WYBÓR ZABAWKI ROKU 2017-NAGRODY JUŻ PRZYZNANE

czwartek, 6 kwietnia 2017                  1 kwietnia 2017r. w Brant Hotel, miał miejsce Wybór Zabawki Roku. To już VII edycja. Jednak ja dopiero po raz drugi miałam realny wpływ to, które produkty dostaną nagrody. Na początek mieliśmy czas na zapoznanie się ze zgłoszonymi gadżetami. Do oceny mieliśmy 97 zabawek i akcesoriów dla dzieci. W skład jury weszli znani rodzice i eksperci. Zgłoszone zabawki poddane zostały  dokładnej analizie materiałów, z których zostały wykonane, zastosowaniu oraz tego czy są po porostu fajne. Po rozmowach i testach, nadszedł czas na posiłek oraz obrady. Dyskusja była zacięta, każdy miał swoich faworytów.

             " Celem konkursu jest pomoc rodzicom w wybraniu najbardziej wartościowych zabawek i przedmiotów dla dzieci. Tutaj testujemy te najlepsze na rynku na własnej skórze i patrzymy, które zabawki wydobywają z dzieci najlepszą energię, wzbudzają kreatywność, rozwijają, pozwalają wartościowo spędzić czas z dorosłymi. Zachęcamy do zabawy i twórczego spędzania czasu z dzieckiem. Z kolei w konkursie Nagroda Rodziców pokazujemy produkty ułatwiające prawidłowy rozwój, pielęgnację i opiekę nad dzieckiem - mówi Magdalena Kordaszewska, redaktorka naczelna serwisu Zabawkowicz.pl i organizatorka konkursu."

             Każda zabawka,  z 97 zgłoszonych zostałam omówiona oraz oceniona. Pojawiły się oczywiście głosy za i przeciw, bo każdy miał swoje zdanie, jednak w wyborze najlepszych zwyciężył rodzicielski rozsądek. Poniżej owoc naszej pracy. Oto Nagrodzone Zabawki Roku 2017.
Zabawka Roku 2017

ALSTOR kategoria: Zabawki interaktywne

Osmo to gry edukacyjne, dzięki którym można nauczyć się rysować, poznać podstawy programowania, matematyki, przedsiębiorczości i angielskiego.

Zabawka Roku 2017

SKIPWISH kategoria: Zabawki dla niemowląt

Mata edukacyjna z zawieszkami przeznaczona dla niemowląt od pierwszego miesiąca życia, która rośnie razem z dzieckiem oraz zabawki wspierające rozwój dziecka, utrzymane w kolorystyce i stylizacji maty.To wirujący kalejdoskop kolorów i wzorów!
Zabawka Roku 2017
OLOKA-GRUPPE kategoria: Zestawy kreatywne

Drewniane modułowe domki dla lalek od Oloka-Gruppe to seria sześciu niesamowitych domków o nowoczesnym designie, które można dowolnie zestawiać ze sobą tworząc imponujące rezydencje czy nawet całe drewniane miasto!

Zabawka Roku 2017
VIDIS SA kategoria: Roboty

JIMU Robot to zestawy klocków do budowania robotów. Na każdym etapie procesowi budowy towarzyszy interaktywna instrukcja 3D w aplikacji (dostępnej na smartfony i tablety z systemami Android oraz iOS), która pozwala obejrzeć przyszłego robota.

Zabawka Roku 2017

VIDIS kategoria: Zabawki interaktywne

LittleBits - łatwe w użyciu klocki elektroniczne to nic innego jak Bity/moduły, które można szybko i sprawnie połączyć ze sobą dzięki magnesom.
Zabawka Roku 2017
REBEL kategoria: Gry

Story Cubes to lekarstwo na problemy z wysławianiem się, narzędzie wyzwalające pokłady kreatywności w dorosłych i dzieciach, ale przede wszystkim sposób na wspólne spędzenie magicznych chwil.

Zabawka Roku 2017
LIMTECH EMIL ŁOJCZUK kategoria: Klocki

Klocki KOOGLO – drewniane klocki magnetyczne, które łączą tradycję zabawy drewnianymi klockami z nowoczesnym podejściem. Dlatego ich ścianki zostały uzupełnione magnesami.
Zabawka Roku 2017
FIRMA MALIK MICHAŁ KANIEWSKI kategoria: Zabawka przedszkolna

Narzędzia firmy Klein na licencji Bosch do złudzenia przypominają prawdziwe urządzenia. Zabawki te działają jak ich odpowiedniki dla dorosłych. Umożliwiają dzieciom budowanie najróżniejszych konstrukcji pobudzając w ten sposób wyobraźnię
Zabawka Roku 2017 Wyróżnienie

TUBLU KAROLINA URBAŃSKA kategoria: Zestawy kreatywne

Zabawki Moluk rozwijają dziecięcą kreatywność. Są to zabawki napędzane dziecięcą wyobraźnią. Żywe kolory i ciekawe kształty pobudzają dziecko. Pobudzają ciekawość, stymulują zmysły i inspirują dzieci do znajdywania nowych zastosowań


Zabawka Roku 2017 Wyróżnienie
EDGARD kategoria: Gry

SuperQuizy Kapitana Nauka to niezwykle atrakcyjne połączenie quizu z książką popularnonaukową, wspierające rozwój pasji Twojego dziecka. Każdy SuperQuiz to solidna dawka informacji podana w ciekawej i przystępnej dla najmłodszych formie.

