WYBÓR PLECAKA DLA STARSZEGO PRZEDSZKOLAKA

środa, 19 kwietnia 2017

              Wybór plecaka nigdy nie jest prosty. Najpierw toczysz batalię o ukochanego bohatera bajki, który znika po tygodniu z placu miłości, potem o gabaryt plecaka, a na końcu to to, by jednak dać 

dziecku wybór na polu, które ty uważasz za najlepsze. Mela ma już trzeci, większy plecak. Tak właściwie to piąty, bo dwa z nich były złym wyborem. Pierwszy plecak Meli służył jej przez rok przedszkola. Był dostosowany do wieku, lekki i pakowny. Posiadał regulowane szelki. Standard. Nosi go czasem z sentymentu, choć ciężko upchnąć do niego śniadaniówkę. Drugi okazał się za duży, a bohater na nim już nie taki ukochany, zaledwie po 3 dniach od zakupu. Trzeci wybór nadal uważam za słuszny, pastelowy tornister. Mela zabiera go na wycieczki. Czwarty otoczony jest historią prezentu. Przy otwarciu paczki, oczom Meli ukazał się plecak szkolny z Anną i Elsą. Miłość bezgraniczna, choć bajki chyba nawet nie widziała, Wzięła go raz. Plecak ją przytłaczał, bo jest na niego za mała. Sama doszła do wniosku, że jednak musi dorosnąć, by go nosić.


              Tak w dość prosty sposób dotarłam do plecaka nr 5. Mela potrzebowała zmiany. Ze względu na alergię, musi mieć zawsze śniadaniówkę z przekąską, gdyby panie w przedszkolu zdecydowały, że catering nie podołał przygotowaniu odpowiedniego posiłku dla niej. Do tego plecak musi zmieścić termobidon lub kiedy jest ciepło bidon, ręczniczek na zmianę oraz przytulankę. Jeśli ktoś stwierdzi, że przedszkole nie jest miejsce, do którego przynosi się zabawki, to znaczy, że nie ma dzieci. Kiedy już wzięłam pod uwagę wzrost Meli i jej potrzeby pakowania, doszłam do wniosku, że rynek jest stanowczo zbyt duży. Przeglądając kolejne oferty byłam nadal w tym samym miejscu. Uznałam, że w ramach odstresowania poszukam plecaka dla Gaby, a potem zacznę od nowa. Z Gabą nie miałam problemu, Plecak szkolny sprawdza nam się drugi rok. Plecak młodzieżowy również. Wiedziałam na jaką stronę się udać. Celem był tylko wzór. Wcześniej mnie to nie interesowało, ale Topgal ma również plecaki przedszkolne. Pamiętając o trwałości plecaków starszych dzieci, po prostu dałam wybrać wzór Meli. Plecak dla przedszkolaka jest lekki, posiada wodoodporna powłoczkę, antypotową siateczkę na plecach oraz wyprofilowany tył. jest idealny dla cztero-pięcio latka. Zresztą zobaczcie sami.plecak dla dziecka

plecak dla przesdszkolaka

                                                      
Podobne artykuły
                                        Jak skompletować wyprawkę dla dziecka w klasie 1-3?

26 komentarze

 1. teraz plecaki sa takie ciężkie, że każde dziecko powinno miec tragarza, albo walizkę na kółkach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O plecakach na kółkach i wyborze pisałam również, wyżej znajdziesz link do wpisów o plecakach. Wybór najlepszego jest tematem bardzo ciężkim, rodzic musi dobrze poznać potrzeby dziecka, by dobrze wybrać.

   Usuń
 2. Czeka mnie to już niedługo... na razie mojej ZuO wystarczy plecak SkipHop;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też fajny, Mela jeszcze przed przedszkolem miała jeżyka, a twoja Zuo?

   Usuń
 3. Śliczny plecaczek, niech jej długo służy :) Chętnie kupię taki Nikolce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz do wyboru różne kolory, na pewno sprawisz jej wielka radość.

   Usuń
 4. Ten plecak dla przedszkolaka jest rewelacyjny. Musimy się w taki wyposażyć!

  OdpowiedzUsuń
 5. U nas plecaki niezbędne i na basen i na akrobatykę, a od września do szkoły :) ten czarny piękny!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten czarny Gaba nosiła już rok temu do 3 klasy i nosi teraz w czwartej. Jest chyba niezniszczalny,

   Usuń
 6. Faktycznie najpierw jest plecak z ulubionym bohaterem bajek, u nas byla to myszka miki. Potem byl plecak jakiś tam po prostu, a teraz lada moment będziemy szukac tornistra dla pierwszoklasisty.
  Malgos G

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybór tornistra lub plecaka do pierwszej klasy musi być przemyślany. Na dole wpisu masz link ze wskazówkami, czym kierować się przy wyborze.

   Usuń
 7. Jej, wiesz, że moja córka nigdy nie zabrała plecaka do przedszkola? Wasze wyposażenie brzmi profesjonalnie, więc i plecak widzę idealnie dostosowany do potrzeb.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie twoja córka nie miała takiej potrzeby, by brać ze sobą plecak.

   Usuń
 8. Pamiętam ten zgryz wybory plecaka przed pójściem Młodego do pierwszej klasy i przyznaję, wybraliśmy właśnie Topgal (chłopięcy, aczkolwiek bez żadnego zbędnego bohatera, co by się nie znudził za miesiąc) i jest na tyle funkcjonalny i wytrzymały, że jest z nami już kolejny rok i nikt nie chce go zmieniać ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego Gaba teraz dostanie kolejny na nowy rok szkolny, Topgal sprawdzi się u nas, więc po co szukać czegoś innego :)

   Usuń
 9. My drugi rok do szkoły mamy tornister :) Teraz czeka nas wymiana na nowszy!

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękny plecaczek i widać, że Meli jest zadowolona z Waszego wyboru :) Topgal - zajrzę do nich :) Buziaki dla Meli i Mamy :***

  Iwona Kulas

  OdpowiedzUsuń
 11. Plecak jest bardzo ważny. Trzeba pamiętać, ze powinno się dobrać plecak do sylwetki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ostatnim linku wpisu dałam poradnik, jak dobierać plecaki, pod jakim katem ich szukać i co jest ważne przy wyborze. To starsze wpisy, jednak wciąż aktualne.

   Usuń
 12. Kasia nie nosi plecaka do przedszkola, ale od wrzesnia do pierwszej klasy, także juz trzeba sie zastanawiać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyżej znajdziesz link do przewodnika, jak wybrać pierwszy plecak do szkoły.

   Usuń
 13. Odpowiedzi
  1. Masz sporo czasu na zastanowienie się, jaki plecak będzie dla twojego dziecka najlepszy. Sprawdź oferty i dobierz do indywidualnych potrzeb.

   Usuń