczęście nie miec kredytów, ani żadnych rat. Co dzień zasypiam ze spokojną głową.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też myślałam, że mam to szczęście. Jednak w dniu, w kórym chciałam kupić sprzęty na raty, okazało się, że jako człowiek bez kredytów jestem dla banków niewiarygodna. Nie mam zadnej historii i nie ma pewności, czy będe regularnie spłacać.

   Usuń
 4. Do tej pory udawalo sie nie mieć kredytów i rat dzięki skrupulatnie robionemu budzetowi co miesiąc. Polecam :) Malgos

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam konto w jednym banku a narodowym nie zamierzam zmieniać. Nie mam zaufania do innych baków, co rusz słychać że jakiś upada i kasa przepada

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mam na razie stałych dochodów, a konto, które mam mi wystarczy. Nie jest kłopotliwe, ale oferta fajna. Nie mam też żadnych rat ani kredytów :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja z racji kredytu hipotecznego nie miałam wyboru co do rachunku. Niestety opłaty są, niby miesięcznie nie są duże, ale zliczyć cały rok to się nazbiera.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ha! Co miesiąc mówię, że muszę się pożegnać z moim bankiem, który też wystawia wysokie rachunki za prowadzenie konta. I chyba teraz faktycznie to zrobię:)

  OdpowiedzUsuń
 9. haha:) moja mama w tym właśnie banku pracuje:) założyłem tam konto kilka lat temu. Warunkiem tego by było za darmo jest miesięcznie zrobić zakupy kartą za o ile pamiętam 500 zł. Obecnie mam też konto w innym banku, w którym brałem kredyt hipoteczny. No ale 28 zł to barbarzyństwo w 21 wieku.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dobrze wiedzieć, nie zwracamy uwagi na te opłaty, a jak się zliczy, to głowa pęka!

  OdpowiedzUsuń
 11. Takie małe zmiany dają zauważalne efekty po pewnym czasie. Na szczęście do spraw bankowych mam bankiera w rodzinie :) <3

  OdpowiedzUsuń
 12. Dobrze wiedzieć o takim koncie, dzięki za info

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawe rozwiązanie, jednak nie planuję na razie zmieniać banku. Jednak plus dla nich za darmowe prowadzenie konta.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak widzę, że wszędzie zero opłat, to od razu włącza mi się trybik - nie ufaj ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja na szczęście za prowadzenie konta płacę tylko w wypadku, gdy obroty na moim koncie są niższe niż 100 zł :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Dobrze wiedzieć ❤️ Teraz nie skorzystam, ale w przyszłości - kto wie 🙂

  OdpowiedzUsuń
 17. Tez ostatnio zweryfikowałam swoje opłaty. W
  Rezultacie udało mi się zmniejszyć koszty: księgowej, Kablówki, banku, wynajmu, komórek. Jestem zadowolona ❤️

  OdpowiedzUsuń