NOWA REKLAMA ALLEGRO JEST DOBRA, ZROZUMIE JĄ TYLKO MATKA

sobota, 25 marca 2017

                   Jeszcze nie ostygły emocje po poszukiwaniach Wojtka, a już rozgrzewa wszystkich nowa reklama Allegro. Krytyka chyba jest mocno zakorzeniona w naszym narodzie, bo nagle każdy jest ekspertem od reklamy i przypisuje sobie prawo do jej skopania. Widziałam ją kilka razy, za każdym  to samo uczucie: gula w gardle, mokre oczy. Mimo, iż nie oglądam żadnych łzawych seriali to obraz reklamy przemawia do mnie. Każda matka o to wie i doskonale  zna.

MOTYLEK MOŻE BYĆ TYLKO JEDEN

W sklepach są te same gotowe stroje i dyskusja, że motyli jest miliony i mogą być dwa  w przedszkolu nie jest tak oczywista. Każde dziecko jest wyjątkowe i wciąż głośno jest o tym, żeby stawiać na indywidualizm. Jeśli dziecko chce być kolejnym motylkiem, to ok, ale jeśli nie chce, to nim nie będzie.

SZYCIE PO NOCACH

Nie dalej, jak kilka dni temu szyłam córce strój wiosny, niedługo wcześniej komponowałam strój jeża, wcześniej Banshee. W tzw. międzyczasie musiałam ogarnąć Elsę i małą wampirkę. Mam więcej niż jedno dziecko, a one mają niezależnie od siebie bale i przedstawienia. Za każdym razem biegam, jak szalona po sklepach, kupując potrzebne elementy do uszycia stroju. Stroju, który po godzinie sławy ląduje na dnie szafy. Bezpowrotnie.

                                                      


NIEWDZIĘCZNE DZIEWCZĘ

Matka szyje po nocach. Wymyśla kolejny strój, a dziecko kręci na to nosem. Po pierwsze, to co podoba się rodzicom, a to o czym marzy dziecko to inna sprawa. W czasach matki w przedszkolach nosiło się czapeczki z kartonu i falbankę  z bibuły, udając muchomorka. Teraz dzieci chcą być jak ich idole. Nawet jeśli idol zmienia się co dwa dni. Tylko matka wie, jak bardzo może zrujnować życie dziecka dając mu najpierw lewą skarpetkę, potem dopiero prawą, gdy miało być odwrotnie. Co dopiero nie umiejąc czytać w myślach, kim chce być na balu?

BYĆ JAK MAMA

Jaka matka, taka córka. Takie same. Dzieci ubierane niczym ksero. To nie jest wymysł obecnych czasów. Grubo ponad 30 lat temu, miałam szyte sukieneczki z tego samego materiału, co mama. To było coś. Mieć taką samą sukienkę. Każda córcia chce być, jak jej mama. A allegro? No cóż, Sama wszystko na nim kupuję, więc czemu nie czerwoną sukienkę? Reklama jest spoko, każda mama codziennie poświęca się dla swojego dziecka. Ot tak. by sprawić mu przyjemność.


A jakie jest twoje zdanie?

16 komentarze

 1. Niestety zbyt często nie oglądam tv, ostatnio rawie wcale. Dla mnie ta reklama zrobiona jest ok.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Reklama jest na YT, nie wiem czy puszczana jest w tv.

   Usuń
 2. Czy ja wiem, trochę bym pozmieniała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uuwielbiam reklamy allegro! Juz na swieta pokazali, ze potrafia je robić. Tą pierwszy raz widzialem u Ciebie, ale ja mało tv ogladam;(

  OdpowiedzUsuń
 4. Na krytykę tej reklamy natknęłam się jużna kilku blogach, ale nigdzie nie było pokazanej reklamy. Chyba uznali,że zkoro ktoś czyta o tej reklamie to ją widział, ale... ja z ciekawości wchodziłam w teksty, bo pamiętam genialną reklamę przed świetami o dziadku uczącym się dla wnuczki. Tej reklamy jeszcze nie widziałam, więc super, że u Ciebie można ją obejrzec, bo teraz mogę się wypowiedziec ;) Myślę, że krytyka była mocno przesadzona. Jasne - można zarzucić brak rozmowy z dzieckiem, ale.. moze dziewczynka sama nie wiedziała za kogo się przebrać, wiec mama sama musiała kombinować? A jak przeglądała allegro to znalazła podobną sukienkę do tej mamy i sobie o tym przypomniała?

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie zauroczyła :) Jestem tkliwym typem, więc oczywiście zaszkliły mi się oczy. Męża nie wzrusza, nawet mu nie próbuję wytłumaczyć co tu się wielkiego"zadziało". Masz rację, zrozumie tylko matka :) Pozdrawiam! Magda z sasanki.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 6. A mi się ta reklama BARDZO podoba. Doszukiwanie się "winy" w braku rozmowy, czy w kapryszeniu dziewczynki jest według mnie szukaniem dziury w całym, bo nie o tym jest ta reklama. Ja się wzruszyłam, oczy mi się zeszkliły i uważam, że przekaz jest na prawdę piękny.

  OdpowiedzUsuń
 7. Należę do tego gatunku, co ma oczy w wilgotnym miejscu, stąd mnie również wzruszyła ta reklama. Zapewne tak silnie działa ona na matczyne serca gdyż odwołuje się do tak nam bliskich scen oraz silnych emocji.
  Oczywiście w idealnym świecie moglibyśmy oczekiwać innego przebiegu, ale świat nie jest idealny i mamy postępują zgodnie z własną intuicją...może nawet właśnie ta nieidealność sprawia, że ten filmik rozumiemy tak dobrze, bo któż z nas nie popełnia błędów? Moim zdaniem liczy się przekaz, forma i efekt. Allegro sprawdziło się rewelacyjnie, a dlaczego? Chociażby dlatego, że budzi kontrowersje, prowokuje do dyskusji, a tym samym do obejrzenia jej ponownie by zająć stanowisko... idealne narzędzie marketingowe ��

  OdpowiedzUsuń
 8. Chwytająca reklama, ale trochę przerysowana. allegro za nas nie załatwi wszystkiego, wystarczy rozmowa. Ale przyznam pomysł mieli ciekawy

  OdpowiedzUsuń
 9. W czasach, gdy wszędzie doszukujemy się drugiego dnia i miliona ukrytych znaczeń, na pewno znajdą się osoby, które będą krytykować. Ale reklama ma być dla "zwykłego" odbiorcy, a nie dla speców i pod tym względem trafia w punkt - w każdej matki poruszy najczulszą strunę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Allegro jest mistrzem reklam. Jasne, że szycie matki jest ciut wyolbrzymione, ale to normalny chwyt reklamowy. Reklamam jest świetna!

  OdpowiedzUsuń