Zabawka Roku 2017 Wyróżnienie
GUJAKA kategoria: Rowery, rowerki biegowe i hulajnogi

Mini MICRO DELUXE dla dzieci od 2 do 6 roku życia. Regulowana wysokość kierownicy. Podest wykonany z dwukomponentowego materiału. Lepszy uchwyt. Oryginalny i niepowtarzalny design. Trwała anodowana kierownica
Zabawka Roku 2017 Wyróżnienie

PIATNIK kategoria: Klocki

Klocki Bioblo są kolorowe i mają unikalną strukturę plastra miodu. Otwiera to wiele nowych możliwości: można ich używać do puszczania baniek, tworzenia kolorowych wzorów i unikalnych przestrzennych obrazów.

Zabawka Roku 2017 Wyróżnienie

EXPRESSMAP kategoria: Puzzle i układanki

"Świat + Świat antyczny", "Układ Słoneczny + Droga Mleczna", "Zwierzęta świata + Świat prehistoryczny" to seria trzech map dla dzieci. Doskonały produkt, który posłuży nie tylko zabawie, lecz także nauce.

Zabawka Roku 2017 Wyróżnienie
SG TRADE SEBASTIAN GEREMEK kategoria: Rowery, rowerki biegowe i hulajnogi

STRIDER®Sport to jedyny na świecie tak „sportowy” rowerek biegowy .Przeznaczony dla dzieci poniżej 18 miesiąca, który rośnie z dzieckiem aż do 5 roku życia.

Zabawka Roku 2017 Wyróżnienie
F.H.U. LIBRA kategoria: Zabawki dla niemowląt

Hexbug Junior Robaki Przytulaki to niezwykłe stworzenia bezpieczne dla niemowlaków, które inicjują zabawę – dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych. HEXBUG Nano Junior to przeprojektowana wersja HEXBUG Nano.

Zabawka Roku 2017 Wyróżnienie
ABC KID SP. Z O.O. kategoria: Zabawki sportowe

Monitor aktywności dla dzieci Bateria na cały rok; nie trzeba ładować Stylowy, dostosowany do potrzeb dzieci, komfortowy, wytrzymały i można w nim pływać1 Monitoruje kroki, sen i 60 minut zalecanej dziennej aktywności

Zabawka Roku 2017 Wyróżnienie
TREFL kategoria: Zabawki dla niemowląt

Zabawki dedykowane są dla dzieci już od 6 miesiąca życia! Przewodnikiem serii jest Miś Zdziś, to postać, która łączy pokolenia. Jedną z wielu zalet serii są wyróżniające się opakowania z drewnianym motywem.

Zabawka Roku 2017 Wyróżnienie
SOPHIE DE VULLI kategoria: Zabawka przedszkolna

Wielorazowe saszetki o wszechstronnym zastosowaniu: 1. w kuchni: przechowywanie (płynów, towarów sypkich, półproduktów), dekorowanie, mrożenie, pasuje do lunchbox'u 2. w zabawie: farby, proszki, kleje, koraliki, etc. , party jako kubki, kieliszki, wyciskacze węży z galaretki itd.

Zabawka Roku 2017 Wyróżnienie
ARTYZAN kategoria: Klocki

Klocki pobudzają wyobraźnię, rozwijają myślenie przestrzenno-konstrukcyjne. Mają również walor edukacyjny – w prosty sposób można nauczyć dziecko myślenia przestrzennego oraz tworzenia figur trójwymiarowych.
Nagroda Dzieci 2017

GOFIT kategoria: Zabawki sportowe

Trampolina GOFIT 2.0 o średnicy 366 cm to najwyższej klasy batut, bezpieczny i wygodny. Zapewnia mnóstwo niezapomnianej zabawy nawet w miejscach o małej powierzchni!
Nagroda Dzieci 2017
ALSTOR kategoria: Roboty

Użyj Mocy posługując się opaską Force Band™. Steruj droidem BB-8 i trenuj jak prawdziwy rycerz Jedi. Zbieraj holokrony i walcz przeciwko Ciemnej stronie Mocy. Naucz się programowania, przy okazji poznając tajniki kinematyki oraz matematyki.

