ROZWÓJ TWOJEGO DZIECKA POPRZEZ ZABAWĘ

sobota, 3 grudnia 2016

                   Zabawa to część życia każdego człowieka. Już w okresie niemowlęcym  wykonywane czynności ruchy, kóre stanowią zabawę. Zaczyna się wtedy okres stymulacji. Kiedy dziecko rośnie, rozszerzają się też zainteresowania. Dwulatek uwielbia zabawy manipulacyjne, typu zamykanie i otwieranie pudełek, wkładanie mniejszych przedmiotów w większe itp. Poprzez zabawę zdobywa nowe umiejętności i przystosowuje się do norm społecznych, naśladując zaobserwowane czynności. Dziecko bawiąc się wdraża plan. Budując dom, most czy drogę robi to systematycznie. Kiedy skończy pracę odczuwa zadowolenie. Czasem dziecko chcąc się pochwalić swoją budowlą oczekuje pochwały, co powoduje u niego nabranie pewności siebie i mobilizację do dalszych działań.

                  Dziecko często chce bawić się samo, bo ma wrażenie, że każda pomoc dorosłego zepsuje mu zabawę. Uczy się też samodzielnie podejmować decyzje. Buduje wyobraźnię, spostrzegawczość, logiczne myślenie, ciekawość oraz pobudza sprawność manualną, koordynacje wzrokową i słuchową. Uczy się kształtów i kolorów. Metodą prób i błędów odkrywa prawa grawitacji. Dzieci w wieku przedszkolnym uwielbiają zabawki o dużych wymiarach, które dostosowują się do zabawy i dają możliwość odgrywania wielu ról. Między piątym, a siódmym rokiem życia dzieci wybierają zabawki mniejsze, ale określające konkretne czynności z życia. Dlatego tak ważny jest rozwój poprzez zabawę bez ograniczeń od pierwszych dni. Nieograniczanie dzieci i nienarzucanie, pozwala kształtować wyobraźnię.

               Dziecko w  wieku przedszkolnym wybiera zabawy tematyczne. Bawi się samo lub w grupie, nadaje role rówieśnikom. Zabawy z lekarza dom, warsztat samochodowy, budowę czy sklep stanowią codzienny rozwój. Często przypadkowe przedmioty zastępują brakującą zabawkę i mają charakter umowny.  Zabawy takie trwają dość krótko, jednak ok piątego roku życia wydłużają się. Zabawy te odgrywają w życiu dziecka istotna rolę. Uczą norm społecznych. Pozwalając na swobodne działania rozwijamy umiejętności dziecka, także przedszkole pomaga w tyn rozwoju. Najważniejsze to nie stłamsić w dziecku radości z poznawania i odkrywania świata. Pozwolenie dziecku na drobne niepowodzenia uczy cierpliwości, skupienia i dążenia do celu.


               Zabawa powinna być odprężająca i przyjemna. Dlatego dla Meli wybrałam klocki konstrukcyjne dające nieograniczone możliwości tworzenia, gigant śmieciarkę, która nie tylko mieści wszystkie klocki, ale służy też jako jeździk oraz domino, w nieco innej wersji niż te, które mieliśmy dotychczas. Te trzy propozycje od WADERa mają dla mnie szczególne znaczenie. W mojej ocenie są ciekawe i rozwijające. Bardzo trwałe, co śmiało mogę powiedzieć po tym, jak wiele z nich jest u nas od ok 10 lat, nadal w bardzo dobrym stanie. Jednak chciałam się skupić na DOMINIE.
Za edukacyjne domino, Wader dostaje od mnie wielki ukłon. Domino to jest krokiem w kierunku dzieci niedowidzących i niewidomych. Dzięki wyciętym otworom z kształtami i wypustkom można bawić się nimi za pomocą dotyku. Takie rozwiązanie zasługuje na duże uznanie. Jestem szczerze wzruszona, że udało mi się  znaleźć tego typu zabawkę, by móc ja zaprezentować. Klocki konstruktorskie, którymi Mela bawi się poniżej, również  posiadają wypustki i charakterystyczne elementy, dzięki którym mogą być rozpoznawane przez dotyk.

