MYBABYCARE OSOBISTY POMOCNIK KOCHAJĄCEJ MAMY

sobota, 19 listopada 2016

       
            Właśnie zostałaś mamą lub lada dzień twój maluszek pojawi się na świecie? Targają tobą emocje i wątpliwości. Ponosisz odpowiedzialność za małego człowieka. Tysiące razy zadajesz sobie pytanie czy intuicja cię nie zawodzi? Jak postępować w danej sytuacji lub czy zapamiętałaś wszystko, czego nauczyłaś się w szkole rodzenia? Czy twój maluszek nie jest za chudy, albo zbyt blady? Czy to normalne, że wciąż śpi? Czy nie z mało je? Pytań jest więcej niż odpowiedzi. Choć twoje szczęście jest teraz z tobą, zastanawiasz się czy postępujesz wobec niego właściwie? Zaczynasz więc szukać porad. Wchodzisz na fora pełne wszechwiedzących, władczych, często niedoinformowanych "super matek".  Po pierwszym tygodniu wpadasz w kompleksy. Super matki zaledwie po 5 dniach od porodu wróciły do dawnej figury, ich dzieci w wieku trzech miesięcy zaczęły siadać, mając osiem miesięcy, po zjedzeniu bigosu zaczęły chodzić. Czytasz, że czteromiesięczne dziecko może jeść parówkę, bo u innej doświadczonej mamy jadło i nic się nie stało...

            Jesteś zdezorientowana sprzecznymi informacjami i choć z tyłu głowy rodzi się natrętna myśl, że coś jest nie tak, myślisz, że może się mylisz. To one mają doświadczenie. Rodzicielskie grupy nie pomagają rozwiać wątpliwości.  Zasiewają ich jeszcze więcej. Idziesz po poradę do babci. Ta zaczyna gusła sprzed pół wieku ci prawić. "Do roku włosów nie obcinaj, bo rozum utniesz. Dziecko musi mieć na rączce czerwoną kokardkę, żeby kto nie zauroczył. Dzieci nieochrzczone płaczą. Paznokcie dziecka można tylko ogryzać. Nie czesz małego dziecka bo będzie niemową. I koniecznie szarym mydłem kręgosłup nacieraj-prosty będzie od tego..." Po wizycie u babci stwierdzasz, że chyba jednak wolisz fora. Myśli nadal się kłębią, a ty szukasz konkretów.

          Wreszcie trafiasz na portal Mybabycare.pl. Strzał w dziesiątkę. Rejestracja trwa 20 sekund. Po wpisaniu daty urodzenia dziecka, podaniu płci oraz wagi urodzeniowej masz pełny obraz informacji, dostosowany do twojego dziecka. Bez zbędnych uwag, krytyki i przechwalania. Jane komunikaty, kalendarz szczepień lub nie jeśli wybierasz opcję bez szczepienia. Żywienie i pielęgnacja. Sama sprawdzasz czy dziecko odpowiednio przybiera na wadze. Twój osobisty kalendarz maluszka zastępuje ci porady babci i forowych mam. Dostajesz wiedzę, której potrzebujesz zamiast pustych słów. Nikt cię nie krytykuje, nie porównuje, nie umniejsza. Każdego dnia wraz ze spersonalizowanych kalendarzem układasz swój własny świat z maleństwem. Kontrolujesz nowe umiejętności. Nie zapominasz o wizytach u lekarza, tak ważnych w pierwszych miesiącach życia. Masz też miejsce na kronikę wspomnień, by najważniejsze momenty życia maluszka nie umknęły ci. Teraz nie masz już pytań bez odpowiedzi. Ze swoim kalendarzem masz pewność, że pozostaje ci tylko cieszyć się macierzyństwem.


                                           
                Lubisz już mnie? Polub
                                                           2 komentarze