TOP 5 KSIĄŻEK DLA PRZEDSZKOLAKA

czwartek, 8 grudnia 2016

                     Grudzień to czas prezentów. Może moje propozycje pomogą w podjęcia decyzji, co kupić kilkulatkowi. Dlatego chciałam podzielić się z wami szczególnymi dla nas książkami. Przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Mają szczególną moc i często do nich wracamy. Te książki  wciąż nam towarzyszą. Pomagają, oswajają leki i uczucia. Pokazują, że nie wszystko co inne jest gorsze.  Że można znaleźć pozytywy w każdej sytuacji. Te książki wspomagają wyobraźnię, wrażliwość i rozwój emocjonalny. To nasze koła ratunkowe w trudnych chwilach.

    SYFON I UCZUCIA
   
   Książka o emocjach i uczuciach. Syfon mieszka ze swoją panią i domowym ptaszkiem Pućkiem. Poznajemy też Kaktusa, Atoma, Wirusa, Leona oraz nowego lokatora... Pewnego dnia leciwa ptaszyna Puciuś, umiera. Zarówno pani, jak i pies muszą oswoić się ze stratą. Międzyczasie Syfonem targają żal, smutek, zdziwienie, współczucie, szczęście. U jego podwórkowych kolegów też sporo się dzieje.Wraz z pieskiem i jego znajomymi dziecko uczy się nazywać to, co właśnie poznaje. Mówienie o uczuciach, panowanie nad emocjami i oswojenie z nimi, to właśnie zapewniają opowiadania sympatycznego pieska.

Autor: Iwona Kamińska
Wydawnictwo Czterolistne
Cena 34,90 zł
    BAJKI TERAPEUTYCZNE

To książka dla rodziców i terapeutów. Pomaga nie tylko w okiełznaniu uczućdo nowych rzeczy, które wzbudzają lęk u każdego dziecka, ale też pomagają oswoić się z dramatycznymi przeżyciami, jakie czasem spadają na nas. Bajki terapeutyczne pozwalają bez strachu spojrzeć na swoje problemy i uczą, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Są w nich czasem stosowane psychologiczne techniki pomagające zwalczyć lęk, bądź zminimalizować go. Misiulek idący do przedszkola pozwala uporać się maluchowi z lękiem przed porzuceniem. Kolejne bajki  mówią o zagubieniu, strachu przed samotnością, kompromitacją, ciemnością, bólem. Pojawia się również bajka o lęku alkoholowym. Poruszony jest również temat oswojenia się ze śmiercią. Polecam każdemu rodzicowi i opiekunowi.

Autor Maria Molicka
Wydawnictwo Media Rodzina
Cena 25,49 zł

   ZWIERZAKI POCIESZAKI i ZWIERZAKI POCIESZAKI-PODRÓŻE KAROLA

   To książki z rymowanymi bajkami dla dzieci. Ich bohaterowie to zwierzątka, o zwyczajnych imionach. Postacie zwierząt przybliżają dziecku sytuacje, które również mogą go dotyczyć. Zostałam zaproszona do napisania jednej z bajek do "Zwierzaki Pocieszaki-podróże Karola". Moja postać to Gorylek-Kamilek. Odzwierciedla moje obawy przed pierwszym dniem córeczki w przedszkolu. Kamilek jest wesołym  przedszkolakiem. Pewnego dnia przychodzi do przedszkola nowa dziewczynka-Kota Ola. Nie zna nikogo, boi się i smuci. Gorylek stara się jej pokazać, że nieznane nie znaczy straszne, tu też może być fajnie. Emocje i dobre nawyki-to znajdziecie w obu częściach. Książki można nadal dostać na stronie Pocieszaków.