                   Specjalnie dla moich czytelników mam, aż 4 niespodzianki. Szczegóły niżej.
Moje top 5 zabawek dla przedszkolaka

                                             

WYGRAJ GIGANT ŚMIECIARKĘ I 3 x DOMINOLubisz już mnie?Polub
                                                      

Do zdobycia 1x GIGANT ŚMIECIARKA i 3x DOMINO mniejszy zestaw

ZADANIE: w komentarzu napisz co wolisz dla swojego dziecka, któremu chcesz dać prezent.
W max dwóch zdaniach uzasadnij wybór.

Wygrywają 4 osoby

Wyniki będą w zaktualizowanym poście.

Na FB możesz polubić i udostępnić plakat konkursowy KLIK

Będzie mi miło jeśli do zabawy zaprosisz znajomych


Ogłoszenie wyników!!!

DOMINO

MARTA PĘCHERZEWSKA
GRAZYNA BUKOWSKA
MAMA FRANKA I MILI


GIGANT ŚMIECIARKA

ELWIRA ZBADYŃSKA


Zapraszam do kontaktu, proszę o podanie adresu i nr tel dla kuriera
GRATULUJĘ

80 komentarze

 1. Może to dziwne, ale moja córka uwielbia śmieciarki. Gdy tylko widzi śmieciarkę to woła: mama jedź za śmieciarkę i tak jeździmy pół miasta ☺

  OdpowiedzUsuń
 2. Mojej córeczce bardziej przydałaby się śmieciarka - przynajmniej takie wrażenie odnoszę, kiedy zaglądam do jej pokoju po skończonej zabawie. A śmieciarka gigant to już zupełnie idealnie wpisuje się w nasze potrzeby :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój syn ucieszylby się z zestawu domino dlatego, że jesteśmy właśnie na etapie poznawania, nazywania kolorów, kształtów. A jakakolwiek wspólna zabawa poprzez naukę daje nam mnóstwo radości ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Magdalena Zawadzka-Woźniakgrudnia 03, 2016 5:39 PM

  Chciałabym dla swojego synka domino, może to dziwne ponieważ dla chłopca powinnam wybrać smieciarkę ale....ale ja po prostu lubię zabawki, które czegoś uczą :-) Mój syn ma masę zabawek a widzę, że i tak interesują Go takie typu puzzle, układanki i ja jestem z tego powodu zadowolona, bo tego typu zabawki rozwijają wyobraźnię, spostrzegawczość i zdolność logicznego myślenia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Od razu poszukałam książki z zamkiem.
  Dlaczego mówisz o nim dopiero teraz :P?

  OdpowiedzUsuń
 6. Wybrałabym śmieciarkę która byłaby idealna dla całej mojej wesołej trójki. Najmłodszy Kajetan uwielbia bawić się kółkami i kładąc się na podłodze patrzy jak się poruszają zaś dziewczyny Malina i Milena jako starsze siostry lubią wkładać różne drobiazgi i wydając dźwięki zabawiają brata.

  OdpowiedzUsuń
 7. Poprosimy smieciare jak mawia Tosia a czemu...bo jestem dziecina i ja dziewcina bawie sie w olu a Maks i Matej to siopaki i w domu bede sie bawic z siopakami ...mamoo

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakby mój synu miał taką śmieciare to pewnie nie musiała bm Co drugi dzień gnać w piżamie z afro na głowie i oglądać z synem śmieciare..

  OdpowiedzUsuń
 9. Món syn ucieszyłby się z domino i ja też. Idealny prezent świąteczny-nauka i zabawa :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mój syn co rano siedzi na parapecie wyglądając na smieciarki, a jak przyjeżdża to uważnie obserwuje Panów w odblaskowych kamizelkach. Myślę, że szalał by z radości gdyby mógł się pobawić swoją własną smieciarka. Byłoby super! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Aaa smieciarka dla synka jak i dla córy. Co tydzień rano w każdy poniedziałek wyczekuja kiedy podejdzie i odbierze od nas nieczystości ��

  OdpowiedzUsuń
 12. Śmieciara dla moich dzieci, jedno kocha grzebać przy kołach, drugie uwielbia pomarańczowy :) pogodzą się przy tym oboje przy sprzątaniu pokoju z nią :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Mój Bartek zawsze wypatruje w oknie za śmieciarka bardzo lubi duuuze samochody. Za każdym razem jest pod wrażeniem gdy Ja widzi���� pozostawiamy Anna Wyszecka