Nagroda Dzieci 2017
ULTIMAR kategoria: Pojazdy

Jeździk Mercedes GL63 AMG. Maluch może wygodnie przemieszczać się, a przy tym doskonale bawić. Samochodzik wyposażony jest w rączkę do prowadzenia oraz obejmę zabezpieczającą, tak aby z pojazdu mogły bezpiecznie korzystać już najmłodsze dzieci

Nagroda Dzieci 2017
GONZO kategoria: Zestawy kreatywne

Odkryj tajemnicę Aqua Dragons! Żywe stworzenia wodne, które możesz przywrócić do życia poprzez jajka utrzymywane w stanie hibernacji przez umieszczenie ich w środowisku wodnym

Nagroda Dzieci 2017
ALEXANDER kategoria: Gry

Przezabawna gra rodzinna, sprawdzająca refleks i szybkość kojarzenia. Pozornie proste pytania pod wpływem presji czasu dają zaskakujące, zabawne odpowiedzi. Sympatyczny, pluszowy ziemniak uszyty ręcznie umila zabawę. Myśl, kojarz, rzucaj i pozbądź się Gorącego Ziemniaka zanim się sparzysz!

Nagroda Dzieci 2017

PLAYMOBIL kategoria: Lalki, pluszaki, figurki

Główna kwatera pogromców duchów, w której znajduje się wiele akcesoriów do łapania bardzo złych i tych mniej złych duchów.Pojazd pogromców duchów ze światłem i oryginalną syreną. Bohaterowie ubrani są w specjalne, ochronne kombinezony.
Nagroda Dzieci 2017

TREFL kategoria:Zestawy kreatywne

5 eksperymentów Dowiedz się czym są zmysły, jaka jest podstawowa paleta kolorów i czym są stany skupienia. Te wszystkie elementy składają się na powstawanie szminek i błyszczyków! Poznaj historię powstawania szminek.
Nagroda Dzieci 2017
TM TOYS kategoria:  Zestawy kreatywne

Super narzędzie do tworzenia olbrzymich baniek. Sznurek dostępny jest w szerokiej gamie kolorów (zarówno sam sznurek, jak i rączki)
nagrody na zabawka roku
beata sadowska karolina malina malinowska

                                             
Lubisz już mnie? Polub
                                                       
17 komentarze

 1. Super. Nie znam nagrodzonych zabawek. Muszę je dokładnie poszukać w internecie i poczytać o nich. Może coś wybiorę dla mojej księżniczki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nagrody dostały nowości, właśnie za innowacje, pomysł, niepowielanie tego, co już jest na rynku.

   Usuń
 2. Świetny spis :) Na wiele z nich jest u nas za wcześnie, ale kilka zwróciło moją uwagę. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego staraliśmy się wybrać coś na każdą grupę wiekową, bo rodzicie maja dzieci w różnym wieku i szukają różnych rzeczy :)

   Usuń
 3. Jej, nie znam żadnej osobiście. Chyba czas zrewidować zawartość zabawkowego kufra :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nowości ;) jednak warto na nie zwrócić uwagę i poznać :)

   Usuń
 4. Monitor aktywności mnie zaskoczył. Nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje w przypadku dzieci. Moje wyrabiałyby normę wielokrotnie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje również ;) jednak są leniuszki i dzieci, których życie zdominowały tablety i inne zapychacze czasu.

   Usuń
 5. Bardzo się cieszę że Alexander został wyróżniony. Faktycznie gorący ziemniak daje dużo radości i zabawy. A po za tym tam właśnie pracuje ��

  OdpowiedzUsuń
 6. Ze story cubes się zdecydowanie zgadzam. To fantastyczna gra :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niejednokrotnie powtarzałam, że to nieskończoność pomysłów i pomoc dydaktyczna-jak nie ma ktoś pomysłu na wypracowanie na dowolny temat, wystarczy rzucić kości ;)

   Usuń
 7. Słyszałam o tej akcji. Fajna inicjatywa, chociaż osobiście jestem zwolennikiem prostych, drewnianych zabawek. Na szczęście i takie się znalazły :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Możemy dokonać wyboru, tylko z tych zgłoszonych. Na to, kto i z czym się zgłosił nie mamy wpływu. Proste zabawki są fajne, jednak te bardziej zaawansowane technicznie, zwłaszcza dla dzieci starszych, które wyrósł z drewnianych klocków. Oczywiście drewno jest najfajniejsze, ale w wieku 9-12 lat dzieci potrzebują intensywniejszych bodźców.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajne zabawki zostały wybrane :-) kilka z nich jak znalazł na zbliżające się urodziny chłopaków i dzień dziecka

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo lubimy tą grę gorący ziemniak :) Fajnie, że znalazła się na liście nagrodzonych zabawek 2017 roku :) Ja kupiłam ją w e-sklepie 5.10.15 po tym jak przeczytałam kilka pozytywnych recenzji w internecie i potwierdzam - gra wciąga, rozwija i przykuwa uwagę dziecka na bardzo długo :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Super, ze są takie konkursy. Pomysłodawcy zabawek szukają coraz ciekawszych pomysłów aby zaciekawi pociechę. Wszystkim gratuluje! ; )

  OdpowiedzUsuń