Zwierzaki Pocieszaki to książka cegiełka, ukazała się dzięki sponsorom. Całkowity dochód ze sprzedaży zasili konto Fundacji im. Profesora Religi w Zabrzu.
Cena 29,90 zł


    WIELKA KSIĘGA TUPCIA CHRUPCIA

    Sympatyczna mysz uczy się razem z dzieckiem panować nad emocjami. Pokazuje nowe sytuacje, zalety oraz konsekwencje nieprzemyślanych poczynań. Pokazuje też ważną funkcję starszego rodzeństwa, zaradność i pomysłowość. Wielka księga to zbiór trzech opowiadań

Autor Anna Casalis
Tłumaczenie na polski Wydawnictwo Wilga
Cena 49,90 zł

                                             Poniżej czytam Tupcia Chrupcia na dobranoc   365 BAJEK NA DOBRANOC

Zaleta każdej bajki jest to, że jest krótka. Rodzic nie ma szans zasnąć podczas czytania. Bajki są bardzo różne. Jest jedna na każdy dzień roku. U nas czytane są wybiórczo, choć Mela ma swoje ulubione. Bajki są o ludziach, zwierzętach, syrenach, rycerzach, smokach i różnych dziwadłach. Mimo zróżnicowanej tematyki każda z nich to bajka z przekazem. Pamiętam, jak Mela wracała przez ponad tydzień do bajki o nieśmiałym chłopcu Kacperku oraz niepełnosprawnej koleżance, którą poznał. To ważna dla niej opowieść, zrozumiała, że nie tylko ona się wstydzi.

Zbiór opowiadań
Wydawnictwo papilon
Cena 44,90 zł

Top 5 książek dla przedszkolaka


Lubisz już mnie? Polub
                                                      


                                        Polecam tez poczytajki-pomagajki-pisałam o nich tu KLIK

To moje ulubione książki koła ratunkowe, 
a jakie są twoje tytuły, które polecisz?

23 komentarze

 1. Świetme zestawienie dla przedszkolaka, obecnie fascynacja Tupciem Chrupciem. Musimy zdobyć inne części.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałam, że są mniejsze książeczki o Tupciu, mniej bijące po kieszeni ;)
   Dziś na dobranoc była część "Żegnaj pieluszko"

   Usuń
 2. Znamy tylko Zwierzaki Pocieszaki. Nasza wakacyjna lektura. Fajny pomysł z zamieszczeniem czytanej bajeczki w artykule :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaczęłam nagrywać czytane bajki na dobranoc dla dzieci, o Tupciu Chrupciu czeka na wgranie na YT ;)

   Usuń
 3. Jak pięknie wydane są te książki, cieszą oko :))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszą oko i uszy :* Niektóre z nich nieco wymiętolone od czytania ;)

   Usuń
 4. Uwielbiam takie bajki - dla dzieci i dorosłych, bo dorosłym też są często potrzebne. Czasami powinniśmy je czytać by przypomnieć sobie o byciu człowiekiem i empatii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie dobra terapia dla dorosłych. Sama sobie je serwuję z przyjemnością :)

   Usuń
 5. Poza Bajkami Terapeutycznymi nic nie znałam, pora to szybko nadrobić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki za propozycje, spiszę sobie zaraz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, fajne na prezent, ale też do wieczornego poczytania wnusiom :*

   Usuń
  2. Zrobię prezent, przy okazji poczytam.. Sobie też :D Masz talent :*

   Usuń
 7. Świetne propozycje, większości książek nie znałam, ale chętnie przeczytałabym je razem z dziećmi.

  OdpowiedzUsuń
 8. "365 bajek na dobranoc" będzie moje:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, są wspaniałe. Koleżanka podpowiedziała mi, ze starszej córce kupiła płytę 365 bajek i słucha ich na dobranoc ;)

   Usuń
 9. Tupcio Chrupcio uwielbiamy, ale bardziej zainteresowała mnie pierwsza książka, emocje u nas na tapecie �� Karolina (ja-matka)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kochamy książki, , czytamy z dziećmi codziennie. Będziemy korzystać z tipow

  OdpowiedzUsuń
 11. Nasza biblioteczka rośnie i rośnie. Dzięki niej sama cofam się do czasów dzieciństwa... W ostatnim okresie wieczorem dominują wiersze. Te wiersze, które każdy z nas zna. Te wiersze, które były fundamentem naszego dzieciństwa. Brzechwa, Tuwim... Czytaniem z podziałem na role odkrywa je na nowo :) Cieszę się, że nadal jest to dla mnie ogromną przyjemnością... nie przykrym obowiązkiem - jak to widzą niektórzy rodzice.

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajny wybór :) Osobiście nie przepadam za zbiorami typu 365 bajek, ale widzę wygodę stosowania :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Mój syn uwielbia Kajtusia (zarówno zagadki jak i książeczki do czytania) oraz serię Mądra Mysz

  OdpowiedzUsuń