  OdpowiedzUsuń
 14. Tak na prawdę przy wyborze prezentu zawsze patrzę na to żeby spełnić choćby małe ich marzenie. Z tych do wygrania tu bezapelacyjnie śmieciarka. Idealna zarówno dla 5 latka jak i 2 latka. Moi maniacy aut byliby szczęśliwi. Patrząc jednak na to co ja miałabym dla nich wybrać to wybrałabym domino. Zabawa dla dwóch na raz, a tego muszą się jeszcze nauczyć bo im starsi tym bardziej uparci i kłucący się o wszystko.
  Agnieszka Wodecka

  OdpowiedzUsuń
 15. Zdecydowanie domino! A to dlatego że mały uwielbia konstruować wszystko i wszędzie! Jestem pewna że taka zabawa sprawiła by mu wiele radości. Zresztą takie domino to zabawa idealna na dwójkę, gdzie nie będzie kłótni o jedną zabawkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Jak nadjeżdża wielki wóz po śmieci, biegamy od okna do okna ...Barti i ja - dwójka dzieci ;) Nasz 3 latek nieźle wariuje, gdy tylko śmieciarę w polu oka zeskanuje. Piękna Ci ona i wielka aż teraz na samą myśl się usmimecham.
  Śmmieciarko śmieciarko ech że Ty, pod nasze okna podjedż..please

  OdpowiedzUsuń
 17. Mój synuś zarówno starszy jak i młodszy byłby zadowolony Z domino.domino uczy logicznego myślenia. Oraz pozwoliło by wzmocnić więzi między rodzeństwem gdyż bawili by się wspólnie

  OdpowiedzUsuń
 18. Domino ;) Eliza uwielbia budować, tworzyć a wraz z siostra mają pełno pomysłów. Idealne dla rozwoju wyobraźni ;) Małgorzata Stryjecka

  OdpowiedzUsuń
 19. Wybór jest prosty, mojego synka cieszą tylko i wyłączenie bumy. A im większe tym większe WOW, więc wybieram Gigant śmieciarkę.

  OdpowiedzUsuń
 20. Samodzielna zabawa dziecka może być bardzo stylmulująca. Moje dzieci już co prawda wyrosły ze śmieciarek, ale tez mieliśmy kiedyś jedną i wożone nią było absolutnie wszystko :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Zdecydowanie śmieciarka dla mojego kochanego chrześniaka Kacperka! Kacperek codziennie o 7 rano biegnie do okna i krzyczy "Śmieciarka! Śmieciarka". I nie ma znaczenia,że akurat tego dnia śmieciarka nie jedzie. Śmieciarka według Kacperka powinna jeździć codziennie :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Czy domino, czy śmieciara to z Waderem, podczas zabawy radości co nie miara. Moich chłopaków ucieszy zabawka każda, bo rozwój wyobraźni to rzecz niezwykle ważna.

  OdpowiedzUsuń
 23. Dla mojego synka wybralabym smieciarke a dlaczego ?- jako mały chłopiec podziwia jak to możliwe że koła się kręcą, drzwi otwierają. Zabawa Smieciarka to dopiero byłaby frajda, gdzie wszystko mógłby wrzucić do środka i odjechac...
  Paolina paolina

  OdpowiedzUsuń
 24. Moj trzylatwk wlasnie uczy sie segregowania smieci-zdecydowanie smieciara :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Moj trzylatwk wlasnie uczy sie segregowania smieci-zdecydowanie smieciara :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Wybieramy domino �� może dzięki niemu moje dzieci nauczą się razem bawić �� oczywiście wspólnie z mamą i tatą �� dla nas też przyda się trochę rozrywki ��

  OdpowiedzUsuń
 27. Mój synek uwielbia duże samochody.Inspiruje sie nimi zastanawia jak jezdzą mógłby oglądac je całymi dniami.Bardzo by sie ucieszył mając 3latka z tak dużej śmieciarki.😊😊😊😊😊😘😘😘😘😘

  OdpowiedzUsuń
 28. Mój synek uwielbia duże samochody.Inspiruje sie nimi zastanawia jak jezdzą mógłby oglądac je całymi dniami.Bardzo by sie ucieszył mając 3latka z tak dużej śmieciarki.😊😊😊😊😊😘😘😘😘😘

  OdpowiedzUsuń
 29. Śmieciara!!! Będę się z córunią bawił, a co! Że to nie prezent dla dziewczynki?
  A właśnie że idealny, moje córki mechanikują razem ze mną, jeżdżą ze mną autami po dywanie, to i super śmieciarą będziemy się bawić i "kipować" śmietki. Z mamą niech robią te babskie rzeczy, a ze mną mogą te "niby" chłopaczyńskie bez stresu. Zabawa to zabawa!
  PS:Lalkami też się razem bawimy ;)

  OdpowiedzUsuń
 30. dla chłopaka niby śmieciarka powinna być najlepsza ale wybieram domino, bo rozwija i uczy :D

  OdpowiedzUsuń
 31. Mój 2 letni Kacperek marzy o Gigant Śmieciarce, ostatnio gigant to jego ulubione słowo, nawet bałagan musi być gigant. Najmłodszy 2 miesięczny Nikodemek jest jeszcze za mały na zabawki, ale za to byłby najszczęśliwszym bratem na świecie gdyby Śmieciara z Bratem przyjeżdżała i sprzątała po nim pieluszki :)

  OdpowiedzUsuń
 32. Wybieram domino żeby cala moja trójeczka miała zajęcie razem a mama chwilę dla siebie 😉

  OdpowiedzUsuń
 33. Zdecydowanie domino, uczy i rozwija, daje mnóstwo możliwości wspomaga kreatywność. Śmieciarka po jednym dniu zostałaby zaparkowana w kącie i tylko zbierała kurz.

  OdpowiedzUsuń
 34. Wybieram smieciarke dla Nadii i Boryska a to tylko dlatego ze z racji tego ze Nadia starsza mamy w domku duuzzo klockow więc jest w czym wybierać :-)Borysek jest mniejszy i zaczyna etap samochodzikowy wiec każdym autkiem które sie pojawia bawią się oboje (Nadia sprawdza czy i jak działa a potem oddaje bratu ��). Smieciaraka byłaby idealna.

  OdpowiedzUsuń
 35. Zdecydowanie śmieciarka. A dlaczego? Bo on zawsze o niej marzył. A tym postem mi przypomniałaś o jego marzeniu. Ale by sie ucieszył.

  OdpowiedzUsuń
 36. Śmieciarka. Bardzo cenię solidne zabawki i nie lubię zagracać domu zabawkami, które się po kilku razach zepsują. A syn, 2,5 roku, fan wszelakich dużych pojazdów i ostrej demolki.

  OdpowiedzUsuń
 37. Śmieciarka. Bardzo cenię solidne zabawki i nie lubię zagracać domu zabawkami, które się po kilku razach zepsują. A syn, 2,5 roku, fan wszelakich dużych pojazdów i ostrej demolki.

  OdpowiedzUsuń
 38. Bratankowi ja podaruje bo ze Śmieciara w swoim świecie on dobrze się czuje. Świat jest INNY widziany jego oczami-jest szczęśliwy wyłącznie między śmieciarami.TERESKA
  TZ110M@WP.PL

  OdpowiedzUsuń
 39. Gdy w konkursie grasz, to śmieciarkę masz! Auto idealne pod choinkę dla mojego chrześniaka Bartusia.

  OdpowiedzUsuń
 40. Ja pragnęłabym jednego i drugiego, ale moja córa jest konkretna - chce domino, bo swoje ostatnie... zjadła.

  Pozdrawiamy
  https://www.facebook.com/profile.php?id=100012031089552

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znam ból zjadania zabawek, mebli, kapci itp. Mela przez 2,5 roku była niczym młode szczenię, gryzła wszystko ;)

   Usuń
 41. Moja córka 4,5 letnia ostatnio stwierdziła, iż nudne jest tak cały czas bawić się lalkami to tak sobie myślę że ta wspaniała śmieciarka byłby wspaniałym prezentem dla niej.

  OdpowiedzUsuń
 42. Śmieciara - efekt "ŁAŁ" u dwójki dzieciaków murowany! Starsza uwielbia bawić się samochodami, chętnie i z własnej woli sprząta (sic!) i nie przepuści żadnej śmieciarze na podwórku. Młodsza właśnie uczy się chodzić, więc jako pchacz idealna.

  OdpowiedzUsuń
 43. Śmieciara gigant jest czadowa - dla moich chłopców z pewnością z nią byłaby zabawa odlotowa. Franio 4.5 i Staś 2 latka z wielką radością by ją przygarneli :)

  OdpowiedzUsuń
 44. Podoba mi się domino Lena jest w wieku przedszkolnym ma problemy z widzeniem przestrzennym z tad wasze domino przykulo moja uwage a raczej twój opis tej zabawki mysle ze walorem tej zabawki sa wypustki i ulatwilo by to lenie skladanie Gosia Blue pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 45. Mam 3 synków i wybieram śmieciarkę. Mamy już kilka różnych pojazdów WADERA, ale takiej śmieciary u nas brak i super by się cieszyli, gdyby taki pojazd dołączył do rodziny naszej i naszych zabawek :)

  OdpowiedzUsuń
 46. Gigant śmieciarka dla Maćka! A dlaczego? Zrozumie tylko ten, kto widział mojego syna z rozdziawioną paszczą przyglądającego się Panom wywożącym śmieci. Skłonny był tam nawet wlecieć, by wszystko dokładnie obejrzeć i z radością wykrzyczał: Mamo, jak urosnę to chcę zostać śmietnikowym! Miny mojego męża i sąsiadkek - bezcenne :D

  OdpowiedzUsuń
 47. Ta cudowna śmieciara, dzięki niej moi dwaj chłopcy wyszaleliby się wreszcie, może :-) Na pewno byłaby jazda po całym domu i zbieranie do niej wszystkiego co się da.

  OdpowiedzUsuń
 48. Chciałabym wygrać dla Synka śmieciarkę. Synek bardzo by chciał dostać śmieciarkę, bo ta, którą miał się popsuła ;) Jestem na fb jako Paulina Białowieżec

  OdpowiedzUsuń
 49. Dla swoich dzieci - synka i córeczki wybrałabym śmieciarkę, a dlaczego? Moja praca zawodowa jest związana z gospodarką odpadami, a rodzinne tradycje trzeba przekazywać kolejnym pokoleniom :D

  OdpowiedzUsuń
 50. Wybieram śmieciarke dla mojego małego syna ponieważ uwielbia on autko w każdej postaci i gdy tylko widzi jakieś od razu wola brum brrrum. Wszystkie zabawki które mają kółka umia zająć Kubusia na dluuugo

  OdpowiedzUsuń
 51. Gram dla mojego synka Danielka o Śmieciare.
  A dlaczego o nią...
  Ostatnio tylko zdążę nagrodzić, synek biegnie po zmiotke + szufelke i sprząta. Dlatego z takim samochodzikiem synek będzie miał dużo zabawy od rana do nocy, i wszystko będzie "wysprzątane" ����

  Małgorzata Gromek

  OdpowiedzUsuń
 52. Nie bede orginalna...u nas tez potrzebna jest smieciarka i to od zaraz ���� nie wiem co dzieciaki w niej widza , ale dzwiek zblizajacej sie na osiedle smieciarki slusza szybciej od naszego psa. A potem stoja w oknie i czekaja dlugie minuty. Raczkami i niskami przyklejone do szyby . Jesli oczekiwanie sie przedluza , maluja paluszkami esy floresy .. czasemdo akcji wkraczaja jezyki. Swieta za pasem. Umylam okna .to wychodzace na osiedle juz 3 razy... za 2 tyg znow przyjezdza smieciarka . Ratunku !!!! Dajcie jakas w zamian , bo mycie szyb sni mi sie po nocach ... ilona pilarska

  OdpowiedzUsuń
 53. Dla 3 letniego synka Nikodemka wybieram śmieciarkę ,jak każdy mały chłopiec jest zafascynowany autami, zwłaszcza dużymi,byłby bardzo szczęś
  liwy z takiego prezentu :)

  OdpowiedzUsuń
 54. Nie będę oryginalna- ŚMIECIARKA- dla mojego (od dzisiaj) czterolatka, który po powrocie z przedszkola zawsze pyta " Mama kupiłaś mi samochód"? Więc na pewno byłby szczęśliwy, zwłaszcza że niedawno przestał być jedynakiem i jest to dla niego trochę trudny czas. Pozdrawiam Marta D.

  OdpowiedzUsuń
 55. Mam dwóch synków, więc wybieram gigant śmieciarkę, a dlaczego? Ponieważ mogliby sami zobaczyć, jak ciężki jest to zawód, i nauczyli by się sprzątać swój pokój bez mojego tysięcznego proszenia o to :)

  Na FB udostępniłam i zaprosiłam znajomych :) (jako Małgorzata Golonka)

  OdpowiedzUsuń
 56. Wybieram Domino, ponieważ synek uwielbia wszystko co można łączyć i jest kolorowe.

  OdpowiedzUsuń
 57. Wybieramy Domino ponieważ jest bardzo ptaktyczne, często się przemieszczamy, jezdzimy na wycieczki i zawsze moglibyśmy Domino zabrać ze sobą. To taka gra co łączy pokolenia i miło można rodzinnie spędzić czas

  OdpowiedzUsuń
 58. Wybieramy Domino ponieważ jest bardzo ptaktyczne, często się przemieszczamy, jezdzimy na wycieczki i zawsze moglibyśmy Domino zabrać ze sobą. To taka gra co łączy pokolenia i miło można rodzinnie spędzić czas

  OdpowiedzUsuń
 59. Wybieramy Domino ponieważ jest bardzo ptaktyczne, często się przemieszczamy, jezdzimy na wycieczki i zawsze moglibyśmy Domino zabrać ze sobą. To taka gra co łączy pokolenia i miło można rodzinnie spędzić czas

  OdpowiedzUsuń
 60. Wybieramy Domino ponieważ jest bardzo ptaktyczne, często się przemieszczamy, jezdzimy na wycieczki i zawsze moglibyśmy Domino zabrać ze sobą. To taka gra co łączy pokolenia i miło można rodzinnie spędzić czas

  OdpowiedzUsuń
 61. Wybieramy Domino ponieważ jest bardzo ptaktyczne, często się przemieszczamy, jezdzimy na wycieczki i zawsze moglibyśmy Domino zabrać ze sobą. To taka gra co łączy pokolenia i miło można rodzinnie spędzić czas

  OdpowiedzUsuń
 62. Ja wybrałabym giga śmieciarke, dlatego że mój syn jest fanatykiem śmieciarek, kontenerów, pojemników i segregacji śmieci, może po części jest to spowodowane tym, że każdego dnia w drodze do przedszkola mijamy "bazę śmieciarek" :)

  OdpowiedzUsuń
 63. Wybrałaby to wielgachną śmieciare obecnie moje siedemnastomiesięczne córki jeżdżą na odkurzaczu i mówią brubrum auto (a ciężko tak odkurzyć dom ;). One uwielbiają wszystko co jeździ w końcu to zasługa starszego brata :)Pozdrawiamy świetny konkurs

  OdpowiedzUsuń
 64. Szymon chciałby gigant śmieciarkę bo jak mówi jest fajna i zawsze o takiej marzył :) Jak każdy facet lubi pojazdy, a tak dużej śmieciarki zabawki jeszcze nie widział :) Siostra Szymona na pewno też by się nią pobawiła :) pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
 65. Ponieważ właśnie jesteśmy na etapie nauki sprzątania, taka śmieciara bardzo, ale to BARDZO ułatwiłaby nam to zadanie, bo w tej chwili czasem mam wrażenie (a właściwie nie wrażenie tylko pewność) że ja sobie gadam, a synek jednym uchem wpuszcza, a drugim wypuszcza... No chyba że my po prostu mówimy innym językiem i stąd te nieporozumienia 😉 Jeśli jesteś mamą która też należy do tego "klubu", to wiesz że motywacja czasem działa cuda! I właśnie tego teraz potrzebuje - cudu!😡😉😉

  OdpowiedzUsuń
 66. Kochana Pani Mamo Trójki,
  Mam na imię Nela,jestem jeszcze malutka bo mam dopiero 3 latka.Dlatego ten komentarz pisze moja mama.Od razu gdy zobaczyłam zdjęcie śmieciary wiedziałam,że to jest to!Jestem bardzo grzeczną dziewczynką,zjadam zawsze obiady mojej babci,nawet lubię szpinak!Lubię się stroić,zakładać spódniczki,jednak nie interesują mnie zabawki dla dziewczynek.Uwielbiam samochody,wozy policyjne i strażackie,spychy,dźwigi,kopary ale śmieciary jeszcze nie mam.Bardzo lubię ten samochód bo raz w miesiącu przyjeżdżają panowie pod mój dom i zabierają wszystkie nieczystości.Szanuje pracę tych panów bo dzięki nim w moim domku i na podwórku jest tak czysto.Może za miesiąc mogłabym się pochwalić panom ,że ja też mam swoją małą śmieciarę i i im pomogę w pracy bo takie zimno na dworze?:)

  OdpowiedzUsuń
 67. Wader jest nam dobrze znany od ponad pięciu lat. Domino też znamy ale te klocki to nowość dla mnie. Wyglądają na ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 68. Moja 12 miesieczna córeczka woli z bratem bawic sie autkami a nie lalkami,więc jestem przekonana,że będzie zachwycona wielką śmieciarką.Cały dzień słychać z jej ust brum brum,nawet częściej jak mama :)

  OdpowiedzUsuń
 69. Wybrałabym dla mojej córeczki domino ponieważ...
  1.Dzieci poznają świat przez zabawę, a do zabawy potrzebne są zabawki - mądre zabawki domino jest mądre, kolorowe, a małe dzieci lubią mocne kolory, ciekawe faktury i wielofunkcyjne rozwiązania i są one bardzo ważne dla rozwoju emocjonalnego dziecka.
  2.Dzieciństwo bez zabawek nie ma prawa istnieć, każde dziecko uwielbia zabawę, dzięki której może szczęśliwie i radośnie spędzić czas, rozwijając przy tym swoje zmysły i umiejętności,a podczas wspólnej zabawy domino pomagłoby mojej córeczce szybciej opanować ruchy rączek, tak aby z każdym dniem bez problemu układała je we wzory

  OdpowiedzUsuń
 70. WYGRAĆ CHCĘ DLA SYNKA SWEGO DOMINO KOLOROWE,
  JEST EDUKACYJNE,BARDZO POMYSŁOWE!
  WIĘC GDY WADERA DOMINO MALUCH MÓJ DOSTANIE ,
  TO Z PEWNOŚCIĄ JUŻ NA DŁUGO Z NIM SIĘ NIE ROZSTANIE!!!
  Pozdrawiam serdecznie Bogna S.

  OdpowiedzUsuń
 71. Zdecydowanie dla synka przydałaby się śmieciarka jesteśmy na etapie małego buntu i synek nie chce po zabawie sprzątać. Uważam, że taka śmieciarka pomogłaby nam rozwiązać problem i sprzątałby poprzez zabawę ;)

  OdpowiedzUsuń
 72. Córek mój kochany uwielbia pociągi i wszystko co je przypomina. Ciężarówka to nie pociąg, więc wybieramy domino, tym bardziej, że to domino majsterkowicza ;)

  OdpowiedzUsuń
 73. Marzy nam się domino :)
  Patrząc na pokój mojej dwulatki w trakcie zabawy, odnoszę wrażenie, że śmieciarka byłaby ideałem (nie wiem jednak czy zabawka wystarczy). Ala należy do kreatywnych dzieci, lubiących niebanalne zabawki i w związku z tym chętnie sprawdziłabym do czego wykorzysta domino (ja sama mam sporo pomysłów - edukacyjnych oczywiście ;)

  OdpowiedzUsuń
 74. Mój synek jak zawsze zakłada, że dbać o porządek i środowisko wypada, dlatego segregujemy wspólnie śmieci i sprzątamy, do odpowiednich pojemników je wyrzucamy. W związku z tym ŚMIECIARKA to prezent który namalowałby na jego twarzy uśmiech od ucha do ucha, i z dumą podziwiałabym aktywne zabawy mojego małego zucha - bo najważniejsze to już w dzieciństwie nauczyć dzieci szacunku do każdej pracy, Mama, Edyta.

  OdpowiedzUsuń
 75. Bez wahania GIGANT ŚMIECIARA skradła moje serce, i dla moich dwóch synów chcę ją wszak wielce, uraczy zabawą, odpowiedzialnością i kreatywnością, a przede wszystkim do porządków miłością. Jest niesamowita a moi synowie uwielbiają pojazdy które wzbudzają w nich ochotę na przygody, pełne kreatywności, asertywności i pokładów energii która drzemie w ich małych ciałkach, tą zabawkę wybrałem bo wiem, że gdyby "przyjechała" do naszego domu, to "cisza" byłaby marzeniem, a dom stałby się drogą niezwykłej zabawy

  OdpowiedzUsuń
 76. Moje dziecko ucieszyło by się z klocków jego 4 letni umysł chłonie teraz wszystko jak gąbka i uwielbia wszystkie zabawki które pomagają mu realizować swoje pomysły a ma ich mnóstwo

  OdpowiedzUsuń
 77. Łaaaaaaaaaa dziękujemy!!! <3 Młody będzie przeszczęśliwy a i starsza siostra pewnie do zabawy chętnie dołączy. Młodszą najwyżej zapakują do tej śmieciary skoro ona taka duża to zakładam, że Hankę pomieści i tym sposobem matka z ojcem będą mieć leniwe Święta :D

  OdpowiedzUsuń